Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Express Interfracht !


Postări Recomandate

  • Members

Stie cineva ceva despre aceasta firma?Cum platesc, cat platesc, daca platesc la timp?In mare orice informatie puteti sa-mi dati si cat mai repede va rog mult!Va cer acestea pt ca am primit o oferta de la ei pt functia de sofer si vreau sa stiu la c ma inham si daca sa o fac.Mie imi ziceau ca 10 euro la 100km, extern.va multumesc!Drumuri bune, numai bn!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Express Interfracht este expeditia firmei de transport Int Transporte Popovici din Sf.Gheorghe, eu stiam ca se da 11e la suta de km.Atentie opresc garantie 200e pe luna!!!!!!Banii se dau la timp.Am lucrat la ei in urma cu ceva timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegule...din cate am auzit sunt seriosi...masinile sunt bune...man tga parca....se respecta programu...incerca cu incredere da un mesaj si mie cu ce ai rezlvat....nr meu e 0765255449

Man Tgx au.Asa mi-au zis,cutie manuala.cik consum de 24l/100km ii dat.ei au zis ca soferii se incadreaza bn in consum,mai putin acuma iarna,cand mai is ceva probleme.Acuma nici nu stiu ce tonaj pun ei pe masini ca sa pot sa ma pronunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Express Interfracht este expeditia firmei de transport Int Transporte Popovici din Sf.Gheorghe, eu stiam ca se da 11e la suta de km.Atentie opresc garantie 200e pe luna!!!!!!Banii se dau la timp.Am lucrat la ei in urma cu ceva timp.

Cam cu cat ai iesit pe luna,castig si cam ce ai transportat si unde?Ca mie imi ziceau ca transporta si cereale prin ceva sistem cu prelata interioara sau asa ceva(nu am vz ink asa ceva)si cand descarci trebuie sa merci pe un plan inclinat ca sa curga cerealele.mi-au dat un ex:o cursa de Germania  nord=175 euro!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cam cu cat ai iesit pe luna,castig si cam ce ai transportat si unde?Ca mie imi ziceau ca transporta si cereale prin ceva sistem cu prelata interioara sau asa ceva(nu am vz ink asa ceva)si cand descarci trebuie sa merci pe un plan inclinat ca sa curga cerealele.mi-au dat un ex:o cursa de Germania  nord=175 euro!

Eu, cum am spus, am lucrat ceva cu timp in urma si mai exact in perioada 2008.Se poate sa se trnsporte si cereale si la prelata eu am carat si lut .Eu cand lucram la ei am avut bascula,caram de la BALEGA pana la cereale.Ori si ce este marfa vrac.Am transportat toata Europa din FR in GR dar multa FR si D.Ei la bani vb altcumva ??? Jumatate din firma este de la brasov,de la sefu de coloana(Petre) avocatu Ciprian (care are si el cateva masini la express) pana la cumatri, cunostinte si toate neamurile posibile si imposibile.Ceilalti sunt de umplutura.Nu oricine face km(vezi bv).Va urez mult succes ;D!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu, cum am spus, am lucrat ceva cu timp in urma si mai exact in perioada 2008.Se poate sa se trnsporte si cereale si la prelata eu am carat si lut .Eu cand lucram la ei am avut bascula,caram de la BALEGA pana la cereale.Ori si ce este marfa vrac.Am transportat toata Europa din FR in GR dar multa FR si D.Ei la bani vb altcumva ??? Jumatate din firma este de la brasov,de la sefu de coloana(Petre) avocatu Ciprian (care are si el cateva masini la express) pana la cumatri, cunostinte si toate neamurile posibile si imposibile.Ceilalti sunt de umplutura.Nu oricine face km(vezi bv).Va urez mult succes ;D!!

Imi poti da te rog mai multe informatii despre cum se face transportul vrac cu prelata,te rog!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu nu am transportat marfa vrac cu aceasta firma la prelata,cu alta firma am transportat argila.Vagomu trebuie sa aiba obloane.Se decoperteaza pe o parte ,se iau toate scandurile nu si stalpii.Vine o vola careia ii incape cupa intre 2 stalpi si incarca marfa respectiva.Marfa se aseaza in 3 gramezi ,cat este locu dintre stalpi.Ce cade pana in obloane este ok.Eu mi-am facut cruce cand am vazut ce transport cu prelata era fain sa pun si chingi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu nu am transportat marfa vrac cu aceasta firma la prelata,cu alta firma am transportat argila.Vagomu trebuie sa aiba obloane.Se decoperteaza pe o parte ,se iau toate scandurile nu si stalpii.Vine o vola careia ii incape cupa intre 2 stalpi si incarca marfa respectiva.Marfa se aseaza in 3 gramezi ,cat este locu dintre stalpi.Ce cade pana in obloane este ok.Eu mi-am facut cruce cand am vazut ce transport cu prelata era fain sa pun si chingi :D

Ms mult.akma imi imaginez cum arata asa ceva si cum se transporta.sal si numa bn

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

pentru toti cei interesati de firma INT.TRANSPORTE POPOVICI alias EXPRESS INTERFRACHT:eu am lucrat ceva vreme la ei si va pot da niste detalii destul de neplacute,ptr mine.nu stiu ptr voi cum va fi.am vazut ca sa intrebat de plata,transporturi si altele.deci,se face transport cu bascula,prelati si dube friguri si mai au si vagoane cu podea autodescarcabila,adica se descarca la buton.plata se face la timp,pana acu,11e/%km si se face numai extern.se sta 6-8 sapt cu 3-4 zile acasa,se schimba soferii de pe o masina pe alta si schimbul se face in austria.da,se taie din km,traseele sant pe scurtaturi,consumurile mari si nu te incadrezi in consum si timp sa ajungi la dest.se da 24/0,5 ptr masinile euro5 iar consumul ti-l fac dupa un calcul de te doare capul si tot iesi lipsa.iti muti tot timpul catrafusele.nu se respecta prg,esti obligat sa mergi cu magnetul sau sa strici prg pe card,fiind amenintati de sefi.eu unul am fost dat jos de pe masina si dat si afara ptr ca mi-am spus punctul de vedere.actele se trimit prin posta si unele deconturi se fac ca nu ajung.nu deconteaza toate cheltuielile facute ptr firma.masinile se repara doar la garajul din sfantu gheorghe iar restul prb aparute pe traseu ce tin de siguranta circulatiei se mai fac si in austria la service insa masina este adusa cu greu si cu insistente mari,din partea soferului.si mai sant multe amanunte mici pe care le vei vedea pe parcurs.din punctul meu de vedere,la transport nu sant seriosi.restul...e asa si asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Iterfracht este de fapt int popovici transporte din sf gheorghe covasna ,plata=750 ron pe luna +11eur la 100km,masini mantgx 440 cu remorci figorifice,prelata si remorci pt marfa vrac. daf 105420 pe remorci frigorifice. Curse numai pe comunitate dar se vine si cu masina in romamia depinde de curse de venire acasa in special cu lidl. Sedere pe comunitate teoretic 6-8 saptamani dar se poate sta si mai mult la cerere sau te tin ei pe motiv ca nu au curse de romania. Ca firma e serioasa la bani dar au cam inceput sa cam taie la km.  Anul trecut au fost ceva probleme cu motorina dar au incetat la presiunea soferilor. La angajare se face un curs de 3 zile la sediul firmei cu cazare si masa inclusa dar se semneaza o adeziune ca timp de  6 luni nu parasesti firma in caz contrar se retine o despagubire de 500 eur. Se retine o garantie de 200eur pe luna pina la suma de 2500eur.aceasta garantie este la vedere in cont si se restituie integral la plecarea din firma.  Nu in toate lunile se retine garantia,asta se discuta cu dispecerul in functie de problemele fiecaruia. Cam astea sunt conditiile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Salut baieti! Am lucrat o perioada buna de timp la Int /transporte popovici! Vreau sa va zic ca e una din cele mai neserioase firme din RO!!!!! banii se  opresc pentru orice!!! se taie motorina la greu!!! se retin fff multi bani pe telefon!!! mai mult de 10000 km pe luna nu va ganditi ca veti face!!! daca vreti sa va mancati o perioada din viata incercati, dar din experienta va sfatuiesc sa nu faceti aceasta greseala!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

am uitat inca ceva fff important: ce o sa va zica Branzeiu sau Damian e o mare minciuna, nu credeti nimic pana nu apare pe hartie, vorbele sunt dulci dar fapre ZERO!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • 1 year later...
  • Members
Eu nu am transportat marfa vrac cu aceasta firma la prelata,cu alta firma am transportat argila.Vagomu trebuie sa aiba obloane.Se decoperteaza pe o parte ,se iau toate scandurile nu si stalpii.Vine o vola careia ii incape cupa intre 2 stalpi si incarca marfa respectiva.Marfa se aseaza in 3 gramezi ,cat este locu dintre stalpi.Ce cade pana in obloane este ok.Eu mi-am facut cruce cand am vazut ce transport cu prelata era fain sa pun si chingi :D

Tournon Saint Martin Franta :-t

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.