Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

cine ma poate ajuta ca incepator


Postări Recomandate

  • Members

caut pe net de imi vine acru sa ma angajej k toti incepatori pe un camion nu neaparat de placere dar si de necesitate.am fost cred la toate firmele de pe langa ploiesti am bagat cv la peste 30-40 de firme si multe dintre ele mari ex cartrans edy dumagas dunca ahead  nu imi vine in cap dar multe si toti o da de gard k intotdeauna am cautat prin prieteni soferi sa ma ia in echipaj cel putin cred k le-am incercat pe toate dar d 3 luni am cheltuit o gramada de bani pe drumuri si nici makar nu a zis unu da .dak e vreun coleg de pe lanaga ploiesti care stie vreo firma care angajeaza poate ne strangem 4 depinde de distanta sa mergem prin tara k toata lumea lauda nijte firme care cik angajeaza .impartim bani pe motorina si asa mai departe .va garantez eu k e greu asa poate e o oportunitate k  nu stai sa dai cate 2-3 mil pe fiecare zi sa te duci tocmai la mam dreaq in cautare unui dispecer bagabont care nici macar nu apreciaza gestul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

caut pe net de imi vine acru sa ma angajej k toti incepatori pe un camion nu neaparat de placere dar si de necesitate.am fost cred la toate firmele de pe langa ploiesti am bagat cv la peste 30-40 de firme si multe dintre ele mari ex cartrans edy dumagas dunca ahead  nu imi vine in cap dar multe si toti o da de gard k intotdeauna am cautat prin prieteni soferi sa ma ia in echipaj cel putin cred k le-am incercat pe toate dar d 3 luni am cheltuit o gramada de bani pe drumuri si nici makar nu a zis unu da .dak e vreun coleg de pe lanaga ploiesti care stie vreo firma care angajeaza poate ne strangem 4 depinde de distanta sa mergem prin tara k toata lumea lauda nijte firme care cik angajeaza .impartim bani pe motorina si asa mai departe .va garantez eu k e greu asa poate e o oportunitate k  nu stai sa dai cate 2-3 mil pe fiecare zi sa te duci tocmai la mam dreaq in cautare unui dispecer bagabont care nici macar nu apreciaza gestul

sincer,stiu prin ce treceti,e foarte greu la inceput chiar vi se pare imposibil sa fiti angajati,cred ca sansele mari pt voi este sa va ia vreun prieten in echipaj,acum nu vreau sa par rautacios dar luati-o de jos la firme care lucreaza pe intern sunt multi soferi cu experienta fara munca si asa firmele isi permit sa aleaga ca au de unde,eu aveam experienta ca soferie dar nu aveam experienta pe international si sincer am gasit greu un loc de munca pe extern si chiar am stat pe bara 6 luni...in speranta ca nu v-am ofensat va doresc bafta multa si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

nu va mai vaitati atat ca nu gasiti de munca..eu am ajutat un incepator din Iasi am vb la firma am pus cuvant ptr el atat i am cerut sa stea macar 3 luni la firma si s a angajat l a dat cu mine in echipal si a trebuit sa conduca 150 de km pana la Amsterdam mentionez ca era aglomerata autostrada el a zis ca a mai condus cand a vazut omu 6 benzi si pline bara la bara s a panicat de tot m am bagat si eu si am condus pana la incarcare apoi el S A CERUT ACASA DUPA 3 ZILE  m am facut de ras in firma unde am pus cuvant ptr el cat si acea persoana care a vb la angajari ptr el si mi a zis clar ca nu ma mai ajuta daca mai incerc sa aduc pe cineva. Persoana se BIVOL VASILE i am zis ca am sa scriu de el aici asa ca aveti GRIJA MARE COLEGI CU INCEPATORII sa nu va face ti de ras in firma AM VRUT SA FAC BINE SI AM IESIT RAU

mentionez ca am ajutat mai multi baieti din Iasi care si acum lucreaza la aceasta firma si nu am crezut ca un om nu poate avea cuvant si onoare . La ce mai cheltuiti bani pe scoala si atestate daca proceda ti ca cel pe care l am ajutat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu va mai vaitati atat ca nu gasiti de munca..eu am ajutat un incepator din Iasi am vb la firma am pus cuvant ptr el atat i am cerut sa stea macar 3 luni la firma si s a angajat l a dat cu mine in echipal si a trebuit sa conduca 150 de km pana la Amsterdam mentionez ca era aglomerata autostrada el a zis ca a mai condus cand a vazut omu 6 benzi si pline bara la bara s a panicat de tot m am bagat si eu si am condus pana la incarcare apoi el S A CERUT ACASA DUPA 3 ZILE  m am facut de ras in firma unde am pus cuvant ptr el cat si acea persoana care a vb la angajari ptr el si mi a zis clar ca nu ma mai ajuta daca mai incerc sa aduc pe cineva. Persoana se BIVOL VASILE i am zis ca am sa scriu de el aici asa ca aveti GRIJA MARE COLEGI CU INCEPATORII sa nu va face ti de ras in firma AM VRUT SA FAC BINE SI AM IESIT RAU

mentionez ca am ajutat mai multi baieti din Iasi care si acum lucreaza la aceasta firma si nu am crezut ca un om nu poate avea cuvant si onoare . La ce mai cheltuiti bani pe scoala si atestate daca proceda ti ca cel pe care l am ajutat ?

mestere nu poti sa fii mare pana nu esti mic!!!

foarte frumos gestul tau cred ca ar trebui o antecamera pt acesti colegi... nu intelegeti gresit nu ii discriminez dar tre sa faca experienta soselei".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegule, mult respect ptr obrazul care l-ai pus ptr colegu ala incepator, dar asta nu inseamna k toti incepatorii sunt asa. stii cum e, soferul care e sofer il cunosti decand deschide usa de la cabina, dak el trenura tot si nu e in stare sa se duca cu tiru de la metro pana la selgros ( din iasi ) banuiesc k iti dai seama cu ce fel de om stai de vb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegilor cu multa rabdaresu nervi intinsi la maxim rasare soarelesi pe strada noastra. Eu am cautat si am tot cautat pana la urma sau terminat bani m-am angajat in distridutie si din coicidenta aceiasi firma are si camioane pe comunitate acum dupa sase luni la ei sa oferit un sofer sa ma ia cu el dupa pasti si de asta cred k daca am avut rabdare mi sa indeplinit un vis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru soferii din strainatate, dau spaga la cel care ma duce la o firma si care ma ia in echipaj pentru inceput, am fost in Italia vreo trei saptamani dar nu am gasit locuri libere, am condus cu un coleg dar fara bani. am trimis sute de CV -uri la firme dar doar mi-au multumit si au spus ca nu au locuri. am inteles ca functioneaza doar metoda asta cu recomandarea altui sofer si conducere la inceput in echipaj. am 42 de ani am toate documentele necesare, am condus cat am fost plecat in Italia si Franta.......daca cineva poate sa ma ajute 0731500907sau costelino18@yahoo.com..........................atentia o dau din salariu cat stabilim la inceput

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

nu va mai vaitati atat ca nu gasiti de munca..eu am ajutat un incepator din Iasi am vb la firma am pus cuvant ptr el atat i am cerut sa stea macar 3 luni la firma si s a angajat l a dat cu mine in echipal si a trebuit sa conduca 150 de km pana la Amsterdam mentionez ca era aglomerata autostrada el a zis ca a mai condus cand a vazut omu 6 benzi si pline bara la bara s a panicat de tot m am bagat si eu si am condus pana la incarcare apoi el S A CERUT ACASA DUPA 3 ZILE  m am facut de ras in firma unde am pus cuvant ptr el cat si acea persoana care a vb la angajari ptr el si mi a zis clar ca nu ma mai ajuta daca mai incerc sa aduc pe cineva. Persoana se BIVOL VASILE i am zis ca am sa scriu de el aici asa ca aveti GRIJA MARE COLEGI CU INCEPATORII sa nu va face ti de ras in firma AM VRUT SA FAC BINE SI AM IESIT RAU

mentionez ca am ajutat mai multi baieti din Iasi care si acum lucreaza la aceasta firma si nu am crezut ca un om nu poate avea cuvant si onoare . La ce mai cheltuiti bani pe scoala si atestate daca proceda ti ca cel pe care l am ajutat ?

Totusi de la ce s-a panicat? :D De la benzi? Aglomeratie? Acum pe unde e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.