Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

daca stie cineva


adriant2222

Postări Recomandate

  • Members

salut.sunt incepator si am reusit sa i mi gasesc ceva de munca pe comunitate cu plecare sapt viitoare. problema mea este ca inca nu mi au venit atestatele,eu as vrea sa plec asa. stie cineva pe germania -franta se cer si atestatele la control. am vb cu mai multi soferi si mi au spus ca niciodata nu li s au cerut atestatele pe germania s au franta. va rog frumos daca stie cineva sa i mi raspunda. multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Pe traseu nu mi-a cerut nimeni doar la firma de angajare, si au facut copii la ele , inca le am plasticate ceea ce nu este bine, dar nu se stie cand ti le cere cineva, eu pun raul inainte. bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegutule gabighetz...ce rau pui tu inainte?Intrebarea colegului care a deschis topicul,era daca se cer atestate pe comunitate!Ori nu ai citit cu atentie ori nu ai habar,asa ca nu indu in eroare pe altii,daca nu stii!Atestatele se cer la angajare doar in Ro.si pe It.QCQ-UL care este echivalent cu atestatul nostru pentru marfuri generale.Singurul care se cere afara,este ADR-UL.Sper ca m-am facut inteles ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

ma scuzi colegule nu am specificat, pe traseul danemarka - spania, contractul il aveam in ro. am fost oprit si de politie pe germania, si ma intrebau daca transport adr, pentru ca aveam placutele inchise, si daca ii ziceam ca da, care era urmatoarea  intrebare a lui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

daca ti-a zis ca nu transporti adr mergi fara grija, acum depinde de firma sunt unele firme care transporta si haine in frigo, marfa de valoare ca sa nu bata la ochi, si pot cara si adr.marfa sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.