Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

sa mai acceptam?


oldtrucker

Sa mai acceptam postarile firmelor angajatoare ?  

137 membri au votat

  1. 1. Sa mai acceptam postarile firmelor angajatoare ?

    • DA - deoarece oricine poate posta ce vrea
      42
    • Da - deoarece ajuta incepatorii si somerii
      59
    • Nu - deoarece acest forum este destinat soferilor profesionisti
      14
    • Nu - deoarece cauta ,,sclavi" si fac promisiuni desarte
      20
    • NU - deoarece jicnesc atat membrii cat si demnitatea umana ansasi
      5


Postări Recomandate

  • Members

  Servus colegii! V-ati saturat sa cititi polemici intre angajati si angajatorii ce va jicnesc? Ce va ofera sarea din mare adusa de vantul de primavara bolsevica sau de criza crizelor din care vor sa va tareasca afara? Care va vorbesc de sus si va ofera de jos?

  Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Oricine are dreptul la opinie si eventual la replica. Metoda pumnului in gura se practica acum 22 de ani, eu speram ca am mai evoluat de-atunci.

De acord cu tine!In plus cred ca este necesar sa aratam angajatorilor ca si noi putem respecta ortografia si punctuatia atit cit ne permite calculatorulsi educatia!Fiecaretrebuie sa aibe dreptul la replica!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

oldtrucker@:tot respectul pentru intrebarea care ai adresat-o pe forum, dar vei avea parte de pareri foarte impartite, de tabere echilibrate ca si adveristate in opinii, dar un lucru e cert, spre exemplu eu ca incepator, cred acea ,,mare cu sare'' promisa de angajator deoarece unul ca mine se confrunta la interviuri cu raspunsuri de genul:,, ne pare rau cautam cu experienta" sau ,, nu aveti varsta necesara noua ca si companie"........deci pentru inceput ,,inghit galusca" ca alta sansa nu am, si in postura mea pleci foarte tare capul in fata patronului............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • Members

am si eu o intrebare ,,,,,,,,,,STIM CINE SANT ACESTI ANGAJATORI?............la utile am pus o postare in care am spus atentie unde trimitem cv http://www.soferii.ro/Forum/http://forum.soferii.ro//viewtopic.php?t=3,nu credeti ca ar fi normal ca cei care conduc acest site sa verifice aceste anunturi sau sa puna reguli pentru afisare anunturi ,o sa ne trezim ca avem rate la banca,abonamente la telefonie sau multe altele,,,,,,,,puneti-va in situatia ca un pustan de 10 ani nu are ce face ,da un anunt ca angajeaza 30 soferi fara experienta,,,,ce credeti ca va urma in urmatoarele ore,,,,avalansa de cv ,,,,,,,,,,,ca o propunere ar fi  pe langa anunt, firma care angajeaza sa trimita si acte doveditoare [catre site],in care sa reiese ca anuntu este real

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am si eu o intrebare ,,,,,,,,,,STIM CINE SANT ACESTI ANGAJATORI?............la utile am pus o postare in care am spus atentie unde trimitem cv http://www.soferii.ro/Forum/http://forum.soferii.ro//viewtopic.php?t=3,nu credeti ca ar fi normal ca cei care conduc acest site sa verifice aceste anunturi sau sa puna reguli pentru afisare anunturi ,o sa ne trezim ca avem rate la banca,abonamente la telefonie sau multe altele,,,,,,,,puneti-va in situatia ca un pustan de 10 ani nu are ce face ,da un anunt ca angajeaza 30 soferi fara experienta,,,,ce credeti ca va urma in urmatoarele ore,,,,avalansa de cv ,,,,,,,,,,,ca o propunere ar fi  pe langa anunt, firma care angajeaza sa trimita si acte doveditoare [catre site],in care sa reiese ca anuntu este real

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sunt de parere ca firmele care fac angajari ar trebui sa posteze oferte de munca dar cred ca administratorii siteului ar trebui sa faca o verificare mai atenta a acestora ca sa ne protejeze intr-o anumita masura de asa zisii TEPARI!Si anume poate ceva de genul cum noua ni se cere un CV tot asa si ei sa dea detaliat totul,conditii de munca,salarizare,e.t.c.!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Parerea mea este ca daca vrei un loc de munca decent si fara intermediari trebuie sa il cauti  pe site-urile companiilor de transport sau pe site-ul unei agentii de recrutare cunoscute.Puneti-va la punct CV-ul si aplicati direct pe site-ul firmei.Un CV bine structurat si fara greseli de ortografie ,sare in ochii oricarui recruter,un CV plin de greseli va fi dat la o parte din prima chiar daca tu esti o persoana cu experienta si onesta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

eu am ales ultima varianta,ulterior cine e interesat se poate interesa sau discuta cu cel care a postat anuntul,si din cite stiu eu daca iti faci un cv corect nu inseamna ca iti dai cnp si copii dupa acte,acolo scrii doar numele,cum poti fi contactat si experienta,studiile,realizarile,daca le ai, ;D ;D.

In mod normal putem posta discutind civilizat si persoane juridice si persoane fizice,dupa mine daca cineva pune un anunt  caut sofer cu un salariu de...o suma..si eu consider ca nu e de mine nu ma apuc sa comentez sau sa zic ceva,trec la altul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am si eu o intrebare ,,,,,,,,,,STIM CINE SANT ACESTI ANGAJATORI?............la utile am pus o postare in care am spus atentie unde trimitem cv http://www.soferii.ro/Forum/http://forum.soferii.ro//viewtopic.php?t=3,nu credeti ca ar fi normal ca cei care conduc acest site sa verifice aceste anunturi sau sa puna reguli pentru afisare anunturi ,o sa ne trezim ca avem rate la banca,abonamente la telefonie sau multe altele,,,,,,,,puneti-va in situatia ca un pustan de 10 ani nu are ce face ,da un anunt ca angajeaza 30 soferi fara experienta,,,,ce credeti ca va urma in urmatoarele ore,,,,avalansa de cv ,,,,,,,,,,,ca o propunere ar fi  pe langa anunt, firma care angajeaza sa trimita si acte doveditoare [catre site],in care sa reiese ca anuntu este real

Bine punctat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut...

Am votat(spre surprindere unora care ma cunosc cat de cat) pentru ''Da...deoarece poate ajuta incepatorii si somerii''...Dar as avea unele precizari.

Da,de acord sa posteze anunturi de angajare,dar sa nu posteze si comentarii.

Anuntul sa fie acceptat numai daca are specificate toate detaliile,inclusiv salarizare iar daca contine ceva de genul ''salariul v-a creste in functie de performante/realizari...'' acestea sa fie specificate FOARTE clar si la obiect...in detaliu.

Angajatori care posteaza pe forum sa fie verificat sau sa prezinte dovezi de vericitate a anuntului(apropo de postare lui VIRGIL TIMIS)

Sanatate si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators
;D ;D ;D colegule,,, ce ceri tu sa stii ca tine de interviu,,divagam asa ca nu continui,dupa mine anuntul e anunt si poate sa fie intrebat de cine e interesat,prea ne-am invatat cu internetul asta sa fim ca in bancul ala cu muieti is posmagii,....... :P
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegule..

Ce cer eu nu tine deloc de interviu,numai de bunul simt si de respect.Ca nota informativa in tari un pic mai civilizate nici nu exista formularea ''...Salariul se va comunica in urma interviului daca ati fost acceptat''...Nu divagam deloc.Probabil ca tu te-ai duce la un interviu fara sa sti ce salarizare si conditii ofera,sa stai pe la firma respectiva si vre-o 2 ore...Eu nu!Nu vreau sa-mi pierd timpul aiurea ca la sfarsit sa-mi zic ''...pai asta-i salarizarea...'' daca nu-mi convine nu accept,corect,dar am pierdut timpul degeaba!

Si ca nota infomativa ala nu-i banc...Ion Creanga....

Sanatate si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

atita timp cit acest forum a fost creat pt soferi si nu pt firme sau dispeceri nu vad ce sa caute aici.ne induc in eroare cu tot felul de postari si anunturi fara sa avem nici un beneficiu din asta.anunturile pt locuri de munca sa le luam de la colegi nostri pt ca asa stim pe cine o sa intilnim si o sa stim cum sa procedam si ce sa cerem de la firma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut dragi colegi,nu pot sa nu remarc comportamentul unora dintre noi ma refer la faptul ca atunci cand cineva posteaza ceva pe forum imediat se gaseste o alta persoana care sa combata ce a postat,parerea mea e ca toata lumea poate posta,si daca ne place sau nu asta e,referitor la topic sant de acord cu majoritatea,adica firmele angajatoare ne cer cv.cat mai complet dar la randul lor ar trebui sa de a  informatii cat mai multe despre ce ofera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.