Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

ANGLIA


MIKY_M2005

Postări Recomandate

  • Members

esti sofer la o firma sau esti self-employed? adica iti conduci propriul camion?daca esti doar sofer la o firma, firma trebuie sa se ocupe cu rezervarea la ferry, plata etc.

ferry se poate lua din mai multe locuri catre anglia, depinde de unde vii si incotro mergi. nu stiu cum mai e cu ferry de la calais la dover, ca de ceva luni e "buluceala" mare la tren la calais. SeaFrance a dat faliment ...

de ce nu treci cu trenul? daca vrei sa treci de la calais ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

pentru treceri in acest moment spre si din anglia ai cel putin 3 cai mai acceptabile,cea cu trenul,care este mai scumpa si 2 cu vaporul[ferry]Cu vaporul poti trece de la Calais -Dover si Dunkerque-Dover.Rezervarea o poti face si prin internet,la fel si plata,este mai ieftina decit sa ajungi in terminal si sa cumperi direct de acolo.Spre ex pe net dai 39 si de la fata locului dai 80,asta ca ideee.Datorita retragerii seafrance sau marit preturile dar..seafrance s-a cuplat cu norfolk line sub o alta denumire,vezi DFDS Seaways,in momentul cind am trecut eu aveau preturile cele mai mici,succes si bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru treceri in acest moment spre si din anglia ai cel putin 3 cai mai acceptabile,cea cu trenul,care este mai scumpa si 2 cu vaporul[ferry]Cu vaporul poti trece de la Calais -Dover si Dunkerque-Dover.Rezervarea o poti face si prin internet,la fel si plata,este mai ieftina decit sa ajungi in terminal si sa cumperi direct de acolo.Spre ex pe net dai 39 si de la fata locului dai 80,asta ca ideee.Datorita retragerii seafrance sau marit preturile dar..seafrance s-a cuplat cu norfolk line sub o alta denumire,vezi DFDS Seaways,in momentul cind am trecut eu aveau preturile cele mai mici,succes si bafta

Mesaj sters pentru exces de caps!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Cu placere colegul,daca cumva ai nevoie de indrumari si pe ce drumuri sa mergi pe uk sa imi spui te rog,poate te pot ajuta,in mod normal din Dover spre Londra ai M20,acum depinde unde vrei sa ajungi,inainte de plecare spunele sa iti dea adresa corecta si mai ales post-cod-ul,nu de alta dar in londra e bine sa stii pe unde mergi,sa nu te trezesti pe strada ingustata sau cu poduri restrictionate la inaltime,fii atent la semne pe uk,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

m-i se pare mult mai important sa stii ca rezervarea la vapor este valabila o saptamana, deci nu este nici un bai daca nu ajungi astazi ,o sa imbarci maine, deci poti sa intarzii ca nu se intampla nimic,pe cand la tren trebuie sa fii punctual altfel il pierzi si nu cred ca ai sanse sa urci pe un altul cu aglomeratia care este pe acolo,deci mi se pare mai ok cu vaporu, se imbarca din ora in ora si in maxim doua ore esti dincolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

m-i se pare mult mai important sa stii ca rezervarea la vapor este valabila o saptamana, deci nu este nici un bai daca nu ajungi astazi ,o sa imbarci maine, deci poti sa intarzii ca nu se intampla nimic,pe cand la tren trebuie sa fii punctual altfel il pierzi si nu cred ca ai sanse sa urci pe un altul cu aglomeratia care este pe acolo,deci mi se pare mai ok cu vaporu, se imbarca din ora in ora si in maxim doua ore esti dincolo

merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.