Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Camion nou, lux, pt plimbare, fara limitare si tahograf!


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Administrators

colegilor chiar nu intelegeti ce vrea ?

cititi pentru ce viseaza omul  sa conduca un cap tractor :

Vreau sa imi iau camion in loc de masina, tocmai pt o siguranta mai mare, in cazul in care un coleg de-al vostru depaseste in curba, sa nu scape teafar!

deci omul a facut cateva sute de km pe strada, si acum vrea sa-si faca singur dreptate .

doamne apara si pazeste !!!  ??? ???  ??? ??? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

dragi colegi......omul vrea ceva spatios..durabil si fara batai de cap......bietul de el inca nu a inteles ca magazinul de jucarii ori platourile de filmare pt. filmele sf. sunt in alta parte...nu il blamez..nu vreau sa-l jignesc ba dimpotriva il stimez pt. hotararea sa..si ai doresc succes..doar ca a ales gresit drumul...un cap tractor este de la bun inceput destinat transportului de marfuri...nu pt. plimbare...ca si idee ai sugerez o autorulota..ai ofera ce cauta...cat despre siguranta...niciunde nu poti fi la adapost....au fost oameni care au murit in cada cand faceau baie...ori la meci cand spargeau seminte....concluzia o trageti voi...sa fiti sanatosi , drumuri libere si netede oriunde va aflati pe mapamond

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu sunt ing de vehicole feroviare, mi-as cumpara o locomotiva de mers prin tara, si un tramvai de mers prin oras... daca as avea atat de multi bani.

Par visator, ca inafara de camionul pe care am facut scoala, nu am mers pe camioane. Deci e posibil sa dau pe langa gard... Nu am posibilitatea de a ma angaja ca si camionagiu deoarece am o alta profesie, si fac multe drumuri.

Am facut o mica prospectie in ceea ce inseamna costuri de achizitie si intretinere, un camion costa cat un MERCEDES S, are costuri de limuzina medie, si poate oferi confortul unei limuzine medii in alte sensuri!

Tata, incearca pe site-u Linginerii.ro, poate acolo iti vor da sfaturi  mai pertinente. Cine intra pe Soferii.ro renunta la titluri. Aici sunt toti soferi. Chiar daca unii au pian acasa si in putinele zile cand ajung pe la domiciliul conjugal le place sa fie intretinuti de  sotie cu oarece clasici live. Esti un visator consacrat si, mai mult decat atat, ne cataloghezi la fel ca majoritatea celorlalti :soferi nespalati, agresivi si needucati. LIPSESTI ! Poti reveni cand renunti la titlul ala de doi bani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mai omule, vezi ca sunt jocurile alea euro truck simulator...etc, iti cumperi acolo un cap tractor, te plimbi non stop, nu iti trebuie atestat, nu au limitatoare. Nu avem nevoie de tine pe strada, ca tu ne omori. Nu degeaba e vorba aia, banii ti se urca la cap si te prosteste rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut! Vreau sa imi cumpar un cap tractor pt plimbare, nou, care sa atinga viteze sporite, cu ABS, ESP, si control al tractiunii, cu cabina luxoasa, consum mic, care sa nu detina cuplaj pt semiremorca sau remorca, sau cuplajul sa fie usor demontabil!

Camionul, nefiind destinat transportului de marfa, nu va necesita atestat profesional, nici tahograf, nici limitare a vitezei!

Am BE, CE si DE, si vreau sa imi iau un "SUV" mai special! Ce imi recomandati?

  Iti recomand ceva de genul: Imagine3009.jpg  Imagine1612.jpg 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
;D Eu cred ca topicul asta e facut la misto de o clona. Cel mai bine ar fii sa fie inchis,nu cred ca un om sanatos din punct de vedere mintal, cu o activitate cerebrala in parametri optimi ar gandi asa(vedeti postul lu gongy, a subliniat acolo esentialul)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

cred k tu faci misto, sau vrei sa demonstrezi k ai bani, dc nu incerci un cal ccu caruta, si cu cort p ea, iti inchipui k ai un man xxl, si mai ai si avantajul k nu polueaza, deci nu ai taxe, nu prevede asigurare si prin Romania poti sa ai acces p ce bulevard vrei sa te plimbi, chiar si in Dorobani, cu siguranta o sa atragi si priviri. succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

..... omul vrea.....un fel de 7-8-9 feluri , are bani pentru un camion cum am si eu pentru un Bugatti Veyron ( amindoi o sa le luam ....noi noute ). Domnul inginer se distreaza pe acest forum dindu-ne noua teme de..... gandire. Cred ca "dl. inginer " a fost luat prea in serios , si cred ca are mintea prea odihnita....... ! Despre.... siguranta domnu' inginer ; cred ca singurul loc unde poti fi cu adevarat in siguranta pe aceasta lume este numai intr-o camera cu peretii...capitonati, in  camase de forta si sub stricta supraveghere !

  Drumuri bune sa aveti colegilor , si nu luati autostopisti in cabina din zona unde locuieste domnul inginer !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Uita-te si tu cum se vede drumul de sus

King of za road! ... Eu cu autoturismul scot 55-65 la ora viteza la drumuri lungi, cu un camion fara remorca cred ca tot atat as scoate.

Se vede frumos.Dar ai restrictie pe drumuri de 3,5t sau 7,5 etc.Iarna poti sa ai si 4x4 daca nu ai o semi-remorca degeaba ai 4x4 si 500cp se invart in gol.Incearca sa te uiti la masini mici(parerea mea) sper ca nu team suparat.

                                                                            Drumuri bune!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

cred k tu faci misto, sau vrei sa demonstrezi k ai bani, dc nu incerci un cal ccu caruta, si cu cort p ea, iti inchipui k ai un man xxl, si mai ai si avantajul k nu polueaza, deci nu ai taxe, nu prevede asigurare si prin Romania poti sa ai acces p ce bulevard vrei sa te plimbi, chiar si in Dorobani, cu siguranta o sa atragi si priviri. succes

Poti sa formulezi un post ca un om normal, fara sa uzezi limbajul tip mess ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Tata, incearca pe site-u Linginerii.ro, poate acolo iti vor da sfaturi  mai pertinente. Cine intra pe Soferii.ro renunta la titluri. Aici sunt toti soferi. Chiar daca unii au pian acasa si in putinele zile cand ajung pe la domiciliul conjugal le place sa fie intretinuti de  sotie cu oarece clasici live. Esti un visator consacrat si, mai mult decat atat, ne cataloghezi la fel ca majoritatea celorlalti :soferi nespalati, agresivi si needucati. LIPSESTI ! Poti reveni cand renunti la titlul ala de doi bani!

Omu daca are bani isi ia.Eu nu inteleg tu vorbesti din invidie???Tare as vrea sa vad cat esti tu de "sofer" sfatosule.Vad ca esti cam rau in TASTE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegule,toti avem cate un hoby,toti vrem cate ceva frumos pentru a ne satisface placerile si fiecare facem ce vrem cu banii nostri dar,capul tractor este fabricat numai pentru un anumit scop.Sa zicem ca ti-l cumperi pe gustul tau;designer placut,obtiuni performante si [consum mic de combustibil] care,te costa ceva bani, si cheltuiala nu se opreste aici,m-ai trebuie si intretinuta[frumusetea cu cheltuiala se tine].Bun,sa presupunem ca nu este asta o problema si ti le permiti dar,unde incape capul tractor fizic nu incape legal fata de un turism care,ti se impun anumite restrictii de viteza,marime si greutate.Referitor la consumul de combustbil:la asa motor mare ii trebuie turbo suflanta care trebuie exploatata la parametrii ei.[e construita pentru curse m-ai lungute si nu pentru fataeli].Asa ca dupa parerea mea nu prea se merita! M-ai bine recurge si tu la altceva!                                                                        #                    Cu respect pentru toti colegii si drumuri bune va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Salut.

Numai cele Americane imi sar in minte acum care se potrivesc la descrierea celui care a deschis topicul.

Din fericire in US se pot conduce si cu permise de masina mica fiind sub 12 tone toate.

http://cars-folder.com/gmc-c4500/

http://www.classyauto.com/v/Freightliner%2BM2/Sportchassis,%2BRecreational%2BVehicle%2BHauler/70895

http://www.gulfcoastnews.com/rt2007chevkodiak4500.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.