Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Surpriza de la Primarie sector 4


cico_3504

Postări Recomandate

  • Moderators

Cu zapezile din ultima vreme m-am gindit ca e bine sa ne mai descretim si noi putin fruntile.Probabil si cei de la Primaria sectorului 4,cu ajutorul angajatilor Rebu,adica aia cu dezapezirea sau gindit la acelasi lucru asa ca ce au zis oamenii,hai sa facem o surpriza de Sf Valentin cuiva,ghinionul meu ca mi-au ales  masina mea.Sper ca nu s-a mai intimplat si altora prin alte parti acelasi lucru si numai la noi in capitala se practica asa ceva ;D

EPSN4853.jpg

EPSN4859.jpg

EPSN4861.jpg

EPSN4876.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Frumusetea consta in faptul ca nu am casco,si o scosesem de citeva zile din service unde i-am facut o alta reparatie pe aripa spate,fusese lovita de unul de 21 ani,fara permis si baut.Ma intorsesem acasa special pentru reparatie,pfff.Referitor la accident nu mau cautat ei,am descoperit eu in ziua urmatoare cind am venit sa dau iar zapada de pe linga ea,pe urma suna la primarie,aia  ma indruma spre rebu,aia ma indruma spre stradal,adica cei cu utilajele,si acolo am tot suportul.Mi se tot spune ca toate masinile lor au asigurare ,ca au trecut prin zona 20 soferi si nici unul nu recunoaste,concluzia este ca tre sa o fac pe banii mei apoi sa dau primaria in judecata ,deci durataaaa,noroc ca a luat-o numai pe a mea din sirul de masini parcate,cred ca i-a facut cu ochiul ca era rosie si mai dadusem zapada de pe linga ea.Ii spusesem si acelui sef de garaj ca daca au toti asigurare mie imi trebuie numai unul,dar nu lau gasit cica,apa de ploaie,nu ii intereseaza chestia asta,se bazeaza ca nu ii dai in judecata sau ca dureaza foarte mult si te lasi pagubas,asta e mentalitatea la autoritatile noastre,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Frumusetea consta in faptul ca nu am casco,si o scosesem de citeva zile din service unde i-am facut o alta reparatie pe aripa spate,fusese lovita de unul de 21 ani,fara permis si baut.Ma intorsesem acasa special pentru reparatie,pfff.Referitor la accident nu mau cautat ei,am descoperit eu in ziua urmatoare cind am venit sa dau iar zapada de pe linga ea,pe urma suna la primarie,aia  ma indruma spre rebu,aia ma indruma spre stradal,adica cei cu utilajele,si acolo am tot suportul.Mi se tot spune ca toate masinile lor au asigurare ,ca au trecut prin zona 20 soferi si nici unul nu recunoaste,concluzia este ca tre sa o fac pe banii mei apoi sa dau primaria in judecata ,deci durataaaa,noroc ca a luat-o numai pe a mea din sirul de masini parcate,cred ca i-a facut cu ochiul ca era rosie si mai dadusem zapada de pe linga ea.Ii spusesem si acelui sef de garaj ca daca au toti asigurare mie imi trebuie numai unul,dar nu lau gasit cica,apa de ploaie,nu ii intereseaza chestia asta,se bazeaza ca nu ii dai in judecata sau ca dureaza foarte mult si te lasi pagubas,asta e mentalitatea la autoritatile noastre,

La politie ai fost? vezi poate sunt ceva camere in zona..incerca sa-l gasesti pe idiot,daca dai primaria in judecata e foarte greu sa recuperezi ceva >:(. Sau o solutie mai romanesca, gaseste pe cineva care sa-ti dea asigurarea,insceneaza un "accident" si faceti o intelegere pe cale amiabila. Oricum nu recomand ultima parte dar in ultima faza decat sa platesti reparatiile si vad ca nu sunt putine e avariata bine......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Am fost si la politie,ei nu pot decit sa trimita adresa la rebu si apoi sa iti dea tie la mina ca nu au gasit nimic,asta imi trebuie si mie pentru a demara procedura,chestia romineasca putea sa o faca aia ,doar iam zis sefului de la ei ca mie imi trebuie unu din aia 20,vb eu cu el,nu de alta dar nu am prieteni cu utilaj de dezapezire, se vede clar ca e facuta varza cu lama , :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am fost si la politie,ei nu pot decit sa trimita adresa la rebu si apoi sa iti dea tie la mina ca nu au gasit nimic,asta imi trebuie si mie pentru a demara procedura,chestia romineasca putea sa o faca aia ,doar iam zis sefului de la ei ca mie imi trebuie unu din aia 20,vb eu cu el,nu de alta dar nu am prieteni cu utilaj de dezapezire, se vede clar ca e facuta varza cu lama , :)

Colegu asta e Romania noastra draga si scumpa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Da,asta va fi pasul urmator,numai ca eu miine dimineata plec spre anglia,sper sa trec de vama si sa nu ma intorc sa iau avionul,asa ca procesul il voi putea demara deabia in primavara,ei se bazeaza tocmai pe pierderea asta de timp si de nervi,multi renunta,bine cei care au lovituri mai mici,si erau destui la accidente care patisera ceva asemanator,dar nu ca la masina mea.Prostia mea ca nu facusem casco dupa ce o scosesem din service,dar asa e cind te iei cu altele,nu stii ce sa faci mai repede in putinul timp avut acasa,hahahaah

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

parerea mea este ca ar trebui sa mergi inapoi la politie si sa gasesti  un prieten care sa te ajute si sa spuna ca a vazut ca unu cu lama te-a zgariat si in mod normal politia trebuie sa gaseasca faptasul

nu a fost o idee buna sa incerci sa gasesti tu pe cel care te-a zgariat, stai pe capul politistilor sa ti-l gaseasca ei pentru ca pe tine nici nu te baga in seama seful celui care te-a zgariat si isi protejaza oamenii, asa daca suna politia de cateva ori si il ia pe ala putin mai tare poate ii ia pe soferii aia de par ca sa spuna cine a zgariat-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

pai si cam care ar fii tipul de accident sa-ti lase urme pe masina asa cum are omu asta?

masina aia arata de park iar fii dat unu cu toporu in ea nu lovita de alt turism.

si iti spun eu k nu prea se baga lumea la accidente fictive, k si mie mi sa propus cand lucram p duba si n-am vrut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

vad ca inca mai dureaza cercetarea de la politie putin,norocul meu ca masina era parcata intr-o zona acoperita de o camera video,am trimis filmarea la politie si acum au spus ca se ocupa serviciul lor,bine daca puteam eu sa le prezint toate datele era mai frumos,asa astept inca putin,oricum acum am o dovada ca masina este lovita si de catre cine,pentru ca altfel era mai mult de luptat cu morile de vint,raspunsul celor de la Rebu a fost ca nu era o masina de la ei,iti vine sa rizi cind auzi asta,si le-am dat datele exacte,cu ora,cite masini erau in coloana,dar de...asta e tara noastra si mentalitatea celor care conduc in ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

da,corect,nu pot decit sa le multumesc in toate limbile pe care le cunosc,imi face placere sa merg cu ea asa,am aerisire constanta pe partea stinga,nu cred ca miar ajunge vreo 2-3 ore multumirile mele,ca frigiderele le au pline de mult de la altii patiti ca si mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu cred ca daca cauti un avocat bun, ii spui problema, si daca ii vorba de daune morale, am inteles ca umbla pe procent din suma primita, nu cred ca trebuie sa-i dai nimic, doar sa-i dai pontul, si se lupta el pentru banii aia, numai sa gasesti omul potrivit. Numai bine si pareri de rau pentru masina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Moderators

mersi,tre sa ajung in tara totusi,asta luna viitoare,avocatul ma asteapta deja,acum se plateste o taxa de timbru din valoarea ceruta ca daune,si e bine sa ajung eu sa fiu prezent,pff,chestii de astea  pe care e bine sa e faci cu mina ta zic eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.