Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Truckstar Festival 2011


spoonvil

Postări Recomandate

  • 6 months later...
Vizitator Anonymous

  Depinde in special de proprietarul camionului!Eu am prieteni care lucreaza pe basculanta cu camioane de show!Iarna cara zapada,vara pietris si pamant!Si lucreaza cu ele pe santier si la cariera!Normal ca de pe santier camionul iese murdar!Dar le spala des!De mana,cu buretelul,ca sa nu strice vopseaua cu jetul de presiune sau cu periile la spalatoria automata!Si freaca cromul cu belgom si cu alte substante ore-n sir!Si iarna rotile de aluminiu alcoa le schimba cu roti de tabla!Si restul elementelor cromate le greseaza cu ulei ca sa nu le atace calciul!Si isi antifoneaza camioanele toamna!Daca este nevoie,la cativa ani curata sasiele si le revopsesc!Iar inainte de vreun show este curatenie generala!Ore si ore de spalat,frecat si curatat!Pana si cauciucurile le dau cu solutii de roti,ca sa luceasca,iar care vor sa se dea mari cu cauciucurile lor scriu cu creioane de vopsea speciala Michelin sau Bridgestone,etc.!Este o pasiune care merge pana la fanatism,spun eu!Si eu imi iubesc camioanele,intotdeauna am avut grija de echipament,Spal camionul la exterior 1 data pe saptamana(e drept,nu cu buretele ci cu furtunul cu presiune) iar pe interior in fiecare seara(daca-l cureti zilnic si ai cat de cat grija e mult mai usor si merge mult mai repede)dar nu sunt si nu am fost niciodata atat de fanatic cum sunt unii amici de-ai mei!Dar,e bine ca sunt si fanatici,altfel n-am mai avea show-uri!Tot respectul meu pentru ca stiu cata munca e in spatele pregatirii unui camion pentru show!Am vazut baieti la unele show-uri de camion la care am fost care,noaptea,in loc sa doarma sau sa se distreze(ca doar de aia te duci la o intalnire de camioane)stateau la lanterna si frecau camionul pentru a 2-a zi!Ca sa nu mai vorbesc de fanaticii care stateau in ploaie si stergeau stropii de ploaie sa nu cumva sa lase mici urme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

    Un camion nu e un tablou!Camionul,scopul principal pentru care a fost gandit si proiectat,este sa care si sa munceasca!Si din expozitii nu se fac bani,din contra,cheltui o gramada!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.