Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

fratilor,cind vom muncii si noi ca soferul sa fie sofer????


sorin76

Postări Recomandate

  • Members

Niciodata  pentru ca pe noi ne intereseaza  daca camionul este nou sau care cabina ofera cel mai bun confort de parca am fi in concediu. Oare saraca RABA ce confort oferea?  Va spun eu--- cu RABA  erai chiar sofer si in plus aveai si bani.Dar poate iarasi supar si  iarasi vorbesc din vremuri de mult apuse. Deci .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Deocamdata traim in epoca in care mai intai platim noi ca sa muncim si odata invatati asa patronii greu se vor dezvata,ar trebui ca fiecare cand cauta un loc de munca sa sara peste intermediarii care cer bani pe degeaba si sa vorbeasca direct cu angajatorul,iar incepatorii sa nu accepte salarii mici pt ca munca nu este mai putina cand nu ai experienta.  :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

foarte greu fratioare,cu toate ca santem o armata nu santem uniti si disciplinati.Soferii sant impartiti intre cei care au invatat un an jumatate meseria asta si cei care s-au urcat pe camion fara sa stie cu ce se mananca asta,si de asta au profitat patronii cei flamanzi care se motiveaza si se ascund in umbra asa zisei CRIZE si in timpul asta sotiile lor isi fac shoppingul prin Viena.Marele director de la Eliton trans Andreica Iulian cunoscut celor mai multi colegi din Pitesti striga intr-una din zile prin curtea societetii ca schimba soferii ca ciorapii,deci asta insemnam noi in ochii lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  ATUNCEA CIND O SA SE PRACTICE MESERIA ASTA IN MOD ERARHIC SI CIND IMPOSTORII SI HOTII O SA AIBA ACES LA TIRURI DOAR DUPA 10 SAU 15 ANI DE SAIBA!!! DACA AU PERMISE DE CONDUCERE NU INSEAMNA CA SUNT SI PROFESIONISTI EXPERIENTA VORBESTE !!!  [glow=red,2,300]UN AN NOU BUN SI FARA EVENIMENTE VA DORESC COLEGII !!! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eram intr-o zi prin oras cu iveco si l-am lasat pe un sofer cu o raba veche sa dea cu spatele la un bloc sa descarce nisip,credetima ca saracu tragea de volan de parca simteam ce este in mintea lui,era murdar si mai in varsta dar vorba aie,e sofer,eu ii respect si pot spune ca pe vremuri cand se obtinea greu permisu puteai spune cu adevarat ca esti sofer profesionist,jos palaria,drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • Members

Deocamdata traim in epoca in care mai intai platim noi ca sa muncim si odata invatati asa patronii greu se vor dezvata,ar trebui ca fiecare cand cauta un loc de munca sa sara peste intermediarii care cer bani pe degeaba si sa vorbeasca direct cu angajatorul,iar incepatorii sa nu accepte salarii mici pt ca munca nu este mai putina cand nu ai experienta.  :(

Mare dreptate ai Sandule! Un incepator tot asa face cursa ca si unu care are 20 de ani de soferie, tot banii aia ii baga in buzunar la patron. Daca am fi toti hotarati sa punem piciorul in prag, ar fi la noi cel putin cum era acum 7-8 ani. Eu nu am prins vremurile alea sa fiu sofer dar vedeam la altii ce banuti frumosi faceau! Cand venea un sofer din cursa, ziceai ai mamaaa cati bani are ala e sofer de tir, asa si era, dar acum te uiti la un sofer ca si la un zidar. Povesteau soferi mai in varsta: "Ma Andrei(adica eu), acum 10 ani cand eram pe bascula din Domn' sofer nu te scotea nimeni, daca duceam o masina de nisip la cineva te astepta cu tocanita si te omenea ca pe un mare domn", acum soferii au ajuns sa fie mopul patronilor si tuturor. soferul e frecct din toate partile! Numai bine si drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.