Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

germania carnet retinut


wolverine

Postări Recomandate

  • Members

Pai nu au cum sa te verifice ca sistemul lor informatic este asemanator cu cel din Zimbabwe, si nu cred ca o sa apara la ei ca ai aceasta mica problema.La ei legislatie rutiera  nu e atat de severa si drastica,sa zicem,ca in Roamania . Eu te sfatuiesc sa te duci linistit si sa iti vezi de treaba, NU cred ca o sa ai vre-o problema.Bafta

Drumuri Bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am avut un prieten care a trebuit sa plateasca un bilet de avion in 2009 dupa ce fusese trimis acasa in 2000 cu avionul,asa ca nu stiu zau,mai ales ca mi l-au luat pt alcool.Mersi oricum pt raspuns.M-ai astept si altele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Alt topic de caterinca...oarecum meritat dupa primul post.

Decat sa risti ceva mai bine mergi personal si te interesezi(NU IN CALITATE DE SOFER!).

Recomand o excursie pana la Suben alaturi de cel mai prost translator si vei fi mai lamurit de decat citind 1000 de posturi in acest topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ca sunt in baza de date asta stiu,intrebarea era ce se intampla daca ma gasesc cu alt carnet obtinut legal in RO,asta daca STIE cineva daca nu aveti habar abtineti-va.Si topicul nu e de caterinca,chiar ma intereseaza.Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Oricat de serios ar fi topicul tu vrei sa risti o posibila infractiune,eventual condamnare,bazandu-te pe posturile unor persoane fara cunostinte juridice din tara respectiva?Aici sunt barfe,nimic oficial.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da de ce iti faci atatea griji ? la ei se retine permisul pe 3 ani sau mai multi pentru bautra? eu cred ca ei au si uitat daca au trimis sau nu permisu in tara sau crezi ca ei stiu daca ai pierdut tu permisul sau lau pierdut ei ? eu zic ca dupa ce tia ispasit pedeapsa daca nu iti ajunge in tara poti sa il declari pala pirdut de catre politia germana si faci altul si gata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am facut altul imediat si am si plecat din Germania,fara urmari dar nu stiu ce ma asteapta cand ma intalnesc cu ei pt ca nu am platit nici macar amenda.Habar n-am ce au hotarat daca e amenda sau penal.Asta e marea problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca nu ti-ai platit amenda si nu ti-ai ridicat permisul de la ei,eu iti sugerez sa ocolesti Germania pana nu te trimit astia si in vacanta! Daca te opresc pe Germania si te verifica lor le va aparea ca permisul tau este suspendat pentru alcool ...te vor aresta pe loc(mai ales ca tu deja ai al doilea permis)!!! Interdictie pe Germania nu ti-au dat cand ti-au luat permisul??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Gata m-am lamurit,9 luni suspendare si 1000 de euro amenda valabil numai pe Germania,cu alte cuvinte ma duc la ei pieton si le platesc amenda.Asta cand am sa-mi permit sa ma lipsesc de 1000 de euro pana atunci Germania e pt mine Triunghiul Bermudelor,nu calc pe acolo.Subiect inchis in ceea ce ma priveste.Multumesc celor care au postat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ne dai informatii cu pipeta...

Totusi data eliberarii noului permis e dupa expirarea retinerii permisului sau imediat ce ai ajuns acasa ti-ai facut altul?

Am venit acasa a doua zi si dupa o saptamana aveam alt carnet.Simplu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Simplu...spui tu acum. Dar din cate am inteles se lucreaza intens la o baza de date a tuturor posesorilor de permis din tarile membre UE. Atunci o sa iti apara amenda din Romania in Germania sau orice tara care face parte din UE si invers...nu v-a mai fi simplu atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.