Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Timp de lucru!!! Sondaj!


Vizitator Anonymous

Ce putem face sa se schimbe programul de lucru?Eu ma gandesc ca ar fi mai bine sa se faca 12 cu 12,si in echpipaj 12,12 si 12 pauza.Ce parere aveti'  

201 membri au votat

  1. 1. Ce putem face sa se schimbe programul de lucru?Eu ma gandesc ca ar fi mai bine sa se faca 12 cu 12,si in echpipaj 12,12 si 12 pauza.Ce parere aveti'

    • Macar pauza saptamanala sa fie redusa la 24 ore...
      15
    • Oricum nu ne baga nimeni in seama,tot cum vor cei de sus va fi programul de condus :)
      56
    • Sunt indecis!
      2
    • Nu sunt de acord!
      86
    • Sunt de acord cu 12 ore condus,12 ore pauza,si pauza saptamanala 36 ore!
      54


Postări Recomandate

  • Members

eu as introduce lege ca in elvetia de la 22;00 pauza pana dimineata la 7 toate camioanele. si pana la 22 sa te lase sa conduci 9 ore cum vrei tu cu o pauza de 1 ora dupa 4.30. sa nu mai fie alea 13 are sa te incurci si nici alea 90 . i prea complicat si se bate legea cap in cap. adica poti conduce 6 programe a cate noua ore si  saptamana viitoare nu mai poti binenteles numai 36. saptamna de lucru are 7 zile din care poti conduce 6 teoretic da de fapt nu poti ca tre sa faci pauza de 45. eu nu le inteleg toate chestiile astea. tre sa fie legea simpla. degeaba se vaieta toti ca nu vreau sa conduca mai mult de 9 ore si 3 merg cu magnetu . 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

8 ore /zi , 40 ore / saptamana , fara obligativitatea pauzei de 45 minute! Punct

 

Despre 561, permite si propavaduieste sclavia moderna !  Un regulament impotriva codului muncii ! Un regulament impotriva directivelor UE privind munca si drepturile angajatilor !  Nu uitati ca toate legislatiile nationale si UE fac referiri clare la normele de munca !  8 ore / zi  , 40 / saptamana!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu as introduce lege ca in elvetia de la 22;00 pauza pana dimineata la 7 toate camioanele. si pana la 22 sa te lase sa conduci 9 ore cum vrei tu cu o pauza de 1 ora dupa 4.30. sa nu mai fie alea 13 are sa te incurci si nici alea 90 . i prea complicat si se bate legea cap in cap. adica poti conduce 6 programe a cate noua ore si saptamana viitoare nu mai poti binenteles numai 36. saptamna de lucru are 7 zile din care poti conduce 6 teoretic da de fapt nu poti ca tre sa faci pauza de 45. eu nu le inteleg toate chestiile astea. tre sa fie legea simpla. degeaba se vaieta toti ca nu vreau sa conduca mai mult de 9 ore si 3 merg cu magnetu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am lucrat in doi trei luni si-mi ajunge pana peste cap 18 ore/zi....acum ca lucrez singur pe cabina zici ca sunt in vacanta turist, de doua ori 4.30 ore si hop pauza, singura problema ar fi timpul pe care un sofer il poate sta in comunitate, ar trebui o limita de maxim 6 saptamani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.