Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

infintarea unui sindicat independent


Vizitator Anonymous

Daca ar exista un sindicat in care sa va puteti inscrie independent de firma la care lucrati,v-ati inscrie??  

17 membri au votat

  1. 1. Daca ar exista un sindicat in care sa va puteti inscrie independent de firma la care lucrati,v-ati inscrie??

    • Daca da,cat ati fi dispus sa platiti la cotizatia anuala?
      18
    • Daca nu,motivul pentru care nu vati inscrie.
      1


Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Asa cu au mai spus si alti ,in romania e nevoie de un sindicat al soferilor profesionisti care sa ne asigure in baza statutului de membru  cotizant asistenta jurtica(apararea drepturilor ca si clasa muncitoare cit si individuala a fiecarui sofer membru cotizant,denuntarea firmelor catre organele competente,pentru plata la km,ptr contractele de cele mai multe ori nerespectate sau incomplecte.etc)  Infintarea unui ziar sau reviste de specialitate cit si a unui program(emisiune)tv prin intermediul carora sa fim informati despre modificarile sau noutatile de materie legislativa,trasee inchise,devieri etc  PS: Avem doar de castigat de pe urma infintarii unui astfel de sindicat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ma bag si eu in seama putin la treaba cu sindicatu!!Sunt si eu de acord cu sindicatul dar intrebarea nu e cat ar cotiza fiecare ca nu ar trebui chiar o suma asa mare!!Intreberea e urmatoarea: in cazul in care sindicatul ar dori sa faca o greva in care sa se opreasca TOATE masinile firmelor din romania cati dintre noi ar avea curaj sa spuna un NU patronului cand acesta te obliga sa iti faci cursa??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Si uite asa va mai aparea un lider de sindicat la volanul unui Audi Q7 care vine de la vila din Pipera.Nu vreau sa fiu inteles gresit dar avem 22 de ani de experienta cu liderii de sindicat.Daca va fi ceva corect,Jos Palaria si respectele mele ,dar ca sa mai facem un mogul chiar nu mi-as dori asta.Si cred ca nici voi.Avem UNTRR dar ce face pentru noi?Mai apare un sindicat si iar se mai imbogatesc cativa indivizi din munca noastra.Sper ca am fost inteles corect.O seaa buna sidrumuri uscate tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Si uite asa va mai aparea un lider de sindicat la volanul unui Audi Q7 care vine de la vila din Pipera.Nu vreau sa fiu inteles gresit dar avem 22 de ani de experienta cu liderii de sindicat.Daca va fi ceva corect,Jos Palaria si respectele mele ,dar ca sa mai facem un mogul chiar nu mi-as dori asta.Si cred ca nici voi.Avem UNTRR dar ce face pentru noi?Mai apare un sindicat si iar se mai imbogatesc cativa indivizi din munca noastra.Sper ca am fost inteles corect.O seaa buna sidrumuri uscate tuturor.

UNTRR este o asociatie a transportatorilor (firme de transport) si nu o sa faca nimic pentru soferi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ideea ar fi super dar cumva ar trabui sa functioneze dupa reguli foarte stricte ca si cel al francezilor...iar acesti lideri de sindicat sa raspunda iin fata legii pt eventuale intelegeri cu transportatori,de pe urma carora sa avem noi de suportat. drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.