Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

pentru cei fara experienta din iasi, botosani, suceava


Postări Recomandate

  • Members

Fac urmatoarea propunere: sa ne adunam 4 soferi fara experienta din aceste judete si sa mergem in tara pe la firmele mari poate asa gasim si noi ceva de munca ca vad de din fata calculatorului sau prin telefon slabe sanse!!Mergem cu o masina si impartim cheltuiala.Este cineva de acord?? ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Salut Agentule!!!Propunerea e buna dar zimi si mia de unde esti .Eu sant din P.Neamt si nu sant incepator chiar am lucrat pe tara din 1997 pana 2006 si dupa in Irlanda pana in iunie 2011 cand sa stricat de tot treaba As fi de acord sa mergem sa cautam impreuna dar totusi ne trebuie ceva adrese de firme inainte.Ast rasp Dan C

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sunt mai multi Agentul dar ei asteapta sa te zbati tu asteapta dupa care sar . Eu am plecat pe o septica cu un prieten fac 2-3 curse si plec singur dupa aia .Am mai facut in 2 cateva curse 1 chiar singur dar in tara nu in afara . Avatajul meu e ca stau in fiecare dimineata la cafea intr-un bar unde se aduna soferi si mia facut multi prieteni. Iau mai putin dar asta e am sa ajung si la tir incetu. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • Members

Salut!!  Am gasit acest anunt pe BursaTransport.ro  ... poate va ajuta cu ceva  ... din zona voastra ! 

      Angajam sofer de tir cu experienta, de preferinta din judetele Botosani, Suceava, Neamt, Iasi, Vaslui. Rugam seriozitate! CV-urile se vor trimite la Cosmin@mindo.ro sau la telefonul 0755.141.290 fax 0335.407.890 sau 0231.610.211  SUCCES!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

  Salutare incepatorilor, de 10 zile nu mai dati nici un semn, ceva probleme cu zapada?? I-a spune-ti, cum stati cu vizita la patronii de la firmele de transport care nu vor sa  angajeze incepatori!! Credeti ca ar fi vreo diferenta dintre cele doua actiuni si anume; prima - sa vorbesti la telefon si sa stabilesti o intrevedere eventual, si a doua - sa te duci pur si simplu la firma si sa discuti direct cu ei (aici ai avea nesansa sa  nu-i  prea  gasesti pe la sediu). Oricum, in acest moment activitatile par cam inzapezite si inghetate, dar perseverenta trebuie continuata. Succes!!!  ADY de la IASI;

usa_trucks_wallpaper_photos_1.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Salutare colegi de breasla si nu numai! Dragos ma numesc si dorescc prin acest mesaj sa fac un apel catre cei care lucreaza si vor sa intinda o mana de ajutor celor care au fost ca ei.Detin careg B,C,E din 2001 ,am condus dea lungul anilor 3,5 tone 7 ani si 7,5 tone 2 ani in Italia ,am atestat transp.marfuri ,agabaritic si card digital.Vreau sa bag comunitate iar peste tot ma lovesc de aceeasi intrebare "Ai experienta pe comunitate?" Raspuns firesc NU. Si nu e vorba de experienta propriuzisa la volan(manevrarea utilajului in sine) ci de experienta comunitatii (proceduri de lucru,intocmire acte,timpi de lucru,formalitatile vamale etc)pe care nimeni nu le poate dobandi decat trecand prin ele.Rog pe aceea dintre colegi care isi aduc aminte cum a fost si pentru ei la inceput sa ma indrume sau chiar sa ma contacteze telefonic daca au placerea de a ajuta un coleg.Cu stima,Dragos (Piatra Neamt) Tel 0741791065

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.