Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

SCOLARIZARE+ANGAJARE


slobodan

Postări Recomandate

  • Members

CEI CARE DORESC SI AU BANI SA FACA CURSUL SE FACE LA DUMAGAS 500 SCOLARIZAREA 200 CAMINUL CURSUL DUREAZA O LUNA SI SE TINE LA CRAIOVA.DACA DORESTE CINEVA SA INTRE WWW DUMAGAS SI AU APLICARE ON LINE .EU AM DEPUS SEARA SI MAINE ZI AU SI SUNAT CURSUL INCEPE PE 6 FEBRUARIE VA DORESC BAFTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

preturile sunt in euro sau in lei colegu?

oricum nu se justifica in nici o moneda,doar eram curios(stiu sigur ca moneda e EUR si semnezi contract precum ca te obligi sa platesti contravaloarea scolarizarii indiferent daca te v-or angaja sau nu)

practic ce nu inteleg :

-despre ce cursuri e vorba?

-se face scoala de soferi din nou?

-atestate profesionale extra?

-detin cumva camioane cu aripi si necesita extrascolarizare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

CEI CARE DORESC SI AU BANI SA FACA CURSUL SE FACE LA DUMAGAS 500 SCOLARIZAREA 200 CAMINUL CURSUL DUREAZA O LUNA SI SE TINE LA CRAIOVA.DACA DORESTE CINEVA SA INTRE WWW DUMAGAS SI AU APLICARE ON LINE .EU AM DEPUS SEARA SI MAINE ZI AU SI SUNAT CURSUL INCEPE PE 6 FEBRUARIE VA DORESC BAFTA

de ce nu mergi mai bine la autoritati sa reclami ;ia vezi ca a detine o scoala unde instruiesti soferi presupune o mie de aprobari si autorizatii;in primul rind ce spune ARR despre situatia asta?ei sunt primii care inchid ochii;dar cei de la BUCURESTI stiu? ceio de la MINISTERUL TRANSPORTURILOR stiu de aceasta scoala fantoma?stiti ca e ilegal sa organizezi orice fel de cursuri si scolarizari fara sa ai aprobarile necesare? si in final ce e asta scoala de soferi pe tir????cine a mai auzit de asa ceva???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

levier te vei mira cati angajati au care au urmat cursurile asa-zisei scoli.sunt destule exemple si pe site.

faptul ca profita de inflatia de soferi de pe piata cu inca o "inovatie"de scos niste bani ii discrediteaza mai mult decat pe cei care folosesc altfel de tertipuri(clasice) pentru a obtine profit in plus pe spinarea noastra.(mentionez aici:plata la km.;consum normat in functie de tonaj,fara a tine seama de conditiile de trafic pentru rute diverse s.a.m.d)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

se pare ca la dumagaz e hotie pe fata, si la waberers faci cursuri cu cei de la ifptr, exact ca si cand ai da pentru atestat dar nu trebuie sa platesti un leu, si cazarea e 25 de ron pe noapte si se plateste din salariu, la dumagas nu stiu cum se plateste dar as sfatuii incepatorii sa mearga la waberers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

si eu am primit un telefon de la dumagas si mi a spus sa ma duc la craiova pe  6 feb  ,pentru inceput nu am incotro, daca mai este cineva care merge sunatima,,0764828654  gicutza,bafta.

si eu sunt in dubii ... nu stiu ce sa fac, sa merg la ei, sa mai astept hartl sa ma sune fiindca am dosaru din octombrie la ei... mi-e teama ca daca platesc si cursu si nu ma da pe extern, am si salar mic  ce mai mananc ce mai platesc cursu eu cu ce mai raman?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

LA DUMAGAS poti fi cat de tare in ale soferiei fac de asa natura sa nu iei proba si sa faci cursul la ei.Dupa ce te angajeaza in afara de banii de curs iti mai opresc si 125 EURO pe luna pt a iesi firma din criza. O FII BINE ????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da, si de la inceput iti i-a banii pe imputitul ala de camin unde nu ai nici macar unde sa te speli .am fost si eu pe la ei da  m-am certat cu dobitocul ala de instructor(eu cazusem pe magnumu ala cu remorca)ca vorbea cam urat si m-au trimis acasa.pai pentru 2mil cat dati pe cotetul ala de camin nu gasiti vreo scoala sa va plimbati cu tiru ? haide bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

si eu sunt in dubii ... nu stiu ce sa fac, sa merg la ei, sa mai astept hartl sa ma sune fiindca am dosaru din octombrie la ei... mi-e teama ca daca platesc si cursu si nu ma da pe extern, am si salar mic  ce mai mananc ce mai platesc cursu eu cu ce mai raman?

Colegu din cate stiu eu hartl nu mai primeste dosare pana pe 1 martie dar daca nu te grabesti merita asteptat  ;) ;) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

DUMAGAZ cea mai handicapata firma cu cei mai prosti oameni din tara asta...decat sa ai de aface cu aia mai bine lipsa...oricum ei de-aia fac cursurile alea ca sa castige bani, ca oricum sunt constienti ca nu stau soferii la ei....ce fac ei acolo e o mare bataie de joc, dar prapaditu ala de e patron are multe sfori peste tot de-aia nu vine nimeni sa-l frece la cap. 200 lei pe caminu ala jegos? a fost finu meu la ei, n-a rezistat 5 luni in haosul ala infect. Plus ca bani iti da ce vor ei, adica mai nimic..dabi iti ajung de mancare, mai bine iti alegi alt domeniu decat sa te duci la jigodiile alea. Eu zic ca Hartl e mult mai bine ca Dumagas. Cine vrea sa incerce Dumagaz poate sa se duca, dar no sa stea 2 ani cat cer ei pe contract...sunt prea nenorociti ca sa-i suporti. O zi buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu din cate stiu eu hartl nu mai primeste dosare pana pe 1 martie dar daca nu te grabesti merita asteptat  ;) ;) ;)

de unde stii tu manu ca nu mai primesc dosare pana la 1martie?eventual il primesc ca daca l-ai trimis trebuie sa-l primeasca ca nu ti-l trimite inapoi,si nu te suna asta nu ai de unde sa stii!luni am sa merga sa fac anilizele ca mi-au expirat si am sa trimit si eu dosaru ca este gata!si pe urma vedem ce zice D-zeu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu va inteleg baieti dar in alta parte ,am tot sunat dar degeaba,toata lumea spune ca nu mai angajeaza,pentru inceput ce sa fac,spuneti si voi,nu vezi ca nu gasesti pe nimeni sa te ajute,eu nu sunt incepator ca sofer,nu am experienta pe tir,daca stie cineva alta solutie eu va ascult cu drag,Gicutza,Drumuri fine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Hartl e de toata jena,cine stie cunoaste.............................

Imi place de tine, stii totul si chiar bine detaliat, pot sa-te intreb cat ai lucrat la viata ta pe un camion si cat timp ai stat maxim la aceeasi firma pana sa fi dat afara?  (No offense, intreb doar de curiozitate)  ;)

Esti soferul (omul) tipic la care nu ii convine nimic si ii mai destept decat fiecare patron (om) din lume!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.