Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Daca s-ar opri camioanele ????


VT880

Postări Recomandate

  • Members

Da, ar fi o mare problema daca toate mijloacele de transport marfuri s-ar oprii, in special camioanele care asa cum spuneau si ei reprezinta , poate nu 90% , dar undeva la 70-80 % din transportul de marfuri.Circula o vorba prin SUA , printre camionagii: "Daca transportul merge , merge si tara ", ceva de genul , k nu-mi mai aduc aminte cuvant cu cuvant fraza :) .Am auzit fraza asta la o emisiune despre soferii de camioane din SUA.Cel putin la ei si in Canada e un sistem de transport foarte bine pus la punct.De exemplu imi place faptul k mai toate depozitele sunt in afara oraselor si au intrare direct de pe autostrada.Soferii nu mai se blocheaza in traficul din marile orase,nu se mai distrug asa repede strazile din orase,se castiga timp cu incarcarea si descarcarea marfii, etc.Colegii nostrii din Canada ne pot confirma sau infirma acest lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

......Am auzit fraza asta la o emisiune despre soferii de camioane din SUA.Cel putin la ei si in Canada e un sistem de transport foarte bine pus la punct.De exemplu imi place faptul k mai toate depozitele sunt in afara oraselor si au intrare direct de pe autostrada.Soferii nu mai se blocheaza in traficul din marile orase,nu se mai distrug asa repede strazile din orase,se castiga timp cu incarcarea si descarcarea marfii, etc.Colegii nostrii din Canada ne pot confirma sau infirma acest lucru.

Nu, nu-i asa. Din pacate nu am timp sa dezvolt subiectul ca trebuie sa plec la munca. Pe mai tirziu!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

  Salut!cum spunea si Savimbi,e si nu-i asa!Adica,in general,marile orase americane(si canadiene)sunt impartite in zone rezidentiale si comerciale!Tot in general,livrarile se fac in zone comerciale!DAR exista si multe exceptii cand faci livrari in zone rezidentiale sau esti nevoit sa tranzitezi aceste zone!O sa detaliez cand o sa am ceva mai mult timp,acuma ma duc la nani,maine incep foarte devreme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ca sa continui ceea ce a spus si kenworth, sunt zone in care ai de facut livrari de ti se ridica parul in cap. Parcari din strada in unghi la 90 de grade, stradute proiectate pentru masini mici, in care tu intri cu camionul cu semiremorca, etc. Ultima mea isprava a fost acum 1 saptamina, tras la doc......da in curtea unui particular. Docul companiei era in curtea unui particular.http://maps.google.ca/maps?hl=fr&tab=wl  sau adresa 148 1e Av, Lachine, QC, Canada, folositi aplicatia street and view. Dat cu spatele din strada principala boul. st. joseph, in conditiile in care drumul era pe jumatate blocat cu zapada.

Nu exista o regula clara. Zone comerciala si zone rezidentiale. Totul depinde de cum s-a construit in zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.