Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Cabine :)


MANV10

Care este cabina voastra preferata?  

128 membri au votat

  1. 1. Care este cabina voastra preferata?

    • RENAULT MAGNUM
      7
    • IVECO STRALIS AS2
      4
    • VOLVO FH16 Globetrotter XL
      12
    • DAF XF 105 SSC
      21
    • MERCEDES-BENZ ACTROS MP4
      23
    • SCANIA R TOPLINE
      15
    • MAN TGX XXL
      47


Postări Recomandate

  • Moderators

Tinind cont ca trebuie sa combinam condusul cu timpul liber mie intotdeauna mi-a placut volvo urmat de man in locul celorlalte,pentru mine conteaza sa am si atunci cind conduc niste elemente ajutatoare pe care volvo le are si celelalte modele nu,asta chiar daca scania,daf sau man au cabine mai incapatoare,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am votat MAN.Pentru ca spatiile de depozitare sunt mari,bordul  nu este iesit ca la alte modele precum volvo, scania,daf...Si imi place ca totul este la indemana si simpplu de utilizat :).tata a avut 7 ani un Tga xxl si lucreaza pe mercedes cu cabina mai micuta sii duce dorul cabinei de man :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Desi nu am fost in ea, am vazut doar din video, dar am votat MB MP4 deoarece e cea mai noua si pare a fi destul de frumoasa, imi place pozitia pasagerului si transformarea patului este interesanta, ramiine de vazut daca nu va "scirtii" pe drumurile noastre peste ceva timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 10 months later...
  • 2 months later...
  • Members

interesante raspunsuri...

iveco comfortabil :ymdaydream:

sincer, in man am stat ca si pasager cateva sute de km, acum 8-9 ani si mi sa parut destul de silentioasa pe drum de romania. chiar prea silentioasa si aveam impresia ca sunt in barca, la gropi si denivelari.

daf 105 xf ssc 2012 conduc in prezent si pentru cine nu il cunoaste va spun eu, cabina e imensa, in inaltime.... am 1,73 deci ma simt ca in biserica in ea O:-) , dar bordul ala pe mijlocul cabinei strica totul. daf-ul nu este prea silentios, bate vantul peste cabina, oglinzi de numa numa. si inca ceva, la 30 - 32 de tone marfa iti cam sare laptopul pe bord \:D/ . daf-ul parerea mea este bun pentru echipaj. dulapuri mari.

volvo am votat. este frumos, armonios si silentios. si pozitie la volan buna

mp4 nu cunosc dar este o concurenta puternica la comfort

mp3 bun dar vechi, cu griul ala peste tot, cu erorile alea nesfarsite si neintelese

scania, da are comfort dar nu peste mp4,volvo,daf,man,magnum si poate mp3... :-t

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.