Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

scapam de lanturi ? ce ziceti de asta ...!?!


gabytrucker

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

    Nu le-au inventat nemtii!Sistemul insta-chain a fost inventat de un american din New York in anul.....1915!A fost brevetat insa doar in 1970 de o companie suedeza si se comercializeaza in America de Nord din 1977!Daca bagati insta-chain pe google ar trebui sa vedeti toate modelele lor pentru toate tipurile de vehicole comerciale!Nu va uitati insa la preturi,va apuca durerea de cap,eu prefer sa ma chinui cu lanturile clasice decat sa arunc o gtramada de bani pe un dispozitiv pe care l-as folosi foarte foarte rar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • VIP

    Nu le-au inventat nemtii!Sistemul insta-chain a fost inventat de un american din New York in anul.....1915!A fost brevetat insa doar in 1970 de o companie suedeza si se comercializeaza in America de Nord din 1977!Daca bagati insta-chain pe google ar trebui sa vedeti toate modelele lor pentru toate tipurile de vehicole comerciale!Nu va uitati insa la preturi,va apuca durerea de cap,eu prefer sa ma chinui cu lanturile clasice decat sa arunc o gtramada de bani pe un dispozitiv pe care l-as folosi foarte foarte rar!

P.s Poate era Neamt ala,fugit in America  ;D ;D :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

    Nu,era chiar american,nu-mi mai aduc aminte numele,dar american get beget!Pretul,sunt mai multe companii care le fabrica,acum cativa ani cand cautam si eu sa-mi pun pe camion(m-am lasat pagubas) era o companie din Indiana care mi-a facut o estimare la 2400$!Dar trebuia sa ma duc in Indiana cu camionul,sa-mi ia masurile,sa mi le instaleze acolo si sa mai platesc cateva ore de manopera la 80$/H!In total,vreo 3000$ plus motorina plus timpul pierdut!In Quebec este o companie care le comercializeaza dar mi-au cerut 4000$!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

nu sunt eficiente daca esti prins in troiene si e zapada mare, tot plasa ( scarita ) e sfanta!

Nu pot sa te contrazic pentru ca nu am avut niciodata sistemul asta!Cunosc cativa baieti care au si spun ca pe gheata sau gheata neagra sunt formidabile!In zapada mare asa-si-asa!Oricum,pe mine m-a descurajat pretul,au mai trecut cativa ani de cand vroiam si eu sa-mi pun,probabil ca preturile or mai fi scazut,dar si daca ar fi doar 2000$,la cat de putin pun eu lanturile,prefer sa ma chinui cu lanturile mele vechi pe care le am de 4 ani!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.