Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

CANTARE,NICKELSDORF SI NADLAG


MIKY_M2005

Postări Recomandate

  • Members

Salut colegi.

Am si  eu o intrebare .Daca depasesc cantarul la nickelsdorf s-au la nadlag ma pot duce sa platesc depasirea de cantar in vama si pot continua drumul? Ma refer la cantarele de la unguri.Un coleg imi spunea ca cica se plateste o taxa de depasireacolo la vama si e ok daca .

Daca e adevarat stie cineva care este pretul ??ca eu am mai mereu cu o tona in plus si trebuie sa intru pe turnu (cu 7,5) si prin ungaria sa o iau prin toate "GRADINILE":))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Ma gandeam ca poate imi raspunde un coleg care a fost in cauza!!pt. ca am inteles ca cu 7.5 nu prea ai voie sadepasesti masa totala!!

sau ceva de genul asta . >:(

taxa este de 110 forinti/tona/km pentru greutatea care depaseste m.m.a. !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

se plateste depasirea pe axe sau ati muti paleti sa te incadrez pe axe ,pt depasire masa max autorizata poti plati numai amenda ;D

se poate linistit plati suprasarcina , amenda platesti daca nu ai platit pt. suprasarcina  si atentie colegi ,intotdeauna cand ati intrat pe cantar cereti si bonul de cantar( chiar daca nu le face placere ,INSISTATI ) idiferent pe la ce punc intrati in H  pt. daca la intrare iti va spune ca e ok. la iesire se poate sa aveti surprize  >:(

drumuri bune si doamne ajuta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegilor suprasarcina nu se plateste ...........este interzisa

masa maxim autorizata de fabricantu masini spune ca trebuie sa ai x kg ,,,,,,,,,,,nu ai voie sa depasesti aceasta masa............pe axa este cu totu alceva ,,,,,,,,,,,,asta se plateste la nickelsdorf,rajka,...........platesti despagubire catre adimistratori autostrazi ca le calci drumu cu o greutate mai mare pe axa atat...........pt masa maxima autorizata este direct amenda si daca este mai mare de anumit procentaj se blocheaza masina si se transbordeaza marfa pana te incadrez la greutate..........nu vb din parcarii.........acel bon are valoare 0 [zero] .....esti sigilat si se noteaza nr sigilului ,,,nu ,,,este orientativ pt tine ,,,,,,,,daca poti deplasa marfa in terminal te intorci inapoi ,verifici si daca est ok pe axe poti pleca ,daca nu esti ok poti pleca dar pe barba ta ,,,,sau poti plati dauna inainte de intrare...........daca esti prins in trafic ,la iesire platesti despagubirea plus amenda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.