Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Cine sunt cei mai mari bizoni


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Din punctul meu de vedere, parere personala cei mai mari bizoni in trafic sunt derbedeii aia cu dube de 3,5t care sfideaza totul.

au tupeu de se da si la mine ,dar pe unde ai prind ai inghesui cu raba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Din punctul meu de vedere, parere personala cei mai mari bizoni in trafic sunt derbedeii aia cu dube de 3,5t care sfideaza totul.

au tupeu de se da si la mine ,dar pe unde ai prind ai inghesui cu raba!

Hai mai Dane ca nu toti cei care sunt pe 3,5 sunt la fel.Eu am facut tara pe <3,5( la limita 3,5  :D) si crede-ma pe cuvant ca nu am creat probleme in trafic ;)( nici eu si nici colegul meu).De exemplu si eu am vazut destui derbedei conducand camioane, dar asta nu inseamna ca toti sunt la fel.Am avut si eu de multe ori probleme in trafic cu inconstienti denastia pe dube, dar am avut placerea sa ma intalnesc , in trafic,si cu oameni jos palaria.Cred ca totul tine de bunul simt,atentie si gandire, nu de ce masina conduci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

nu generalizezca sunt toti o apa si un pamint,dar aici majoritatea care sunt cu dubele alea de 3,5 sunt derbedei dastia tineri majoritatea cu b-ul si sfideaza totul in trafic ca na din dacie cind se vad ceva mai sus se cred ca conduc vreo garnitura de tren

ce sa mai zic toti o apa si un pamint in coloana la semafor nu tin distanta,vin la 10 centimetri in spatele turismului,sa fiti si voi atenti si sa vedeti ca asa este

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Stai linistit ca sunt despui camionagii care nici ei nu respecta distanta fata de masinile din fatza lor, am intalnit destui astfel de soferi de camion care odata urcati la volanul camionului cred ca ei sunt cei mai tari, cei mai experimentati si ca soseaua este numai a lor.Chiar foarte multi dintre ei nici cu o masina mica nu stiu sa mearga corect, dar se cred burucul Pamantului  ;).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

La faza cu prastrarea distantei are dreptate dar nu numai la semafor ci si in mers.

Eu cand aveam Dacia cand dadeam sa aprind stopurile de ceata ,se aprindeau pe amandoua stopurile, cand mai era cate unu care statea la 10 cm de mine aprindeam ceata , sa vezi ce franau baietii atunci ! ;D

Bineinteles nu era un gest frumos ! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Eu conduc de vreo 19 ani si ceva,si am lucrat de la dacie pina actualmente raba 16t tip irak dar cind sunt cu autoturismul personal ma feresc ca de draku de astia cu dubele ca fac numai belele in trafic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da, asa este, toti am facut cate o belea in trafic.Unii mai maricele, altii mai mici, dar am facut cu totii.Important e sa invatam din greseli ( ale noastre sau ale altora) si sa incercam sa nu le mai repetam.Dar nu inseamna  ca doar cei cu dube sunt cei care gresec mai mult . Daca e sa gandim logic, cei care gresesc mai mult sunt cei de pe masinile mici , dat fiind faptul ca sunt mai multe si mai ales pentru ca atunci cand esti incepator conduci o masina mica in prima faza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Tu ai dreptate in felul tau ca Resita este mica si nu prea are cine se da in spectacol acolo,dar cind vei avea ocazie sa vii prin Bucuresti fii si tu putin atent la astia cu dubele cum merg...mai ales aia de la firmele de curierat,pe mine era sa ma spulbere de pe trecere pentru pietoni un dement...sa remarci in trafic cum merg la citiva centimetri in spatele unui autoturism s.a.m.d

In alta ordine de idei eu sunt conducator auto din 06.90.si mai am foarte multe de invatat dar tu in cel mai fericit caz ai permis de 6 ani dupa cum scrie la avatarul tau ce virsta ai si sunt convins ca ai numai b-ul si lucrezi pe vreo duba de te tot aprinzi la niste argumente concrete si bine fondate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pai am carnetul de 6 ani juma'.Am fost in Bucuresti de mai multe ori (si din intamplare chiar cu o duba :D).Acolo in Bucuresti mai toata lumea e dementa in trafic, tinand cont ca toti merg bara la bara, iti taie calea atunci cand se strecoara in trafi, etc....nu poti merge altcumva prin Bucuresti in conditiile in care e ora de varf si te mai si grabesti).Am adus niste argumente traite sau vazute de mine la volan, in scurta mea experienta ca si sofer ;), in care am vazut si bune si rele.Sunt destui soferi de microbuz care ma si mir cine le-a dat carnetul, dar sa nu uitam ca acesti soferi s-au urcat pe microbuze de pe masinile mici si din pacate , probabil unii chiar in viitorul apropiat,vor ajunge si pe camioane.Si sa te tii atunci bine de volanul camionului tau cand te vei intalnii cu un astfel de sofer ;).Greseala e a celor care i lasa sa urce la volan( fie microbuz, camion sau chiar masina mica).Am fost si voi fi in continuare de parere ca un sofer incepator ar trebui sa stea primul an ca sofer pe langa unul cu experienta ( mai ales la camioane, dar si la microbuze, dat fiind faptul ca transporti marfa, ai o greutate mai mare si poti creea mai usor incidente in trafic decat unul cu o masina mica).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Chiar ai fost cu duba in Bucuresti?

Esti tare mah...ai avut si o dama in dreapta sa-i arati cei sase ani juma ai tai de sofereala cit de meseriasi esti  ;)

multa sanatate,si multi km fara evenimente nedorite iti doresc

Esti tare mah,daca ai fost cu duba in Bucuresti  ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ai fi tare ma daca nu ti-ai mai bate tu atata joc de oameni.Stali linistit ca nu esti tu cel mai breaz sofer din lumea asta.Si ce-i daca am fost prin Bucuresti cu microbuzul ? Vreo problema ? Eu am mers cu treaba pe acolo , iar in vrajeala cu fata ai gresit.Mie imi place sa ma intalnesc cu fetele in alte imprejurari, nu intr-un pat de camion pe o centura asa cum faci tu.Nu, nu sunt eu un meserias in ale sofatului, dar nici cel mai prost sofer din lumea asta.Pana acum nu am avut incidente la volan , iar atata timp cat cei care s-au urcat intr-o masina condusa de mine au fost placut impresionati de felul cum conduc nu ma intereseaza parere ta de om care isi da numai aere de vedeta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pace,pace,pace.....nu e frumos sa v-a certati, fiecare cu experienta lui !

Nici nu intentionez sa ma cert , dar vad ca el se crede Dumnezeul soferilor  :D :D :D.Oricum, eu inchei aici subiectul si sper k si el sa o faca.Ma bine ar pune nise poze decat sa insulte pe unul si pe altul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Batrane,du-te si trage-ti besinile  in alta parte daca vrei scandal si cearta.Acesta este un forum in care membrii schimba pareri, dau sfaturi si idei,isi povestesc intamplarile si chiar invatza cate ceva (chiar daca sunt cu 90 de ani de experienta in spate,pt. ca tot timpul ai de invatzat cate ceva si cand mori tot prost mori...ma refer aici la modul general nu la cineva in particular).Ok Caline, accept si un ban de 2 zile  :), dar sper k si mosul asta sa primeasca pe cel putin o luna  ;).

P.S. Te rog frumos Caline ( sau MANV10 )sa stergi toate mesajele de mai sus care nu au nici o legatura cu topicul respectiv, nu de alta, dar da prost la CV-ul forumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Gata Gata nu va mai certati ,nu va da nimeni ban daca terminati cu cearta. ce draq sunteti oameni mari cu buletin si va certati ca 2 copii.

Ai perfecta dreptate man, dar sa inceteze odata cu insultele astea copilaresti.Mai bine ar pune osul la ridicarea site-ului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Gica Contra fii mai rational....eu am dat pareri copile si spun ce patesc in traficul de zii cu zi,dar citeste mai bine ca tu te-ai bagat in seama aiurea cu mine si ma hartuiesti

Aici avem totii dreptul sa ne dam o parere si sa scrim ce mai patim sau ce se mai intimpla prin trafic,dar tu o tii langa atirnat de mine ca boala de omul sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sa va povestesc o faza cu un "dubar".

Veneam noaptea de la Brasov,iar in serpentine pe Moghioros(Magura),ma ajunge unu cu duba si merge in spatele meu,nedepasindu-ma,dar si-a stins faza scurta si a lasat pe pozitii sa nu ma orbeasca pe mine.

Cand a avut loc m-a depasit,a aprins faza scurta/lunga si si-a vazut de drum.Sunt si oameni printre ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Acu la ultima ninsoare ma intorceam pe Dn1B si mergeam cam cu 60 a venit un smecheras cu o Skoda ne-a facut pe toti ,cand sa il depaseasca pe unu de la Frigoexpres ,s-a bagat si ii venea din fata (e unu din aia care iese cu toata masina cand se asigura) a franat si l-a luat spatele , in secunda 2 l-am vazut pe camp!

A avut noroc ca nu a ajuns pe la jumatatea tirului ca intra sub el !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.