Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Sc Timasato srl Bacau


claudiu tg mures

Postări Recomandate

  • Members

Poate sa imi ofere cineva detalii despre aceasta firma?E o firma de plasare a fortei de munca plaseaza in special soferi in canada,ma rog, din cate spun ei,este vreun coleg pe forum care a ajuns sa conduca un camion in canada ajutat de aceasta firma? Multumesc si drumuri line colegii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 332
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • Members

da multumesc de informatie,intre timp am aflat mai multe detalii despre ei,la firma la care lucrez momentan este un baiat care va pleca in vara tot prin ei in canada acuma in martie merge la ambasada pt viza ia iesit LMO ul favorabil,multumesc poate ne intalnim in Canada la vreun truck stop adevarat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pt blondul,colegule toata afacerea te costa in felul urmator 1950 euro comisionul firmei din bacau,taxele de viza pt canada si usa inca vreo 300 euro analizele medicale inca vreo 100 euro biletul de avion dus intors bucuresti montreal vreo 700 800 de euro depinde de perioada sau mai mult si dupa asta drumuri line platite in mile,bineinteles engleza nivel bun spre ff bun pt ca o sa trebuieasca sa iti obtii permisul din nou in canada,in rest sa auzim de bine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut pavel ai dreptate am uitat sa precizez banii de intretinere pana la primul salar da am crezut ca se subintelege,eu acuma lucrez in belgia la o firma numai in martie vin acasa,se sta cam mult pe aici peste doua luni dar salarul e ok,poate ne cunoastem eu am lucrat la xantus vreo 2 ani sau mai bine in mai anul trecut am plecat de la el,tu unde lucrezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

din 1997 pina in 2003 am cistigat fb si am facut o mica afacere din care traiesc ,acum mai greu, dar nu mai vreau EUROPA si vreau si sa emigrez dar peste ocean ,program de condus mai lejer,dupa ceva experienta poti sa-ti iei camionul tau,alta lume in EUROPA daca imi iau camion in 2 luni sint falimentar  ,majoritatea acolo sint owner o sa fie greu la inceput dar nici o afacere nu e usoara numai cele cu statul,am tot sperat ca vor venii vremuri bune dar mai avem mult de asteptat ,eu am 43 nu mai astept si ma duc si pentru copii,numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator Anonymous

claudiu  am intrebare  .cum e la Xantus  primeste si incepatori ,bani program  te rog niste detalii sau ceva asa si ptr mine

sa incep de undeva  .merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

domnilor firma e una dintre putinele care sunt pardon foarte serioase intradevar se poate baza pe ei 100%  fratele meu a plecat cu ei in canada si acum are cetatenie canadiana si firma lui de transport

in concluzie firma foarte serioasa !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

CLAUDIU , apropo esti la firma din Belgia nu vreau sa dau numele , la care lucreaza ANTY,BOIAN MILITIANUL,TEO ,etc apropo cu nr.de belgia pe cap tractor ? n-am vrut sa dau numele firmei sa nu afle toata lumea pentru ca am auzit ca sunt putini romani si e gasca faina plus ca poate va trebui sa-mi caut si eu ceva daca nu iese nimic cu CANADA pentru ca incep sa am probleme cu banii si nu mai pot astepta mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

pavele salut si scuze ca nu ti am scris mai devreme dar am avut un ban pe forum se pare ca parerile mele au deranjat nu vreau sa intru in prea multe detalii,intre timp  am revenit si eu din belgia,nu e aceiasi firma de care vorbeai tu camioanele pe care lucram erau inmatriculate la zvolen in sk,firma era ok da timpul(3 luni) era prea mult pentru mine,ma innebunea nevasta mea cu telefoanele:)),ce ai mai facut cu timasato?eu sunt acasa acuma nu cred ca mai plec degraba mai astept sa vad ce mai gasesc asa pe timp mai scurt da mi un mesaj pe privat poate iesim la o bere mai schimbam impresii,te salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut, nu e nici o problema stai linistit eu acum astept LMO-ul e vorba sa vina raspunsul pe sfirsitul lui mai sper sa iasa pozitiv , da putem iesi la o bere sa povestim ma uit sa vad cum fac sa intru pe privat ca nu le prea am cu tehnologiile avansate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • Members

:)

salut la totii colegii,am luat viza de canada joia trecuta ,saptamana asta am luat viza de america .pe 4 of july am biletul de avion spre montreal via paris,in rest va recomand timasato din toATA INIMA ,SUNT SERIOSI SI PROFESIONISTI DESAVARSITI.AM COLEGI DELA KURT BEIER CARE LUCREAZA DEJA DIN IANUARIE,DECI TOT INAINTE.APROPO AM LUCRAT LA BLOMQUIST 2ANI,CINE MA CUNOASTE STIE CA SPUN ADEVARUL.DOAMNE AJUTA SI LA TREBA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

  Bravo,e o companie destul de buna!Banuiesc ca va trimite in New Brunswick,nu la terminalul din Montreal,aici la montreal majoritatea sunt owner-operator-i la Day@Ross,nu prea au soferi de companie!Banuiesc ca vine cineva la aeroport si o sa va duca cu un microbuz in NB,sau ma insel?Daca cumva stai mai mult in Montreal,am putea sa ne vedem la o bere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.