Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

thomash tel 0041627676865. obligatoriu limba engleza, germana. trebuie sa ai adr_ul pt cisterna. se da o proba la timisoara( limba< test conducere).  dupa proba ti se spun bani, aprx 1500 eur. 6 saptamani lucrezi , o sptmna acasa. tre sa faci si un curs de 3 saptmni  transport adr in elvetia. multe cerinte si abia dupa o luna stii daca esti angajat sau nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Am fost la interviu la timisioara si urmeaza sa plec in elvetia 3 saptamani in care or sa ma plateasca la fel ca si cum as lucra.Daca e vreun coleg care lucreaza la ei sa mai ofere si alte detalii as fi bucuros sa ne auzim.Drumuri bune sa aveti si sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Testul de conducere il dai cu un elvetian si consta in conducerea unui camion pe o ruta aleasa de ei cat mai corect.Camionul este cu cutie automata si la un moment dat o sa ti se spuna sa treci si pe manual sa vada cum te descurci.El completeaza o fisa in tot acaest timp(30-40 min),iar peste vreo 2 zile or sa te sune sa ti dea raspunsul.NN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Va salut. Eu lucrez la aceasta firma de aproximativ un si jumatate. Pot spune ca este o firma pentru care merita sa lucrezi. Conditiile sunt urmatoarele: o limbe straina din engleza, germana , franceza sau italiana. Varsta max 45 ani. Atestat adr, eventual experienta pe cisterna cu toate ca nu este foarte important. Experienta ca sofer si aici nu specifica anii. Firma este impartita in 2 compartimente adica transport lichide si transport silozuri. Salariu este 2500 lei pe cartea de munca, 140 pe zii, plus cate 100 lei pe zi in weekend, plus cate 800 lei dupa trei luni, asta daca nu ai nici o abatere. Se munceste 6 saptamani afara cu 7 zile acasa. Afara inseamna toata Europa. Inclusiv Turcia , Rusia. Cum v-am spus esti platit la zi, programul se respecta la minut. Daca il incalci firma este prima care te amendeaza. Selectarea se face foarte serios si dur. Prima data se trimite un e-mail la thomas.sauder@bertschi.com. Cei selectati vor merge la un interviu si o proba de munca. Nu conteza vechimea de cand esti sofer proba o vei da cu Rolph catre este elvetian. Se da aceasta proba pentru ca ei cauta soferi care merg defensiv, pentru masini care sunt limitate la 80. Aviz celor care ne injura pe Ungaria. Dupa o saptamana vor fi sunati cei selectati, care vor merge 3 saptamani la scolarizare in Elvetia. Ei sunt deja angajati si cu toate ca sunt in scolarizare ei sunt platiti normal. In Rom deja se deschide cea de-a treia filiala la Ploiesti, pe langa cea de la Timisoara si Sibiu. Eu cred ca am raspuns la toate intrebarile. Stiu ca vor urma multe comentarii de genul de ce nu iau mai mult de 45 de ani etc. Eu cred ca am dat informatii foarte complete si nu voi mai raspunde la altele. Cei care se cred ca indeplinesc conditiile acestea pot trimite cv. Nu va va raspunde nimeni la telefon. Deci cv la e-mail si astepti sa fii selectat.Va doresc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

da colegu asa e. diferenta e ca acum au marit diurna zilnica cu zece lei,am vb zileleastea cu thomas care ma pus in tema cu toate conditiile si la ce ofera ei urmand ca zilele urmatoare sa ma duc la interviu si chiar sper sa reusesc pt ca de zeparii patroni din ro sunt satul peste cap,am ajuns sa vb cu thomas prin alti colegi care lucra acolo si am auzit doar cuvinte de lauda.sper sa fie intrun ceas bun.NUMA BINE COLEGII

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut lucian.eu trebuie sa ma duc pe 28 la ora 13 tot la hotelul din spatele benzinariei di spatele baron oil.pentru ce divizie dai interviul.pentru silo sau cinsterne?o sa te tin la curent cu informatii despre interviu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Lucian eu sunt din Ploiesti.sa ai bafta vineri si poate o sa fim colegi.Crede-ma ca este cam pintre putinele firme cu filiala in Romania in care meseria noastra mai este respectata si noi ca oameni.DRUMURI BUNE...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.