Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

mai stim sa calculam


VIRGIL TIMIS

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

Abia acum am dat de topic si chiar m-am amuzat. Pentru mine e ok topicul si cred ca si pentru altii daca e sa ne uitam dupa cati au raspuns.

Raspunsul meu este tot 14 iar motivatia este data in ultimele 2 postari: inmultirea si impartirea are prioritate in fata adunarii si scaderii. Ar i exact la fel daca am scrie:

1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 - 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + (1 x 0)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

raspunsu corect este 14 pt cei care au raspuns corect am trimis mp cu felicitari............pentru cei care nu au raspuns corect nu trebuie sa se supere sant alti care au functi mari si scoli multe si nu stiu raspunsu ,noi santem soferi nu profesori de matematica zicea cineva .........este adevarat dar acest test ne arata ca lucrurile care nu le folosim in viata se uita............ex...ochi care nu se vad se uita............va urez un CRACIUN FERICIT alaturi de familiile voastre[cat se poate mai sant si colegi plecati in curse]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

2-1-2+2-1-2-2+(-3+2)-1+5-(-8+2-5)-5+5=??

atentie mare si spor la calculat.

=>2-1-2+2-1-2-2+(-1)-1+5-(-11)-5+5=10

Incetul cu incetul poate ajungeti la integrale, radicali si alte alea, ca acolo m-ati prins. Le-am uitat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.