Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Cine se pricepe la pauzele in echipaj,sa-mi raspunda si mie va rog!


Vizitator Anonymous

Daca fac pauza de 24 de luni pana marti sa zicem,asta inseamna ca saptamana urmatoare,luni,trebuie sa intru in 45,corect? Dar daca pana saptamana urmatoare am mai facut un 24,cum se procedeaza?sau mai e obligatoriu sa fac minim 45? raspunde-ti-mi si mie v  

2 membri au votat

  1. 1. Daca fac pauza de 24 de luni pana marti sa zicem,asta inseamna ca saptamana urmatoare,luni,trebuie sa intru in 45,corect? Dar daca pana saptamana urmatoare am mai facut un 24,cum se procedeaza?sau mai e obligatoriu sa fac minim 45? raspunde-ti-mi si mie v

    • Pauza saptamanala.
      1
    • Pauza in echipaj si solo.
      1


Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Daca fac pauza de 24 de luni pana marti sa zicem,asta inseamna ca saptamana urmatoare,luni,trebuie sa intru in 45,corect? Dar daca pana saptamana urmatoare am mai facut un 24,cum se procedeaza?sau mai e obligatoriu sa fac minim 45? raspunde-ti-mi si mie va rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Moderators

Pe parcursul a 2 saptamini consecutive trebuie sa ai cel putin 2 perioade de odihna saptaminala normala [min 45 h] sau o perioada de odihna saptaminala normala [45h] si una saptaminala redusa de cel putin 24 h.Asta inseamna ca tu in oricare 2 saptamini luate trebuie sa ai minimum o data 24 h si o data 45h.Pentru a intelege corect daca in saptamina 1 ai repaus 24 h in saptamina 2 trebuie neaparat sa ai minim 45 ore legate,nu se pune daca sunt fractionate,repausul e repaus.Urmatorul calcul il faci pe saptamina 2 si 3 si tot asa mai departe,adica intotdeauna legi ultimele 2 saptamini intre ele.sper sa ma fi facut inteles ca sa nu ai probleme cu pauza saptaminala,bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.