Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Nu imi baga aer in perne


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Salut la toata lumea ....stiu ca e iarna si ingheata triplele toate...prbl mea este ca nu shtiu pe care tripla sa dau cu apa fiarta.......nu imi baga aer in perne deloc.....in rest am aer...si nu refuleaza....am aprins la bord(licare)...martorul de egalizare perne...cu rosu...il stiu pe cel cu portocaliu....acum mi se aprinde cel cu rosu...daca ma poate ajuta cineva ar fi ok.....o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

buna  da egual ce camion este daca nu ii baga aer trebuie sa se uite la valvula ce are un filtru de aer pe ea pentru ca multe camioane au in accea valvula care si refuleaza si valvula releu care  repartizeaza aeru si acolo este problema daca este scania o are separat trebuie schimbat filtru sau incalzita daca este la remorca are un repartidor mare si unul mai mic in spate si in primul rind trebuie aierisite buteliile bine                                            salutare si drumuri bn

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut

ar fi interesant sa ne comunici marca .daca s-a aprins semnul de egalizare pe rosu inseamna ca ai o problema de natura electrica (electrovalva defecta sau fir intrerupt)Daca aveai aprins decat martorul galben era posibil sa fie obturata alimentarea cu aer.

succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

In primul rand...la ce te referi cand spui valvula,DORUBN si ce este aceea tripla??

La masinile mai noi se aprinde si indicatorul cu rosu atunci cand dupa mai multe incercari de a aduce sistemul la o functionare normala nu se reuseste nimic.

De obicei dupa 3 incercari...si eroarea este ceva de genul..."Raspuns gresit de la sistemul mecanic".

Se mai intampla si sa se arda siguranta electrica,atunci cand bobina ramane deschisa(blocata deschisa) si circuitul se supraincarca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Salut la toata lumea ....stiu ca e iarna si ingheata triplele toate...prbl mea este ca nu shtiu pe care tripla sa dau cu apa fiarta.......nu imi baga aer in perne deloc.....in rest am aer...si nu refuleaza....am aprins la bord(licare)...martorul de egalizare perne...cu rosu...il stiu pe cel cu portocaliu....acum mi se aprinde cel cu rosu...daca ma poate ajuta cineva ar fi ok.....o zi buna

Ai rezolvat problema??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 years later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.