Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Inregistrare membri noi,vizitatori


cico_3504

Postări Recomandate

  • Moderators

In ultima vreme observ ca pe acest forum au patruns si persoane care nu stiu sa discute civilizat,chiar in contradictoriu ,si se ajunge la jigniri destul de dese.Nu cred ca asta este esenta acestui forum si eu cred ca este bine sa facem ceva pentru a intimpina aceste neplaceri.Concret cred ca pentru a putea posta ,un nou membru sau un vizitator,va avea nevoie de aprobarea acelui comentariu de catre un moderator.Pentru un nou membru propun un termen de 1 luna,daca dupa aceasta perioada se va observa ca stie sa discute va deveni membru al comunitatii noastre.Voi ce parere aveti ???

Eu unul sincer m-am cam saturat de mitocaniile noastre,chiar nu putem discuta fara jigniri??Astept parerile voastre,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu sunt de acord.

dar din aceasta situatie exista moderator si admin .. insa trebuie reportati cei care incarca regulile lingvistice

insa e multa 1luna - 30zile. E posibil ca un coleg sa aiba nevoie de vreo informatie si sa nu poata cere ajutor decat dupa 1 luna ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

comentariul poate fi postat imediat ce e vazut de un moderator,am specificat asta,1 luna era termenul pentru a fi membru al acestui forum,pina atunci avind o alta denumire si nu aceea de membru.Oricum ideea mea poate fi imbunatatita si de voi,nu e neaparat batuta in cuie,principalul dupa mine este sa incepem macar aici sa luam atitudine si sa nu mai acceptam aceste...lucruri neplacute

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sunt de acord cu voi si asta depinde de moderatori nu de noi neaparat,dar si noi avem de spus cate ceva in ceea ce priveste intrarea pe forum a diferitelor persoane care intra la caterinca sau jignesc,sau nu fac parte din breasla.sa aveti drumuri bune toti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

eu am propus ca inregistrare sa se faca cu o scanare a permisului de conducere sau foto,care sa nu fie facuta publica daca se considera  FORUMUL SOFERILOR PROFESIONISTI din cate vad din sigla,si atunci va disparea caterinca si vorbele urate si acel user nu se va putea inscrie din nou fara aprobarea admin ...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Deja se exagereaza rau de tot!

Copii dupa permis ??? ???  ? ???Ai auzit de  legea cu privire la protecţia datelor cu caracter personal?De ce trebuie sa ai neaparat permis?Trebuie sa fie neaparat RO ?

Oricum din punctul meu de vedere forumul este cam comunist,se inchid usor topicuri,se insista pe varsta si locatie de parca asta e mai important decat ce are de spus acea persoana,nu prea se permite nici macar discutia in contradictoriu.

Succesul de care se bucura forumurile si retelele de socializare este tocmai anonimitatea.

Eu daca lucrez la o firma nu o sa spun despre sef ca este un hot si ca fura motorina soferilor stiind ca pot fi usor identificat.Apoi probabil voi avea salariul macar diminuat eventual se poate lasa si cu procese iar mie imi va fi greu sa demonstraz afirmatia cu toate ca toata lumea stie de aceasta practica.

De asta se cheama forum ! trebuie sa fie liber iar cei ce se jignesc,injura pot fi usor indepartati.Totusie este un forum de soferi,nu de pocaiti si nici de filozofi.E normal sa se mai incinga spiritele,se se mai abata de la subiect altfel ar deveni foarte plictisitor si ar ajunge exact ca un sait de anunturi sau galerie de poze,majoritatea vai de capul lor.

Cand vad cate se cer de la un moderator mi se face mila.Oameni buni,el nu are nicio obligatie(cum suna un paragraf din proiectul noului regulament),nu este platit,face asta din placere,in limita timpului disponibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

asta cu permisu de conducere, e cea mai mare prostie pe care ai putut sa o spui...nu se face asa ceva pe un forum, mai ales cand deja sunt supravegheate sau vor fii mai intens pe viitor. Plus ca este un document personal care nu se face public, nici buletin, nici nimic. Parerea mea totul tine de admin..niste sanctiuni cu suspendarea contului pe 3 zile daca sunt abateri grave sau chiar pe o luna de zile...cel mai strict regulament il au cei de pe forumul DACIACLUB, acolo ai incalcat, suporti, scrii urat, sanctiuni pe puncte, in 3 zile daca mai faci o greseala, ti se inchide contu pe cateva zile si decat dupa ce-ti trece pedeapsa mai poti intra. Asa s-ar putea face si aici, nu cu permise, buletine si tot neamu...Nu's de acord.

eu am propus ca inregistrare sa se faca cu o scanare a permisului de conducere sau foto,care sa nu fie facuta publica daca se considera  FORUMUL SOFERILOR PROFESIONISTI din cate vad din sigla,si atunci va disparea caterinca si vorbele urate si acel user nu se va putea inscrie din nou fara aprobarea admin ...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

repede sare lumea la gatu omului ,,,,,,,,,,este o parere poate sa intre si bunica ca si ia este sofer profesionist  ,,,,,,,,,,,este o parere dar nu e treaba mea ...........observ ca sant mai multi destepti pe aici asa ca ma retrag

nu inteleg de ce te aprinzi asa...sunt si altfel de regulamente prin care poti sa sanctionezi "desteptii"...asa si pe alte forumuri intre toti parvenitii si copii de 15 ani isi prezinta Audi A8 a lu tas-o si mai stiu eu ce..sa forumul mecanicilor vin si aia de 16,17 ani si isi dau cu parerea...se mai poate sanctiona cum mai este pe  un forum, spui aberatii? esti sanctionat cu suspendarea contului pe 2 zile...si sa vezi disciplina. Crezi ca cu permisul no sa intre multi..pai gasesti copii pe internet, putin photoshop si zici ca ai permis, dar defapt tu nu ai nici B-u...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

nu sunt de acord cu scanare de acte personale,dar sunt de acord cu un limbaj civilizat,chiar in contradictoriu,ca doar nu suntem toti de aceiasi opinie,referitor ca la inregistrare se cer unele date mi se pare corect sa se ceara,nu treci decit virsta si locatia,si dupa cite stiu eu nu te verifica nimeni sa vada ca tu ai trecut 25 ani de ex si tu ai 18 sau 40,oricum se lucreaza la o schimbare de regulament,vom vedea atunci dspre ce este vorba,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Bunul simt oamani buni , orice discutie indiferent de scopul ei se intelege si se poate interpreta mult mai usor decat una cu atacuri jigniri sau alte minuni !!! atunci poate nu ar mai fii nevoie ca cineva sa tot stea sa stearga sa modifice sa atentioneze orice aberatie sau frustrare aiurea ......

.Totusie este un forum de soferi,nu de pocaiti si nici de filozofi..

intai de toate suntem oameni , e bine sa dam dovada de intelegere si bun simt  ......nu conteaza categoria sociala , rang , etnie sau regiune din care facem parte .....suntem oamani ....asfel .....ajungem mai rau ca la circ !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.