Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Accident filmat live


Postări Recomandate

  • Members

Dupa spusele celui care a filmat, fara decese

VW Touran inmatriculat in Italia, o familie cu un copil de 3-5 ani. Au venit 2 ambulante dintre care una SMURD, relativ tarziu, probabil distanta destul de mare (cred de la Aiud). Politia a venit relativ repede. Soferul leziuni minore la prima vedere, sotia acestuia mi s-a parut ok, fara leziuni vizibile, copilul avea ceva urme de sange, sper ca de la tatal lui/ei. Mi-am lasat numarul de telefon soferului si i-am zis ca voi posta clipul pe trafictube. TIR-ul era inmatriculat in Polonia. Maine seara, cand ma intorc acasa o sa mai uploadez si inca 3-4 min, imediat dupa producerea accidentului. Ca sa nu mi se suprascrie cardul l-am schimbat cu unul de 8 Gb si am pierdut momentul sosirii ambulantelor. Dupa ce am sa ma uit pe log-ul gps o sa va pot spune si viteza aproximativa a TIR-ului pentru ca mergeam la pace in spatele lui. Oricum destul de mare pentru gabaritul si conditiile meteo.

Cel cu VW-ul nu avea cum sa evite. Remorca a revenit pe trasa dupa impact. Copilul era in scaun special. Toti aveau centuri.

Accident Live

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

Asa ceva nu mai poti evita !!!!

Poti minimaliza impactul,desi este puti inexplicabil pt mine de regula tractorul nu mai poate lua virajul dar sa derapeze spatele remorci??!!

oricum o situatie grea ...neadaptarea vitezei la conditiile de drum si trafic.

Pierderea aderentei din cauza drumului alunecos, plus neadaptarea vitezei la conditiile meto !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

unleashed ... nu eram pe sensul opus. directia curbei era exact invers.

steluste2005, nu e nimic inexplicabil. soferul a intrat mai tare in curba(se vede ca luat-o si mai larg), si a ciupit frana. poate o defectiune la sistemul abs ... poate a tras doar de retarder, nu de frana, si, cum zice si abel cavasi, poate centrul de greutate al remorcii s-a deplasat spre stanga si a tras remorca in exterior ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.