Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Q-DOZ


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • EX Staff

Sc Q-doz Srl a inceput activitatea in 2007 si este situata in Sibiu, Judetul Sibiu.

Inca de la infiintare Sc Q-doz Srl si-a propus sa ofere servicii optime care sa corespunda exigentelor dumneavoastra. Firma dispune de un parc auto, echipate la standarde Europene.

Avand peste 35 de angajati, firma noastra efectueaza transport intern si international de marfa. Angajatii nostrii se perfectioneaza mereu astfel incat sa raspunda cerintelor tuturor colaboratorilor.

Experienta lor i-si spune cuvantul in orice situatie, astfel incat sa duca la destinatie in cele mai bune conditii orice transport.

Numele companiei:

Sc Q- Doz Srl

Persoana de contact:

Moeskops Elly

Adresa:

Str. Oncesti, 18 A

Localitate:

Sibiu

Judet:

Sibiu

Telefon:

0040369439331

Telefon mobil:

0040724826376

Fax:

0040369439332

Era simplu,o cautare cu Google si gaseai aceste informatii......mura-n gura e mai usor insa !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Vizitator Anonymous

cine poate sa-mi spuna mici relati despre Q DOZ transport international sibiu

.....este una dintre cele mai slabe firme de transport intracomunitar.Au camioane bune dar platesc slab.

[ataşament şters de admin din cauza vechimii]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Members

ATENTIE ! ATENTIE ! Tepari ,tepari si iar tepari asta ai caracterizeaza pe Q-DOZ Sibiu ,mint si intarzie cu plata diurnelor sau nu platesc diurnele deloc (mai multi colegi au patit inclusiv eu) ,te fura la deconturi, iti spun ca ai extra km ,ca ai lipsa disel (consum mare) cauta motive sa nu iti dea toti banii ,de dispeceri esti sfatuit sa depasesti programul la greu dar si ei au pupincuristi lor la care le merge bine ,deci de aici tu hotarasti daca iti doresti asa ceva,o firma de c... Ely (sefa in RO) si restul "mafiei" de la Sibiu (caracatita) ei sint devina ca olandezii sint ok,corecti, ei nu stiu ce se intimpla la Sibiu, e vb aia veche" pina la Dumnezeu te papa sfintii".

                                                Drumuri bune colegii !!! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

O alta firma la care trebuie sa se aiba grija Q-DOZ . firma este din sibiu se dau banii prima tura de 8 saptamani si dupa aceea incep sa ii amane.Eu am lucrat la ei si dupa ce mi-am vazut banii m-am dus sa imi bag lichidarea la zi. Nu au acceptat-o ca motiv a fost "alimentari in exces". Nu le-am luat un mililitru de mot . In final mi-a trimis decizia cu incetarea contractului pe motiv disciplinar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ti-a trebuit 1 an (363 zile) de cand te-ai inregistrat ca sa reusesti sa postezi primul mesaj si acum cand l-ai postat am impresia ca ai facut-o ca o mica razbunare. De ce nu ne-ai mai impartasit in acest timp cateva din experientele tale, placute sau neplacute?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Atentie!!!Nu faceti greseala sa va angajati la Q-Doz Sibiu,sunt sub orice critica,fff neseriosi!!!Trag teapa cu un tupeu fantastic,nu primesti banii decat cu intarziere,iar dupa 2 sau 3 sejururi pe comunitate,cand vi acasa nu-i m-ai primesti deloc,iar cand ceri banii,afirma ca ti i-au dat,si iti desfac contractul indisciplinar,fara temei!...de fapt esti vinovat ca iti ceri banii munciti!!!Suntem multi care am luat teapa la firma Q-DOZ Sibiu!Ascultati-ma,feriti-va de ei,sunt doar miere si promisiuni dna Elly si dnul Sebastian,dar de fapt este o mare,mare teapa sa te angajezi la ei!!!Ocolitii,va pierdeti timpul si munciti degeaba,suntem foarte multi cei pe care firma Q-DOZ i-a furat!Atentie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Atentie mare este o mare teapa tocmai ce am luat o impreuna cu cativa colegi se lucreaza cu zambetul pe buze te arde elegant madam Elly matroana firmei  iti baga consum mic si alimentari excesive te invinovateste ca ai alimentat mai mult decat ai consumat este o metoda noua de ciubucareala pe munca si banii soferilor EVITATI QDOZ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am lucrat si eu pe la ei vreo 8 luni. dupa cum stiti platesc la km. 10 la suta ,iar in contract aveam 1050 ron pe tara si 31 euro pe zi diurna. deci luam mai multi bani decat erau in contract. Acum cateva zile am primit o scrisoare in care mi se cere sa suma de 2400 euro pentru ca in aceasta perioada cat ma lucrat la ei mi s-a virat diurna mai mult decat mi se cuvenea.....dak nu sa ma stept la un proces. ce parere aveti???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mai nou angajeaza si soferi fara experienta,plata se face la km,iti spun la angajare ca iti garanteaza 1200 euro,apoi primesti curse cu 10 descarcari iar la sfarsit de luna ai sansa sa aduni suma de 9-10000 km si cand ajungi la sibiu esti platit la km din care ti se opresc "extrarutele".daca mergi o data la magazin sa iti iei mancare,5 km o considera extraruta si platesti.ei te trimit in poarta firmei la descarcare seara unde nu ai loc de parcare apoi mergi sa cauti loc de parcare iar km ii platesti de asemeni.daca va convine sa faceti munca voluntara mergeti dragi colegi.p.s.Cand ajungi in olanda sambata esti dus la o parcare care nu are macar un wc unde trebuie sa ramai pana luni cand primesti cursa.au 64 de camioane dar nu au nici macar un garaj amarat.vai de capul lor.FERITI-VA DE FIRMA ASTA Q-DOZ SIBIU. :o :o :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

tocmai am luat o teapa de doar 770 euro.Matroana elly mi-a oprit acesti bani cu mentiunea ca imi vor fi returnati 430 daca voi merge inapoi la munca.Nu am fost de acord asa ca pot sa trec in contul meu dupa doua luni de olanda-anglia cu coletarie,cate 8-10 descarcari ,o noua teapa de la o "mare firma" serioasa.maine voi reveni cu detalii pentru cei interesati de munca patriotica la Q-DOZ.(SIGLA LOR: INCOMPETENTA,FURT,MINICUNI)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

SC Q-DOZ SIBIU,Firma din Romania a TB EUROPE HOLLAND,este condusa de un hot pe nume Remco si o fosta angajata la vitrina in Olanda,Ella.La angajare semnezi un brat de hartii in care ti se ofera tot felul de obligatii si cateva beneficii.Ti se spune ca se asigura 1200 euro+salariul minim pe Ro dar cand vine vorba sa fii platit esti platit la km.Ei oricum se scot legal pentru ca semnezi pe o diurna de 33 de euro pe zi si se spune ca pot sa iti opreasca din diurna km extra sau diesel.Dispecerii la aceasta firma se schimba la fel de des ca si soferii cu exceptia unei dispecere Bianca care desi este de o incompetenta crasa fiind ruda cu marii patroni ramane pe baricade.Conducerea firmei+dispeceri+soferii microbuzului sunt frati,cumnati,deci nu prea ai ce sa comentezi ca esti dat afara si ti se trage teapa de bani.Soferii microbuzului sunt PICU SEBASTIAN(cumnatul dansatoarei) si MADALIN(Fratele fara dinti in gura,al dansatoarei).Ei transporta soferii care merg la munca ca pe cartofi,facind depasiri pe linie continua,in curbe,s.a.m.d.,asta in perioada cand nu dorm,de obice de la ora 22 pana a doua zi la ora 12.Desi pe acte microbuzul trebuie condus de amandoi asa-zisi soferi ei vin prin rotatie in olanda si conduc soferii de camioane microbuzul.Cand microbuzul vine in Olanda cu PICU SEBASTIAN,desi ajunge sambata plecarea inapoi spre RO se face duminica seara,datorita faptului ca PICU merge in cluburi si nu e apt de drum.Cursele in general au minim 2 incarcari si pot ajunge si la 12 descarcari pt. care nu esti platit.Soferul e platit practic cu 10 e/km si in perioada de 8 sapatmani se fac intre 12 000 si 24 000 ,depinde cat esti de pilos.Capurile tractor sunt jumatate noi jumatate de 5-600 000 km si care arata jalnic.Vagoanele le schimbi si de 4-5 ori pe saptamana,de obicei cand iei alt vagon are ceva defectiuni si daca esti norocos sau pilos te trimite la service,daca nu mergi asa pana se strica si apoi stai o zi pe marginea drumului in asteptarea service-ului cum am patit eu de 3 ori in 2 saptamani.Nu ti se asigura echipament de protectie,daca are masina bine daca nu trebuie sa cumperi din banii tai.Masinile nu se spala foarte des,decat pe baza de pile,daca nu ai nu te duce dispecerul la spalatorie.Pauzele la cursele pe UK esti obligat sa le faci numai pe marginea drumului datorita faptului ca firma nu deconteaza nici o parcare.La fel se intampla si cu Podul Reginei il platesti din banii tai pe care nu ii mai vezi,sau chiar daca iti sunt returnati ti se vor taia km,deci soferul plateste.Adresele de incarcare ti se dau numai prin mesaj,iar daca e gresita astepti pana si 2 ore sa primesti alta.Seara te obliga sa mergi in poarta clientului iar daca nu ai unde parca acolo si mergi sa cauti parcare vei plati extraruta.In general daca nu esti neam cu ei dupa ce lucrezi la ei ti se opreste o parte din bani,dupa ce ti se taie o alta parte,iar daca nu accepti nu ii mai vezi nici pe aceeia pe care tii da numai dupa ce ajungi inapoi la m,unca in olanda.In cazul meu mai aveam 770 euro de luat,mi-au taiat 340 euro si au zis ca mai am de luat 430 euro dar numai cand voi ajunge in olanda.Nu am vrut sa accept santajul acestor hoti asa ca i-au furat si pe cei 430 euro ramasi.Sunt multe de povestit datorita faptului ca este o firma de 2 lei dar daca inca nu v-ati lamurit puteti sa va convingeti singuri.O firma in care soferii sunt batjocura unor incompetenti si hoti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Este perfect adevarat ce spune colegul,eu am venit de la ei acasa de o saptamana,si ce am gasit pe card a fost 1250 e,si 900 lei,iar dupa o saptamana de stat acasa mi-au mai bagat 1500 e,deci nici macar salariul pe tara pe luna a 2-a nu mi l-a bagat,si toate astea pe doua luni jumatate de munca,acum se asteapta sa vin la munca sa imi mai bage si restul de bani,tin sa mentionez ca am facut des anglia si am decont de peste 150 e,care nici pe asta nu l-am vazut bagat,sunt niste hoti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Dragii mei colegi, am lucrat 2 luni Anglia - Olanda , dupa care am fost trecut pe SPania - Franta . Am facut 28306 km, am scos un consum de 28/803% ,am ajuns acasa dupa care am fost platit doar cu 400 de euro , dupa care am primit o adresa din partea firmei Q-DOZ SRL Sibiu  care mi-a transmis in felul urmator:

  "Prin prezenta va comunicam ca sunteti convocat la sediul societatii  din Sibiu Soseaua ALba Iulia nr.110 in data de 06.09.2012 la ora 13 in vederea efectuarii cercetarii prealabile conform art.251 alim.1 din Legea nr.53/2003 codul muncii pentru a stabili imprejurarile si a va preciza pozitia cu privire la alimentarile excesive de combustibil din perioada cat v-ati aflat in deplasare incalcand prevederile cuprinse in contractul individual de munca nr.117/29.02.2012 si in regulamentul intern al S.C. Q-DOZ SRL Sibiu.

    Conform referatului intocmit de doamna MEricariu Ionela , rezulta ca , in datelor furnizate prin rapoartele de alimentare de alimentare de motorina , a rapoartelor de consum combustibil si a datelor furnizate de computerul de bord al masinii ca ati alimentat nejustificat cantitatea totala de 464,29 litri motorina.

    In cursul efectuarii cercetarii disciplinare aveti dreptul sa formulati si sa sustineti aparari in favoarea dvs.

    Va aducem la cunostinta ca daca lipsiti nemotivat in data de 06.09.2012 la ora 13 neprezentarea dvs va aduce la aplicarea de catre societate a art 248 alin 1. coroborat cu art. 251 alin 3 privind sanctiunile disciplinare din LEgea nr.53/2003 codul muncii.

    Prezenta sa intocmit in 2 exemplare din care unul v-a fost comunicat spre luare la cunostinta. "

Mentionez ca am parcurs 28306 km, am alimentat cantitatea de 9049 L - 1085 L  capacitatea ambelor rezervoare care am alimentat la MERR si am mers pana la TILBURG in parcare la AVIA dupa care am predat masina in perfecta stare de curatenie , exact ca atunci cand a venit din fabrica. Daca vor sa ma dea in judecata n-au decat pentru reclamatiile care le-am facut , chiar ii rog

    SI, Doamna Elly care este sefa domnului Remco este o caracatita care inseala pe toti soferii care se angajeaza. Atentie dragi colegi!!! Nu va mai inselati , dupa spusele domnului sebi sa nu aplecati urechea la colegii care discuta prin parcari .Atentie atentie atentie! sunt mari tepari

    Mi s-a promis ca mi se deconteaza parcarile pe Anglia care le-am platit cu bani cash din buzunarul meu pt ca imi intrau 250 euro la 15 zile si mi sa transmis prin carrier-web ca mi se vor deconta banii , ceea ce nu s-a intamplat . Doamna Elly si doumnul remco sunt doar niste mincinosi ordinari inclusiv sebi , smecherul care face angajari si care spune sa nu ascultam ceea ce se vorbeste prin parcare , un tigan ordinar care este cumnatul doamnei elly

                          T.B.-Europe , nici macar 2 bani nu valoreaza aceasta firma si chiar va rog frumos sa ma dati in judecata pentru aceasta jignire la adresa firmei dumneavoastra , si chiar astept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegul stai linistit ca nu te dau in judecata,ei doar vor sa iti fure banii...Sunt niste excroci care fraieresc pe care cum pot.Am luat si eu o plasa de 770 de euro de la ei.Pacat ca inca sunt destui care lucreaza la ei.Cand vor termina pe la noi cu angajarile probabil se vor muta in Bulgaria ca in Lituania au fost.SIGLA LOR INCOMPETENTA FURT MINCIUNA SI SEFI FARA DINTI IN GURA:)(cumnatul matroanei).                                                          Te rog sa nu mai faci exces de caps in mesajele tale.Respecta regulamentul acestui forum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

va rog daca cineva a lucrat la aceasta firma ,daca ma poate ajuta cu ceva detalii si daca este o firma serioasa .Mentionez nu sunt incepator ,am lucrat pina in martie pe Belgia ,Luxemburg,Germania, si Franta curse fixe dar patronul a pierdut contractele cu Franta si Germania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Salut colegi. Are cineva informatii noi despre aceasta firma Qdoz? Vad ca s-a scris f mult de rau despre ei, s-a schimbat ceva? exista si soferi multumiti, sau care au auzit de soferi multumiti de la ei? V-as fi recunoscator cu un raspuns pt ca miercuri sunt programat la interviu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • Members

colegii lucrez la ei de 8 saptamani,cand am aj in Olanda m-i s-a dat 250e avans pt care mi-a mentionat ca sunt bani pt cursa(parcare,pod,tunel etc..)sa nu-i trimitem acasa,apoi la fiecare 2 saptamani alimenteaza cardurile in euro cu cate 250 euro iar pe data de 15 salariul pe tara care este de 777lei,parcarea din Olanda este dotata cu toaleta,dus,internet,masina de spalat,cursele depinde unde te da,fie franta fie anglia si mai scapa printr-e ele si cate o spania,italia...incarcarile in medie cate 2/3 incarcari-2/3 descarcari,mentionez ca am avut maxim 5 descarcari dar au fost si curse cu 1inc/desc,in rest depinde ce dispecer prinzi,ca sunt cate unii care habar nu au cum sa lucreze cu soferii si astepti cate 2/3 ore dupa ce desc sa iti dea inc(vb din auzite),eu lucrez cu bianca si e totul ok! cu banii sunt punctuali,ramane de vazut cand fac decontul ce iese,va tin la curent! drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.