Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Ei zic ca sunt de curand si in RO deci incercati si vedeti, dupa sait par a fi o firma serioasa din Austria.

JCL Logistics Romania S.R.L.

Città:

    87015 Bolintin Deal (jud. Giurhiu)

Indirizzo:

    No. 200, Ithaca Street, Mercury Park Logistics

Telefono:

    +40 21 369 60 03

Fax:

    +40 21 369 60 08

E-Mail:

    office.romania@jcl-logistics.com

JCL Logistics opens a subsidiary in Romania

Graz, 2nd of September 2011. JCL Logistics is extending its network and will from now on be

represented with a subsidiary in Romania. JCL is now able to offer high-level, innovative

customer solutions at a point in the market which is taking on an ever-greater significance in

Europe. - http://www.jcl-logistics.com/assets/PDF/Presse/EN/2011-09-07.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegii se vede ca vorbiti numai din auzite si multi sinteti incepatori...firma nu este austriaca,ci elvetiana.au nevoie de soferi cu state vechi si cu recomandari.in plus tre sa dovediti si experienta.ptr cultura voastra consumul este de maxim 31% iar cursele in marea majoritate sint pe elvetia...mai ginditiva.drumuri bune tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sal colegii...acum am sunat eu,am vb cu un tip si zice ca sunt in pregatiri....au adus camioanele dar mai dureaza cam o luna pana le imatriculeaza...etc...garajul zice ca este in elvetia,au nevoie pt comunitate,2 luni cu 2 saptamani,salariul minim pe economie+11%,zice ca se fac cam 10000 km pe luna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sal colegii...acum am sunat eu,am vb cu un tip si zice ca sunt in pregatiri....au adus camioanele dar mai dureaza cam o luna pana le imatriculeaza...etc...garajul zice ca este in elvetia,au nevoie pt comunitate,2 luni cu 2 saptamani,salariul minim pe economie+11%,zice ca se fac cam 10000 km pe luna

Si in romania unde au sediu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu vad cand faci 10000 km pe luna daca au curse majoritatea pe elvetia.

procedurile vamale acolo merg cam anevoios indiferent pe unde intri.

;D ;D si plus ca te baga in regularizarile alea de trafic si mai pierzi timp si acolo...seara n-ai voie sa circuli..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Firma este austriaca ! Si intradevar au nevoie de soferi cu experienta,vorbitori de limba germana sau engleza (nu au dispecer roman). Cursele vor fi Elvetia-CE si retur. Am vorbit cu ei inca dinainte sa aduca renumitele camioane din Austria, de la firma mama. Era vorba parca de vreo 10 camioane, nu mai stiu sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

da 13 euro la suta de km, ei spun ca faci 11 mii dar e cam greu de facut km astia pe elvetia. este o firma noua in rom ,eu urma sa plec initial vineri dar acum au spus ca plec dupa pasti. se pare ca este primul schimb de soferi pe care il fac. camioane noi mercedes actros. si au mai spus ca mai dau si un bonus la consum dar nu au spus cat. vad ca vine pastele si ei nu au mai sunat cu nici o informatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

colegii eu va dau un sfat nu va duceti la jcl oamenii sant numai pt ei tu treuie sa muncesti si ei sa ia banii,am lucrat acolo si pentru munca pe care o prestezi nu esti platit,nu mai zic de vami si coletarie la greu, numai bine colegii drumuri banoase

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegii,

Astazi am fost la interviu la JCL! Au un colectiv foarte tanar, practic sunt niste copii, care, cred eu, au vazut camioane doar la televizor! De fapt, stau si ma gandesc, ca au mai vazut si pe "A 1", ei avand sediul la km. 23!! Am sunat, prima data, si mi-au spus ca platesc 550 lei pe tara si 12 euro pe suta.Cand am ajuns la ei, deja scazuse plata la 11 euro pe suta! Profesionisti, nu? Cel cu care amdat interviul, s-a oferit sa ma duca maine(20.04.2012), pana la Arad, unde au 4 tractoare!!!Va veti intreba, firesc, de ce au tractoarele la Arad! Iata de ce: primii soferi, au plecat in Elvetia,  pe 1 Martie, iar pe 10 aprilie, 8 colegi, din cei 11, au plecat din Elvetia, cu patru tracyoare, spre casa, dupa ce au anuntat firma in prealsbil, fiind nemultumiti de banii care li s-au dat, adica, 1100 de euro in40 de zile. Cand le-am spus ca nu ma intereseaza oferta lor, au spus ca nu este problema, au aplicat la ei, pe ejobs, 185 de soferi!!Trageti singuri cocluziile si drumuri bune!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegutule,daca tu ai facut acest gest"esti tare,........sincer nu ai pierdut nimic,iar ce spui tu e foarte adevarat....conducerea este cu adevarat tinara(copy-paste ca generatie)si credca ce zboara se maninca,.....pacat de masinile frumoase,.....copii care nu poti sta de vorba decit daca ai citit multe carti,dar nu despree transport"...of,lasa ca se lucreaza singuri,ELVETIA e o tara mai deosebita nu e BULGARIA!!!!!.... drumuri bunute la toti colegii"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Moderators

E mai usor sa intrebi si sa astepti raspuns decit sa dai un simplu search pe internet??

JCL Logistics Romania S.R.L.

City:87015 Bolintin Deal (jud. Giurhiu)Adress:No. 200, Ithaca Street, Mercury Park LogisticsTelephone:+40 21 369 60 03Fax:+40 21 369 60 08E-Mail:office.romania@jcl-logistics.com

ps=sa nu mai spun ca primul comentariu are exact aceleasi date cu o pagina in urma,ce tie si cu cititul asta ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cico_3504 ma intereseaza o oxplicatie cum sa ajung acolo,am vazut si eu adresa si am si dat cautare pe internet,daca vrei cauta si tu si ai sa gasesti fix acelasi lucru,problema e ca eu nu am lucrat mai deloc pe romania si nu prea o cunosc,dar strada si judetul ala nu stiu daca exista in romania,si banuiam ca adresa nu e scrisa de un roman,citeste mai atent si ai sa ma intelegi.eu asteptam sami explice cineva cam cum se facea mai de mult pe statie,nu stiu daca acum se mai face la fel,dar trebuie sa ajung la ei si nu am nici statie.multumesc de ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cico_3504 ma intereseaza o oxplicatie cum sa ajung acolo,am vazut si eu adresa si am si dat cautare pe internet,daca vrei cauta si tu si ai sa gasesti fix acelasi lucru,problema e ca eu nu am lucrat mai deloc pe romania si nu prea o cunosc,dar strada si judetul ala nu stiu daca exista in romania,si banuiam ca adresa nu e scrisa de un roman,citeste mai atent si ai sa ma intelegi.eu asteptam sami explice cineva cam cum se facea mai de mult pe statie,nu stiu daca acum se mai face la fel,dar trebuie sa ajung la ei si nu am nici statie.multumesc de ajutor.

suna colegu ca nr e de romania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.