Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Camion nou, lux, pt plimbare, fara limitare si tahograf!


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Anonymous

Salut.

Numai cele Americane imi sar in minte acum care se potrivesc la descrierea celui care a deschis topicul.

Din fericire in US se pot conduce si cu permise de masina mica fiind sub 12 tone toate.

http://cars-folder.com/gmc-c4500/

http://www.classyauto.com/v/Freightliner%2BM2/Sportchassis,%2BRecreational%2BVehicle%2BHauler/70895

http://www.gulfcoastnews.com/rt2007chevkodiak4500.htm

In Canada poate sa depaseasca si 20 T si sa poata fi condus cu permis de masina mica!DAR nu trebuie sa fie inmatriculat ca vehicol comercial(atunci iti trebuie permis profesionist).Daca il inmatriculezi VR(vehicol recreativ,in Quebec,sau RV,recreational vehicle in restul Canadei)poti sa-l conduci cu permis de masina mica!Sau,dupa caz,daca este un camion foarte vechi si intra in categoria camioanelor de colectie,poti sa-l inmatriculezi ca vehicol de colectie/patrimoniu si iarasi nu trebuie permis profesionist!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut! Vreau sa imi cumpar un cap tractor pt plimbare, nou, care sa atinga viteze sporite, cu ABS, ESP, si control al tractiunii, cu cabina luxoasa, consum mic, care sa nu detina cuplaj pt semiremorca sau remorca, sau cuplajul sa fie usor demontabil!

Camionul, nefiind destinat transportului de marfa, nu va necesita atestat profesional, nici tahograf, nici limitare a vitezei!

Am BE, CE si DE, si vreau sa imi iau un "SUV" mai special! Ce imi recomandati?

camion pentru plimbare???

sincer la plimbare eu as iesi cu o masina faina, mai ales cand ies cu vreo fatuca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

    Fere Doamne !  Sarac cu duhul .  Buna treaba cu psihotehnicul , dar tare as dori sa se dea cum dadeam odata la Zeveleanca la ITB ! Sanse putine pentru astfel de idei !

  De ce nu-si cumpara tramvai ? Sau troleibuz?

haha, buna intrebare

doar ca pentru tramvai iti trebuie linii, pentru troleibuz sarme... hehe, nu e chiar usor :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Daca tot ati reimprospatat acest subiect si discutati pe seama lui hai sa va mai postez odata pentru ce dorea acest camion

ps-nemaivorbind de faptul ca cel care a deschis subiectul nu a mai participat de mult la discutie

citat:

« Răspuns #119 : Februarie 02, 2012, 15:42:23 »

 

  Atitudinea iresponsabila a soferilor de pe autoutilitare si camioane o cunosc din trafic, ii vad cum se urca pe soferii de turisme ce merg legal in localitati, ii vad cum depasesc orbi in curbe si zone fara vizibilitate, cum se chinuie zeci de minute sa se depaseasca unul pe altul, unul avand limitarea la 89 si altul la 91. Nu imi inchipui ce ar fi fara limitare. Unul are 30 t, altul 37. Unul 430cp, altul 460....

Vreau sa imi iau camion in loc de masina, tocmai pt o siguranta mai mare, in cazul in care un coleg de-al vostru depaseste in curba, sa nu scape teafar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

Daca tot ati reimprospatat acest subiect si discutati pe seama lui hai sa va mai postez odata pentru ce dorea acest camion

ps-nemaivorbind de faptul ca cel care a deschis subiectul nu a mai participat de mult la discutie

citat:

« Răspuns #119 : Februarie 02, 2012, 15:42:23 »

 

  Atitudinea iresponsabila a soferilor de pe autoutilitare si camioane o cunosc din trafic, ii vad cum se urca pe soferii de turisme ce merg legal in localitati, ii vad cum depasesc orbi in curbe si zone fara vizibilitate, cum se chinuie zeci de minute sa se depaseasca unul pe altul, unul avand limitarea la 89 si altul la 91. Nu imi inchipui ce ar fi fara limitare. Unul are 30 t, altul 37. Unul 430cp, altul 460....

Vreau sa imi iau camion in loc de masina, tocmai pt o siguranta mai mare, in cazul in care un coleg de-al vostru depaseste in curba, sa nu scape teafar!

   

Am trait sa o vad si pe asta .Eu as recomanda domnului "inginer" o internare la spitalul 9 ,in mod sigur ai dau aia acolo un camion sa il traga cu sfoara prin curte! Asta e daca spitalul 9 nu are forum ,posteaza si ei pe unde apuca!

P.S.Daca soferi profesionisti ar avea intradevar "atitudine iresponsabila" asa cum zice domnul "inginer" ,probabil acum ar fi postat de la 2 metri sub pamint ,la citi intilnesti in fiecare zi era imposibil sa il rateze toti ! :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.