Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Moderators

Aline,

inteleg ca nu poti da un telefon,inteleg ca nu poti trimite un email la acea adresa de mail,ce nu inteleg este ca nu poti cauta o harta a RO,chiar si cu google,asa sa iti faci o idee.Sa nu zici ca sunt neserios pot sa iti spun ca Bolintin Deal e o comuna inainte de Bucuresti cind vii pe A 1 dinspre directia Pitesti-Bucuresti,la km 15[daca retin bine] ai o iesire spre Bolintin Deal,chiar inainte de un pod.Cred ca acest parc e undeva spre dreapta dupa ce ai iesit de pe autostrada,nu ai cum sa il ratezi deoarece se vad multe cladiri inalte,nu te duci spre stinga spre Bolintin.Acum neavind complectat profiulul[pe care o sa te rog sa il complectezi] nu pot sa iti spun si pe unde sa vii,o faceam si pe asta,nu era o problema. ;D

Succes acum,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Fa-i si o schita colegu cico....ca din explicatii nu tine minte, ca el "nu a lucrat pe Romania si nu o cunoaste mai deloc". Dar pe international cand treci 2-3 tari pe zi, si poate mai bagi si niste grupaje pe ceva sate cum e domnu sofer??? Nu gaseste Bolintinu auzi....Nu e de mirare de ce ne i-au strainii ca pe niste carpe....de profesionisti ce suntem(unii).....Si io am fost incepator dar nu am intrebat atatea ca mi-a fost rusine, m-am descurcat cum am putut....Oricum sa nu fiu total off topic, mi sa parut o firma ok  vazand masinile, dar cititnd acest topic mi-am format o alta parere din pacate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

domnilor,am facut trei ani doar grupaje,ideea era ca aveam de descarcar la ei,si cum in ro nimic nu este la locul lui nici macar nu am gasit firma.intrun final am descarcat marfa la o alta firma.nu stiu cati dintre voi sunt soferi si cati vor sa devina soferi.multumesc celor care au incercat sa ma ajute,dar si celor care mau criticat.poate uni dintre voi veti intelege cand o sa cresteti mai mari.drumuri bune sa aveti colegilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

va rog sa incetati sa va mai dati cu parerea despre ceea ce intrebam eu,oricum putini dintre voi sunt soferi,si din cauza asta nu o sa intelegeti ce anume era soferia odata,candva,cand ne ajutam unu pe celalalt.acum...cand treci cu trenul din calais in uk colegii nici macar nu vorbesc intre ei,probabil de ingamfati ce sunt,ca deh soferi ca ei nu mai exista.poate uni dintre voi ati trecul prin adtea si leati vazut,mie unu mi se pare penibil sa nu vorbesti cu un coleg,nu le mai poti cere lucruri precum:sa punem toti ce avem si sa facem de mancare toti la un loc in vagonul cuiva si sa bem si sa ne simtim bine.cu bine colegilor!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

va rog sa incetati sa va mai dati cu parerea despre ceea ce intrebam eu,oricum putini dintre voi sunt soferi,si din cauza asta nu o sa intelegeti ce anume era soferia odata,candva,cand ne ajutam unu pe celalalt.acum...cand treci cu trenul din calais in uk colegii nici macar nu vorbesc intre ei,probabil de ingamfati ce sunt,ca deh soferi ca ei nu mai exista.poate uni dintre voi ati trecul prin adtea si leati vazut,mie unu mi se pare penibil sa nu vorbesti cu un coleg,nu le mai poti cere lucruri precum:sa punem toti ce avem si sa facem de mancare toti la un loc in vagonul cuiva si sa bem si sa ne simtim bine.cu bine colegilor!!!

te-ai gindit ca poate una din cauze este si faptul ca acum subiectul principal de discutie este banul? ce curse faci,cat de bine este la firma ect. altceva nu mai stim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

colegii care sunteti interesati de aceasta firma diurna este 1200 e lunar vi se promite un bonus lunar in functie de consum ,relatia cu dispcerul alt bonus,curatenie sa fie ok ,alt bonus la km ce depaseste 8500 km ....vrajeala ...la decont bonusul devine ..daca al iei...si te incadrezi sub 30%...cam greu cu 15-24 to ....adica iei bonus la consum per total la2 luni ..40 euro!!!! bonusurile se acorda la sejur nu la luna... >:(..prosteala multa munca la fel ..salariul MINIM PE TARA ...530 LEI NET ...ESCROCI!! platesc munca calificata la pret de necalificat ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu am lucrat cu aceasta firma.are sediul in austria la Bregenz.intradevar nu faci mai mult de 10-11000 km pentru ca ai multe descarcari.prefer sa lucrez pe 9 centi la suta de km decat sa trag de prelata.Dar nu cred ca este vorba despre ei pt ca stiu ca ei nu au camioane.Cred ca este vorba de turcii de la JCL mai ales ca spuneti ca sediul din RO este la BOLENTIN (de fapt la Joita este parcul ).tot acolo sunt si turcii de la Gogbora.TUrcii au cam dat rateu in europa.sau mutat in RO la prostime.toti sunt niste banditi.Ia adus pe toti una Ana maria .sa mutat mafia de la oradea in bucuresti .atentie la firmele GOGBORA.EKOL una se vorbeste in RO alta este afara .nu pleca fara avans din bani ca mori de foame in europa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

Am vb si eu cu un baiat de acolo,,,este exact ce spuneti si voi referitor la bani... se ofera sa te duca chiar ei cu masina mica ...

iar sediu este in curte la GTI, pe centura la Berceni stanga peste calea ferata si tot stanga pe drumul ala rupt pana la GTI in curte.si veni vb de GTI,am lucrat o luna pe un iveco frig.,buc-tm-arad-deva-cluj-turda-descarcare buc-,fara 24-27 tone nu mergeam,ceapa,cartofi,marfa kaufland cine a descarcat la ei stie bine ce zic, mi-a dat consum de 33-34, nu am putut sa-l scot si am iest cu 38,la sfarsitul lunii ma scos cu 300 litrii minus, si nu am luat leafa nici acum!! nu am pus mana pe un cartof sau o ceapa si toti prietenii ma faceau fraier, am tras ca un nebun ...stiti voi ce zic... Iancu ,patronul ma intrebat zice: ce facem incerci sa scoti 1 consum mai mic sau... si am zis daca in fiecare luna patesc asa ,golesc frigiderul de acasa si o tin numai in datorii!! Multumesc I-mi dau demisia, am plecat cu 55 lit B, pe bune! dar e una mai tare ca patronu acolo care o tine pe a ei si nu I-mi da banii!! ehe m-am intalnit eu cu 1 coleg la descarcare la ploiesti la kaufland care a lucrat la gti,.. mi-a spus baiatu ce si cum, ca sfarsitul lunii trage linie cucoana si aduna ,consum,telefon... am zis ca nu e chiar asa..si asa am ajuns pe acest site si citesc parerile si sfaturile voastre de care trebuie sa tinem cont ..ca nu sunt puse la vrajeala ci chiar din intamplari!!!

Drumuri bune si bani multi va doresc!

Dan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 9 years later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.