Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Rusia Turcia


wolverine

Postări Recomandate

  • Members

A facut cineva curse pe astea duua tari?Ce stiti cum e treaba pe acolo?Renteaza in vreun fel?Cum se plateste?Eu am o oferta de 12 centi dolar pe km pana la Ekaterinburg si retur cu incarcare la Istambul,dar nu stiu daca sa ma bag sau nu.Va rog pe care stiti ceva despre subiect spuneti-mi si mie.Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegule...eu am facut 7 ani relatia Iasi- Istanbul...eram platit 200$ la cursa apoi 400....pe Turcia nu ai treaba cu controalele..pe Bulgaria daca scapi un 5 euro...politia este deosebit de pasnica....doar ca la vama turcul este de multe ori lenes....daca nu el atunci bulgarul...eu am fost incantata de aceasta munca .....acum ce sa zic?...mai cauta si tu informatii bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegutule nu te sfatuiesc sa te bagi.

In primul rind mi se pare plata foarte mica iar pe Rusia e destul de greu mai ales cu militia lor.

Daca stii rusa  si nu ai alta posibilitate incearca.

Eu am facut Turcia pina la 01.01.2012 si pot sa-ti spun ca se pierde mult timp prin vama la Hamzabeyli apoi trebuie se te incadrezi la trecerea podului peste Bosfor adica pentru camioane este interzis intre orele 16-22 si 06-10 in fiecare zi apoi de unde incarci iar se pierde mult timp,dupa aceea trebuie sa faci vama ,asa ca fati socoteala.

Ce e bun la turci ca nu sunt controale de politie pa autostrada iar carosabilul este foarte bun .

Mai gituie si ei citeodata traficul cu lucrari dar lucreaza repede si nu tine mult

In rest sa ai bafta si calatorii fara belele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.