Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

MCA Logistik


adrianos

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Cea mai mare greseala o faceti daca va angajati la MCA LOGISTIC din deva. Cand mergeti la interviu vi se promite marea cu sarea,mergi incontinuu masinile nu sant cu card ci sunt cu diagrama iar foile de concediu fac legea impreuna cu D-L MALEA CATALIN. Eu am lucrat o luna de zile am facut 15000 de km si cand a fost ziua de salar m-a dat afara fara motiv. Asa face cu toti soferii. La MCA nu exista soferi mai vechi de o luna decat 1 singur si cand meri la angajare pe ala til da exemplu. Deci nu faceti aceasta greseala sa va angajati la MCA ca regretati toata viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

ADRIANOS nuti cere experienta daca ai vreo luna de tir ii bine te ia. In general fac franta-romania curse rapide. pt mai multe informatii lasa mesaj pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu prea cer experienta dar problema e ca are anunt ca angajeaza lipit de 1 an pe o alta proprietate a aceleiasi firme deci probabil se angajeaza constant. Eu am fost mai de mult la un interviu la ei insa atunci chiar nu aveam experienta deloc si ar fi mers orice. M-a sunat in urma interviului si a spus ca ma angajeaza, mi-am facut acte, analize tot la zi, am umblat, am cheltuit bani, timp si energie apoi dupa aprox 5 zile cand m-am dus cu actele gata mi s-a spus ca nu ma mai poate angaja ca totusi e criza si deocamdata nu mai are nevoie......nici macar nu l-am salutat la plecare. Nu merita astfel de oameni salutati. Sunt de la mine din oras, povesti am auzit multe ( nu stiu cat de adevarate dar nici care de bine), in urma cu cateva luni era oprit un coleg de la MCA la iesire din Simeria Veche de un echpaj de politie si se auzea pe statie cum ca la prins fara vinieta deci probabil ar putea fi ceva probleme cu vinietele. Cu banii tot asa am auzit ca s-ar da cam greu si cam cat vrea patronul ala al lor. Drumuri line

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • Members

am fost angajat la firma fantoma MCA si eu si un prieten de al meu si dupa o luna jumata ne-a dat afara.si nici acum nu am vazut nici un ban de la el

catalin ala este un ......... de om dak pot sa-l numesc om.trebuia sa fac neaparat pauza de 48 ore si el ma trimite la buc.si nu m-am dus asa k m-a dat afara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • Members

domnilor colegi aveti grija cind va hotariti sa megeti la MCA e cea mai aiurea firma pe cara am cunoscuto sint citeva vipuri care o duc bine la ei dar restu sint doar piese de schimb

te arde la consum

tot ce strici se retine din salariu bani se dau cum vrea acest patron catalin ce e drept e un g,,,,,,,, de om masinile nu sint asa de rele dar nici bune

sint si baieti care sau inpus si isi cer drepturile si se descurca la el dar destul de greu ca cu un ,,, te intelegi foarte greu

curse de ex doar iarna si acolo sint pe prioritati

in rest la bere pe tara se cara de la timisoreana si cu cardu la buzunar nu ai voie sal bagi in tahograf cele cu diagrama ca au si masini cu diagrama e mai ok dar acum nu mai prea merge cu hoti ca te prind si ai necazuri

stiu eu sofer de la ei care a luat in 3 luni trei amenzi si nu iti deconteaza marele patron nimic

ASA CA GRIJA MARE NU VA DORESC RAUL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegule Adrian93 ,daca tot nu te intereseaza salariul, poti da un anunt gen :; Sofer caut de lucru, imi platesc eu salariul plus veniturile firmei.Rog seriozitate excesiva. ". Nu te supara,dar asa ajungem toti sa fim platiti cu 0,01 centi pe km,sau 700 lei intr-o luna. Daca nu cunosti viata de tir,riscurile si amenzile, atunci las-o mai moale cu doleantele tale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegule, nu am zis ca nu ma intereseaza salarul, am zis ca nu ma intereseaza in mod special pentru ca vezi si tu ce greu e ca nu te ia nimeni ca nu ai experienta.

Normal ca nu vreau sa lucru degeaba, am sunat la o gramada de firme si nu angajeaza soferi fara experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu adrian de ce nu incerci o distributie vreo cateva luni la 3.5 t, apoi cauti o carosata ceva sau o dubita dupa care mai legi si o remorca poate, apoi sari la o septica sau chiar la un 12t si mai iesi pe afara , si mai apoi ai sa vezi ca in tot acest timp ai castigat experienta si respect de sine si n-ai sa mai mergi la interviu la MCA cu capu in pamant ca "sefu nu ma luati si pe mine ca promit ca invat repede". Dar vezi cum e ca toti vreti sa sariti etapele sa ajungeti la articulata direct. Si cand dati de articulata vi se moaie picioarele. Si daca sa zicem ca te angajeaza ca il aburesti tu ceva si iti da masina ce te faci? Ca mai mult de o cursa, doua nu o sa te tina in echipaj. Cand o sa te vezi singur si iti mai da si 3-4 grupaje pe tara si te forteaza sa iesi cu program intreg din Nadlac, dupaia pe la Budapesta......Doamne fereste ca nu doresc raul la nimeni. De ce nu o iei treptat sa castigi experienta cu incarcarea/ descarcarea, actele marfii, ale masinii, rezistenta la oboseala, la stres. Cat despre bani, ai sa vezi ca nici ca incepator nu o sa iti convina sa lucri toata luna si la final cand trage Catalin linie, ramai dator.

PS Ti-am dat niste sfaturi prietenesti, sper sa nu te superi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.