Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

PATRONI ESCROCI DIN SIBIU


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Salut tuturor colegilor,Am lucrat la o firma mica din Sibiu "Anaconda Expres",pe comunitate (remorci de sp).Primele luni au fost ok,dupa care ne-a amanat cu banii cateva luni la care ne-a trimis in tara sa facem fisa medicala si ca ne da banii.PACALEALA.Acasa  a zis ca nu are bani,si ne-a desfacut contractul(700 RON)pe Romania(Mentionez ca salariu era de 2000€ la negru) ,Asa ne-am trezit 4 soferi fara bani.ASA CA VA INTREB DACA AVETI VREO IDEE,SAU CE  PUTEM FACE SA  NE RECUPERAM BANII.pe cale amiabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut tuturor colegilor,Am lucrat la o firma mica din Sibiu "Anaconda Expres",pe comunitate (remorci de sp).Primele luni au fost ok,dupa care ne-a amanat cu banii cateva luni la care ne-a trimis in tara sa facem fisa medicala si ca ne da banii.PACALEALA.Acasa  a zis ca nu are bani,si ne-a desfacut contractul(700 RON)pe Romania(Mentionez ca salariu era de 2000€ la negru) ,Asa ne-am trezit 4 soferi fara bani.ASA CA VA INTREB DACA AVETI VREO IDEE,SAU CE  PUTEM FACE SA  NE RECUPERAM BANII.pe cale amiabila.

  Ai dati in judecata! Nu costa nimic! Calea amiabila e o himera! Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Invatati sa cititi un contract de munca inainte sa il semnati,altfel riscati sa suportati consecintele.Daca din dorinta de a deveni sofer semnati orice magarie,fara a tine cont de urmari riscati sa ramineti cu buzunarele goale si sa mai duce-ti la firma si bani din bugetul familiei!Pacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Salut tuturor colegilor,Am lucrat la o firma mica din Sibiu "Anaconda Expres",pe comunitate (remorci de sp).Primele luni au fost ok,dupa care ne-a amanat cu banii cateva luni la care ne-a trimis in tara sa facem fisa medicala si ca ne da banii.PACALEALA.Acasa  a zis ca nu are bani,si ne-a desfacut contractul(700 RON)pe Romania(Mentionez ca salariu era de 2000€ la negru) ,Asa ne-am trezit 4 soferi fara bani.ASA CA VA INTREB DACA AVETI VREO IDEE,SAU CE  PUTEM FACE SA  NE RECUPERAM BANII.pe cale amiabila.

Pe cale amiabila nu aveti ce sa faceti. Singurul lucru care puteti sa-l faceti este sa dati firma in judecata pt ca nu v-a platit diurna minima reglemantata de lege pt extern. Iar asta se poate demonstra din actele firmei, tahografe, etc.

Adica sa va plateasca fix cei 700 ron/luna + diurna externa pe cate zile s-a lucrat afara, asta daca nu ati semnat ceva acte cum ca ati primit diurna.

In alta ordine de idei, nu v-a mirosit salariul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.