Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

STADLER


DODOKA

Postări Recomandate

  • Members

daca este vre-un coleg care lucra ,a lucrat sau stie situatia actuala de la stadler si poate sa dea niste raspunsuri

de ce nu a mai chemat romanii inapoi?

ce vor sa faca?

....

  Fratele meu a lucrat la ei pina in decembrie 2011. Mai are de primit bani de la ei, i s a spus ca in  15-20 februarie primeste banii si in martie acum la inceput incepe lucrul . Dar ...nimic.Stiu de la el ca a fost arestat patronul austriac pentru evaziune fiscala ...,apoi de curind eliberat... .  A sunat cu citeva zile in urma la ei si nu mai raspund la tel... . Frate meu a plecat deja la alta firma.

Drumuri bune sa aveti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

tot asa am lucrat si io pana in dec. cu un varde-al meu acolo si am primit mesaj ca pana in 20 febr primim banii.

Ieri o reusit varu sa vb cu alex acolo si cica au ramas vreo 320 camioane si vreo 20 romani si nu mai angaj,si cu banii nu se stie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

tot asa am lucrat si io pana in dec. cu un varde-al meu acolo si am primit mesaj ca pana in 20 febr primim banii.

Ieri o reusit varu sa vb cu alex acolo si cica au ramas vreo 320 camioane si vreo 20 romani si nu mai angaj,si cu banii nu se stie

    Fratele meu a primit astazi 16.02.2012 salariul pe decembrie de la Stadler (de fapt o parte...). Banii i-au intrat pe card .Despre ..munca nu a spus nimic, el oricum a plecat de o luna la alta firma. Asa ca verificati-va cardul... !

  Drumuri bune tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

          Lucra de vre-un an la Stadler , dar nu am idee in ce fel si-a facut calculele... .Stiu (de la el ca lua cam 6000 ron/luna intreaga...) .Era singur pe camion. Si el mi-a spus de mizeria din camioane ,ca le scadea ..telefonul (ce vorbea in interes personal ), ...etc. a spus ca pe fiecare 16 ale lunii banii erau in cont.Nu cred ca m-a mintit pentru ca nu avea nici un interes (si nici nu e vre-un manglitor...).

    Drumuri bune sa aveti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.