Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Scania king of the road?


hermanrazvan

Credeti ca scania este king of the road??  

108 membri au votat

  1. 1. Credeti ca scania este king of the road??

    • Nu
      30
    • Da
      78


Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua!

    De curand am cumparat o Scanie R500 v8, multi zic Scania king of the road ,dar am condus si un MAN TGA 510 si diferentele nu prea se vad... Mi se pare totusi ca Scania este  putin mai lenesa la deal. Daca are cineva o Scanie sau sti despre ele sa ma ajute cu consumu carburant+AdBlue ce ulei sa ii pun, la cati km sa ii fac reviziile etc.

                                                                                                                                                      Va multumesc!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

:))) eu am un 580 din 2002,de mincat maninca dupa talpa.

citeam restul posturilor tale si zimbeam :) preai un fan infocat al man-ului.

imi cer scuze daca-am deranjat.:)

aaaa,k raspuns la sondajul tau;pentru mine da.dar e si chestia aia cu fiecare calaret isi lauda mirtoaga...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Deci....ulei ii bagi dupa ce zice fabrica.....talpa ii dai dupa cum zice dealu....ad blue nu are nici o treaba cu talpa......sa o stapanesti sanatos.....si ca sa fii impacat cu inima ta.....priveste pe you tube....SCANIA....POWER OF SWEDEN........eu sunt fan volvo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pot sa-l contrazic pe colegul de mai sus ,dar se stie ca si ad blue consuma in functie de ,,talpa''  cum s-a exprimat el ,cat despre masini parerea mea ca sunt sensibil apropiate ca performante  ,si mai aste o vorba cand cumperi o masina second hand cumpara un volvo dar de vorba asta nu sunt prea sigur, asta depinde si de cum a fost folosita masina deci concluzie buna,  e cea care te ajuta sa castigi bani si nu te lasa in drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna ziua!

    De curand am cumparat o Scanie R500 v8, multi zic Scania king of the road ,dar am condus si un MAN TGA 510 si diferentele nu prea se vad... Mi se pare totusi ca Scania este  putin mai lenesa la deal. Daca are cineva o Scanie sau sti despre ele sa ma ajute cu consumu carburant+AdBlue ce ulei sa ii pun, la cati km sa ii fac reviziile etc.

                                                                                                                                                      Va multumesc!!!

  Daca ai ocazia treci pe la acest service:  http://www.leiballicuzzuol.it . Sunt profesionisti si iti vor da cele mai bune sfaturi iar pretul la manopera este sub cel din Romania. Drumuri bune si bafta maxima !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

salut colegi...am vazut ca vorbiti despre scania....lucrez pe un g440...la capitolu tras si consum sunt multumit...gol undeva la 22-23 si plin undeva la 28--31max...depinde cum ai talpa....in poza e consumu la curse scurte max 20km si plin pe plin

100_2616.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Members

P261111_13_59.jpg

fara suparare MauBistriteanu dar nu poti spune ca MAN u este mai confortabil in timpul condusului decat SCANIA pt ca este o diferenta (    vezi imaginea )

macar atat 

pe SCANIE lucreaza tata si pe MAN am lucrat pana cand mi-a venit VOLVO  pe care l-am schimbat fara sa stau pe ganduri .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • EX Staff

e ca si cum ai pune un logan pe langa un seria 7 cat despre scania lui colegu...sa o stapaneasca sanatos ca are ceva sub cabina ce suna intr-un anume fel

Kinderu', las-o mai moale cu raspunsurile prin postari, de abia ai deschis ochii in lumea asta !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

    Scania , e Scania , Volvo ...Volvo , DAF-ul Daf si nu incap comparatii , insa la aceeasi putere si calitati ,tot banii vorbesc .

Adevaratul rege a fost ,este  si va fi Scania ( parerea mea ) insa as opta pentru DAF  ca cel din avatarul meu 8)(preferabil long range 4x2 , nu heavy ). Consum moderat, forta ca la 510 cai , cabina spatioasa , preturi de intretinere si piese de schimb modice fata de luxoasele rivale !

    Scania este regele absolut totusi!

   

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

regele e unul singur se vede si in sigla marcii ...la confort nu se compara scania cu tga-ul.....scania zguduie tare...la aspect scania este  mai permisibila la tuning.....la puteri egale man-ul bate tot.. ;D ;D ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.