Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

sc Araisa sau, si Suceava Logistic


Postări Recomandate

  • Members

araisa araisa group suceava logistic suceava network  as toate la un loc au acelasi patron care in ultimii 2 ani are in cap numa euroo cat mai multii pt el si la soferi cat mai putin .daca vrei sa pleci nu mai primesti toti banii care ai de luat se opreste garantie 100 euro la fiecare decont la dafuri e tot timpu problem cu km si consumu probleme cu paletii .In concluzie mai bine stai degeaba decat sa muncesti ndegeaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • Members

fratilor,am lucrat doi ani jumate la araisa,cind ajungi la decont nu stiu care si cum sa te jupoaie,incepind de la contabil,dispecer pina la dl horvat,cred ca toti care a rupt putin din banii tai au procent de la SEFU,si dROBe o curva de om. Eu cred ca am fost cel mai cinstit angajat si tot am iesit rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

se cere mers cu magnet si sarit program si cind ajungi la decont vor sa faca amenda juma juma ca de zic ca ai tras pt cm tai ,dar (vedetele)au tratamet separat si alti soferi de rind sunt carne de tun ca deh,trebue sa recupereze amenzile facute de vedete.ALIN 5000 EURO IN FRANTA,BRAHA 18000 EURO IN SPANIA si banii trebue recuperati de la alti fraieri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • Members

Un coleg poate oferi niste detalii de actualitate despre firma, sau poate chiar cei de la Araisa vin cu niste completari privind modalitatile de lucru, perioadele petrecute pe cabina, efectuarea platilor, etc...
Personal ma intereseaza daca se angajeaza si incepatori, am vazut recent mai multe anunturi pe internet ca se fac angajari si as dori sa stiu mai multe.
Multumesc si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Rouman se angajeaza si acum salariu e de 800 ron pe tara indiferent ca esti la munca sau acasa banii astia ii iei . Iar cand esti plecat ai plus 1500 euro asta e diurna . Deci iesi la 1500 euro si 800 ron . Am inteles ca sau schimbat multe la ei acum Andrei face cartile nu mai face Drob. Se sta minim 9 saptamani cu 2-3 acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Colegi mare atentie cu ARAISA ,FRES LOGISTIsi MAGGELAN va trimite la munca si cand va intoarceti atunci faceti decintul...aici incepe balciu..ba a-ti facut kilometri ba ati furat motorina

sau diverse tertipuri sa va arda la bani.Eu m-am judecat cu ei si am castigat in istanta de mi-am luat bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

colegule jesofer esti pus de cineva din conducere de gabi tabu sau esti chiar el sa mai spalati cumva ce se intampla la firma voastra?de asta se plang soferii in parcari ca li se opresc bani si li se da banii la decont dupa 3 luni?de bine?sunt firmele....suceava logistik...araisa group...network....allfresh...au schimbat numele dar aceleasi firme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Members
On 9/3/2015 at 9:16 PM, danutu85 said:

Rouman se angajeaza si acum salariu e de 800 ron pe tara indiferent ca esti la munca sau acasa banii astia ii iei . Iar cand esti plecat ai plus 1500 euro asta e diurna . Deci iesi la 1500 euro si 800 ron . Am inteles ca sau schimbat multe la ei acum Andrei face cartile nu mai face Drob. Se sta minim 9 saptamani cu 2-3 acasa.

Era si normal ca Andrei sa-i ia fata lui Drob. Andrei pupincurist iar drob cu mustul in freza de la prima ora de mana cu Dl. Horvath !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.