Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Lucarom Cluj


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members
Am fost la Cluj pentru angajare la aceasta firma, recomandat fiind de catre un prieten comun patronului Luca Tirnavean , am avut o discutie cu acesta si cu directorul Ciprian Cornea in urma careia am lasat toate documentele cerute de catre ei ptr. angajare.Urma sa fiu chemat in 2 saptamini cind faceau schimbul soferilor.Au trecut mai multe saptamini si,nefiind chemat am revenit cu un telefon la dl. Luca. Acesta a schimbat intelegerea in legatura cu ... retribuirea mea (micsorind considerabil ceea ce urma sa primesc )fiind surprins oarecum ca nu fusesem chemat , si mi-a spus sa-l sun pe Ciprian.Cind am sunat la marele director ,acesta cu un ton foarte arogant ami spune ca el are locurile... ocupate si ca daca nu l-am sunat pe el personal sa...tratez angajarea mea nu am fost bagat ... in carti. L-am sunat inapoi pe patron si i-am spus despre atitudinea directorului,acesta mi-a spus sa astept o sec., l-a sunat pe marele sef,(l-a mascarit un pic) dupa care m-a pus sa-l sun si eu pentru a stabili detaliile plecarii.... .Cind am revenit cu tel . la "seful ploii", acesta mi-a spus pe un ton indulcit ca urmatorul schimb are loc peste o saptamina si ca trebuie sa fiu pregatit cu bagajul sa plec... . Dupa tot circul asta, am inteles ca marea companie de transport este de fapt o pacaleala , ca nu exista seriozitate,( i-am spus in fata patronului ca nu prezinta incredere dupa ce a schimbat din mers termenii intelegerii noastre, si vazind cine avea putere de decizie in firma aceea... referindu-ma direct la caraghiosul lui director Ciprian Cornea ),mi-am luat inapoi dosarul meu cu documente ptr. angajare, si mi-am vazut de treaba... . Directorul Ciprian Cornea se autointitulase pe acest forum (user "CIPRIZEU") saracul de el ,(de unde nu e.., nici Dumnezeu nu cere !!!!)Tot ce am spus aici este un rezumat foarte scurt al "experientei" pe care am avut-o in legatura cu aceasta firma. Concluzia o trageti singuri, a mea personala este: firma nu este de luat in seama ca si ...oferta de lucru !

Drumuri bune tuturor !

ce director d-le ciprian director ha ha haaa, asta habar nare si pina nu sio ia de la vreun sofer nusi vede de viata lui isi bate joc de oameni da vine si vremea lui. ii o marioneta un mascarici care ia un salar cred ca destul de bun pt ceia ce face.nui vina lui ,natura e de vina caci uni sint nascuti sa pupe dosuriiiii,bravo lui ca o face pe bani. cam ca fetele din parcariiiii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
........ vad ca santeti aici 5 butoane de avioane care va dati cu parerea intru-n forum de cateva mii de useri, scriind fara punct si fara virgula dar uitati sa spuneti si motivele reale pentru care vi s-a intamplat ceea ce numiti voi teapa.

singuru motiv pentru care iti iei teapa de la nenorociti astia este; ca teai angajat la ei si ai pus ,,botu,, la ceti promit ei. dar cind ai datori si iti cauti de lucru si nici nu cauti pe internet informati ajungi aici,sai injuri si sati doresti sai vezi la stirile protv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna ziua tuturor,

nu pot sa nu intervin si sa va multumesc pentru ca, dupa o saptamana de munca, ma binedispuneti cu discutiile voastre pro si contra (la cat se vorbeste despre mine probabil in viitorul apropiat voi fi cotat la bursa =)) )

Totodata, consider ca am dreptul la replica si o voi face in randurile urmatoare;

1) D-lui yo_yo_yo_mafyotul (alias Postolea Marius) care anunta ca au inceput cumparaturile de 1 noiembrie, doresc sa-i amintesc de "pozitia ghiocel" care a luat-o dupa ce am depus plangere penala pentru prejudiciu creat si angajamentul care l-a luat in scris in fata avocatului firmei, in care mentiona ca ii pare rau si restituie banii esalonat pentru ca a facut o prostie si s-a drogat cu varul lui in Guadalajara(ES) unde a abandonat camionul si a furat motorina - tot dansul, ca un instigator, denigreaza societatea care i-a acordat a doua sansa de care nu a profitat pentru a-si indrepta greseala;

In locul Dvs. domnule Postolea, m-as rezuma doar la lecturat postarile sau daca as dori sa intervin, as interveni doar pentru a mentiona ca firma s-a tinut de promisiunea care ti-a facut-o la angajare, inclusiv in ceea ce priveste salarizarea

2) D-lui lkw.pintea (alias Pintea Iustinian): D-le Pintea, adu-ti aminte si incearca sa dovedesti ca ai caracter, asa cum ai dovedit-o ca esti analfabet si agramat, motivele pentru care ai fost dat afara sau, mai bine le enumar eu : 1) nu stii ce-i aceea igiena personala (de aici porecla de la colegii tai "SCONCSU' " - adu-ti aminte chiar o intamplare(inca ma amuza) cum prostituata care frecventa parcarea de langa baza, asa cum a urcat la tine, la fel de repede a coborat); 2) trebuie sa mai inveti exploatare; 3) penalizarea pe care ai primit-o de 100 E, pentru jegul lasat in camion

Sfat: Te rog sa te apuci de traforaj, crosetat sau orice altceva doresti, TIR-ul nu este de tine

3) D-le adubaba (cu parere de rau dar nu imi amintesc numele dvs.): va rog sa va impacati cu ideea ca nu oriunde va prezentati la interviu inseamna ca sunteti ceea ce cauta societatea respectiva

4) D-le Moisin, fata de dvs. consider ca ne-am achitat de munca prestata in cadrul firmei (comisioanele facute ex: adus cap tractor in tara) si imi pare rau ca nu v-ati gasit un loc in cadrul firmei cu cunostintele despre exploatare de care dispuneti

5) Dl. ova xxl care nici macar nu a lucrat in cadrul societatii, NO COMMENT, saracul nu cunoaste adevarul si se lasa influentat de frustrati si agramati

6) un_UNGUR (de cand ai avut primul comentariu incerc sa-mi dau seama cine esti) - ma bucur ca sunt si oameni cu caracter care sunt obiectivi. Daca ai lucrat in cadrul Lucarom sau inca lucrezi, ai observat ca exact ceea ce am promis si ce am garantat la angajare am onorat fara intarziere. Nu exista "padure fara uscaturi", cu toate acestea fiecare trebuie sa-si asume raspunderea

Cu acestea, dragii mei, va salut si va tin pumnii sa urmareasca si angajatorii site-ul acesta sa-si dea seama de disponibilitatea dvs.

Mentionez ca replica a fost in nume propriu, nu are nicio legatura sau influenta din partea societatii la care imi desfasor activitatea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ce jeg o fost in camioneliminat niste covoare taiate pe care leam lasat acolo ca nu stiam al cui e si la cine va ajunge camionu si daca nu leam pus eu nu puteam sa le arunc, nu eram titular pe camion sau nu miati spus cit despre prostituata nu era prostituata.o prostituata o platesti pt ceva cum faci tu esti platit pt un serviciu acela sa pupi dosurii deci tu esti o prostituata.si nu 100 imi ete firma datoare ci peste 800 si era pt alceva. cind am preluat camionu noapte intro parcare pe germania avea scara lovita ati zis ca nui nimic grav si cind ajung acasa ma pui sa o platesc 200 si ceva de euro.sinteti niste nenorocitii toti in firma aia ,doamnele se exclud. iar cu tine o sa am o poveste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pt domnul ciprian asa zisul director...vreau a iti transmit ca am lucrat in firma voastra si tu ereai la inceput asa ca nu ai cum sa stii cine sunt. in acea perioada tu erai cu sarumana nea soferu si acum ai devenit director..in ceea ce priveste banii castigati la firma voastra vreau sa iti zic ca nu am primit ce mi sa promis.. sau poate ca da..dar eu nu am apucat sa citesc actul aditional la contractul de munca adus de tine personal la garajul de pe bairon unde sigur erau trecute dezavantajele mele. de ce ai venit cu el in ultimul moment iti era frica ca dupa ce il citec nu o sa mai aveti pe cine duce sa va schimbe soferii??? asa ca din punctul meu de vedere tot niste tapari ramaneti si nu te poti scuza in fata mea

spor la treaba si pupa dosul in continuare ca iti vine meseria asta ca si o manusa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

ce sa fac daca incit dar sa sti ca asta e purul adevar despre firma lucarom si trebuie sal afle toti colegi ca sa nu se mai pacaleasca dar vad ca voi moderatori in general nu prea lasati sa se spuna adevarul despre aceasta firma .daca tot sunteti asa de corecti de ce nu ati intervenit cand asa zisul director cipri zeu a postat niste minciuni despre colegii nostri .ca doar este un forum al nostru al soferilor nu ?sau da lucarom are iarasi nevoie de soferi si voi ii ajutati sa mai pacaleasca iar soferi .multa bafta atunci si nu va mai obositi sa-mi dati nustiu ce pedeapsa ca no sa mai folosesc acest forum

Domnule user noi cei din staff nu suntem nici institutie de judecata si nici neam cu mama omida sa ghicim cine si ce are dreptate cand se scriu anumite nereguli despre o firma ,normal este sa ascultam si partea acuzata dar faceti-o civilizat,stiti cum e ,soferii zic ceva, firma altceva si nu tinem cu nimeni, soferii.ro are si el un regulament care rebuie respectat ,decizia este a dumneavoastra daca continuati sau nu pe acest site

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
ce sa fac daca incit dar sa sti ca asta e purul adevar despre firma lucarom si trebuie sal afle toti colegi ca sa nu se mai pacaleasca dar vad ca voi modelatori an general nu prea lasati sa se spuna adevarul despre aceasta firma .daca tot sunteti asa de corect de ce nu ati intervenit cand asa zisul director cipri zeu a postan niste minciuni despre colegi nostri .ca doar este un forum al nostru al soferilor nu ?sau da lucarom are iarasi nevoie de soferi si voi ai ajutati sa mai pacaleasca iar soferi .multa bafta atunci si nu va mai obositi sami dati nustiu ce pedeapsa ca no sa mai folosesc acest forum

Mai omule tu te mai si uiti ce scrii,sau nu esti roman?Jale cu limba romana,unde mai pui ca prin cv-uri mai scriu dragii nostri colegi ca mai stiu si limbi straine,dar pe cea romana nu mentioneaza ca o stiu doar la nivel incepator sau cel mult mediu.Daca nu esti roman e de inteles ,dar daca esti,pune si tu un pic mana pe carte cand ai timp, ca tavalesti prin noroi tot ce a mai ramas din ea.Eu nu sunt ,,modelator'',dar un lucru sa tii minte : nu e bine sa musti mana care te-a hranit,ca daca era asa de rau nu lucrai atata timp,ca in momentul in care ai gasit ceva mai bun sa scuipi cu astfel de vorbe,daca era atat de rau nu ai fi stat nici o luna,dar asa intelege omul dupa ce pleaca in alta parte, in loc sa spuna buna ziua da dovada de adevaratul caracter cu care este inzestrat de mama natura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Stimabile user marius_x,daca citeai regulamentul ai fi observat ca noi nu acceptam jignirea altor utilizatori pe linga alte multe lucruri.Ai fi observat ca poti spune ce doresti,in legatura cu ce vrei tu ,DAR fara sa jignesti sau sa vorbesti urit.

Daca vei proceda corect,fara a te lasa antrenat de ''parcare''si sa te gindesti ca aici este un loc civilizat o sa vezi ca nu se elimina nimic si nici nu esti atentionat

ps=ca doresti sau nu sa mai vizitezi acest forum este optiunea ta,nu uita insa ca pentru a putea intra pe acest forum trebuie respectate citeva lucruri elementare,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 11 months later...
  • Members

Buna ziua, imi permit sa fac si eu o precizare, la cea ce a afirmat CIPRI ZEUS..., Nu este adevarat ca tot ce spune la Cluj se adevereste. In primul rind la bani ard cit pot, consumuri nesimtite in conditiile in care iti da un trseu pe Vielha, cu niste masini VAI MAMA LOR. Dar la firma iti spun ca sint OK. La discursuri se pricep foarte bine, dupa cum ati vazut. Drumuri bune la toti colegii si aveti grija cu cine lucrati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

    Colegii permitetimi sa intervin am urmarim topicul de la inceput si am citit numai mesaje denigrante la adresa acestei firme ca fost sofer la Lucarom mai exact in anul 2014 va pot spune experienta mea traita ca sofer si nu sunt de acord cu multe lucruri, poate inainte erau probleme dar in timpul cat eu am lucrat la ei nu am avut absolut nici o problema au fost foarte corecti cu banii chiar de multe ori am apelat la ei sa imi dea in avast si niciodata nu mau refuzat eu miam vazut de treaba mea si am fost platit exact cum neam inteles.

Despre masini va pot spune ca am avut numai euro 5 in stare buna iar despre rute e adevarat mai faceam si nationale dar doar unde se putea ocoli autostraziile de plata si binenteles nu pierdeai mult timp, dispeceri ok ,mergeai numai la program  te ajutau daca nu gaseai vreo adresa.

Am primit chiar si o recomandare de la ei.

Per total eu unul am fost multumit de aceasta firma chiar daca am plecat a fost alegerea mea, as mai dori sa precizez ca nu le iau apararea nu am nici un fel de prietenie sau cumetrie cu ei.

   

Aceasta este experienta mea proprie si personala in firma lucarom.

 

 

          Drumuri bune la toti colegi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

    Colegii permitetimi sa intervin am urmarim topicul de la inceput si am citit numai mesaje denigrante la adresa acestei firme ca fost sofer la Lucarom mai exact in anul 2014 va pot spune experienta mea traita ca sofer si nu sunt de acord cu multe lucruri, poate inainte erau probleme dar in timpul cat eu am lucrat la ei nu am avut absolut nici o problema au fost foarte corecti cu banii chiar de multe ori am apelat la ei sa imi dea in avast si niciodata nu mau refuzat eu miam vazut de treaba mea si am fost platit exact cum neam inteles.

Despre masini va pot spune ca am avut numai euro 5 in stare buna iar despre rute e adevarat mai faceam si nationale dar doar unde se putea ocoli autostraziile de plata si binenteles nu pierdeai mult timp, dispeceri ok ,mergeai numai la program  te ajutau daca nu gaseai vreo adresa.

Am primit chiar si o recomandare de la ei.

Per total eu unul am fost multumit de aceasta firma chiar daca am plecat a fost alegerea mea, as mai dori sa precizez ca nu le iau apararea nu am nici un fel de prietenie sau cumetrie cu ei.

   

Aceasta este experienta mea proprie si personala in firma lucarom.

 

 

          Drumuri bune la toti colegi.

daa daaa....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

    Colegii permitetimi sa intervin am urmarim topicul de la inceput si am citit numai mesaje denigrante la adresa acestei firme ca fost sofer la Lucarom mai exact in anul 2014 va pot spune experienta mea traita ca sofer si nu sunt de acord cu multe lucruri, poate inainte erau probleme dar in timpul cat eu am lucrat la ei nu am avut absolut nici o problema au fost foarte corecti cu banii chiar de multe ori am apelat la ei sa imi dea in avast si niciodata nu mau refuzat eu miam vazut de treaba mea si am fost platit exact cum neam inteles.

Despre masini va pot spune ca am avut numai euro 5 in stare buna iar despre rute e adevarat mai faceam si nationale dar doar unde se putea ocoli autostraziile de plata si binenteles nu pierdeai mult timp, dispeceri ok ,mergeai numai la program  te ajutau daca nu gaseai vreo adresa.

Am primit chiar si o recomandare de la ei.

Per total eu unul am fost multumit de aceasta firma chiar daca am plecat a fost alegerea mea, as mai dori sa precizez ca nu le iau apararea nu am nici un fel de prietenie sau cumetrie cu ei.

   

Aceasta este experienta mea proprie si personala in firma lucarom.

 

 

          Drumuri bune la toti colegi.

ESTI ORI LUCA , ORI UMILUL TAU SERVITOR CIPRI !  Arati exact cum se bagase lupul in pat dupa ce a papat-o pe bunicuta lu scufita rosie !

 

................sunteti niste draguti !!!!!

  COLEGILOOOR , CHEMATI VOI UN VANATOR !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ESTI ORI LUCA , ORI UMILUL TAU SERVITOR CIPRI !  Arati exact cum se bagase lupul in pat dupa ce a papat-o pe bunicuta lu scufita rosie !

 

................sunteti niste draguti !!!!!

  COLEGILOOOR , CHEMATI VOI UN VANATOR !

 

 

 

   Prietene eu cred ca tu te uiti la prea multe desene animate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.