Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Fasulo


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Varul meu lucreaza la fasuloi-saptamana trecuta i-a fost sechestrata masina in Italia pentru cabotaj.La aceasta firma vei intalni tot tacamul-TEPE CU PLATILE,INSTIGARE LA FALSIFICAREA ACTELOR DE TRANSPORT,LA NGAJARE TE PUN SA-TI SEMNEZI SI DEMISIA,DACA STRAMBI DIN NAS LA FALSURI ITI ACTIVEAZA DEMISIA SI NU-TI MAI PLATESTE NIMIC ,PLUS ITI MAI INVENTEAZA TOT FELUL DE AMENZI,SMECHERIA CU DECIZIA DE CONCEDIU,PENTRU A PUTEA SA ARUNCI DIAGRAMELE SI SA CONDUCI PANA CAZI IN NAS,ITI SPUN SA ARUNCI DIAGRAMELE CA-TI PLATESC EI AMENZILE DAR TI LE RETIN DIN SALAR SI MULTE ALTELE-DACA VREI CONFIRMARE,ITI POT DA NUMELE SI TELEFONUL SOFERILOR TEPUITI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

am vorbit cu un sofer de la fasulo,cateva detali din ce stiu eu va dau,nr de telefon..0256471412 va raspunde o domnisoara lavinia,nu veti fi titulari din prima veti fi un fel de ajutori,saalr pe tara plus 6e%,au cisterna ,friguri si ceva prelate,se sta 3 luni cu 2 saptamani acasa,si daca nu ma insel nu asigura transport pana la garaj,garaju se afla la caiazo parca ,langa napoli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna ziua colegi,sambata am incarcat lapte impreuna cu un coleg de la fasulo,in germania,era din piatra neamt si nu a mai fost acasa de 10 luni deloc,din spusele lui mai nou la angajare(contract de romania,ma refer)te pune sa semnezi si demisia in alb,aceasta este una din conditii la angajare,el spunea ca lua in medie pe luna 1500-1600,daca el m-a mintit v-a mint si eu,oricum se plingea de condiile de lucru,aruncat diagrame,foi concediu si altele,dar culmea ca nu se plingea de plecarea acasa,eu lucrez 5 saptamini cu 2 acasa,si dupa 3saptamini imi vine sa urlu de dorul casei,iar el avea 10 luni si nu-l afecta cu nimic ca sta asa mult.Drumuri bune si bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

e o firma de tepari,nu e din bergamo,e din caiazzo ,caserta ,(napoli)

de ce acuzi ai lucrat la ei si nu ti-a dat bani sau vorbesti sa nu te pliptisesti...........intradevar munca multa [de aceia pleci de acasa],ati plateste km care sant pe calculator nu pe bord [daca faci km in plus esti pasibil sa ai platesti],angajarea din timisoara, nu este o firma de laudat este o firma ca si orcare alta in care au intervenit romani si are o singura prelata care este folosita local in rest numai cisterne si friguri adica 30 buc...........deci nu mai vb numai sa va aflati in treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ce ar fi sa fugi repede si sa citesti regulamentul!!nu stai bine la acest capitol si esti la inceput de drum alaturi de noi,ia-o ca pe o simpla atentionare dar de data viitoare vei avea comentariile sterse.

Exces de caps

SA-I ARDA FOCUL,CA ISI BAT JOC DE ROMANI,CUM VOR MAI BINE!E ADEVARAT,ASTA,CU AJUTORUL LOR,DAR,SI CU AL UNUI "BINEVOITOR"DIN NEAMT,CARE SE CONSIDERA "MANA DREAPTA...",UN "NEICA NIMENI"!NU RISCATI!PATITUL.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru virgil timis,da am lucrat la ei.nu au o prelata.au 4,sunt in urma cu 2 luni cu banii,nu platesc amenzi dar iti spun sa mergi cu magnetu,demisia o ai semnata in alb,nu executi te lasa pe drum (trimite alt sofer si pe tine te lasa acolo,eu nu am patit asta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu ma aplec la nivelu tau ..dar cum alti pot lucra de 7 ani ,3 ani ,2 ani la ei ,,,,,,,,referitor ca e mana dreapta ,a muncit ca sa fie mana dreapta, a fost corect nu a furat ,mintit etc,,,,,,,,, daca si voi faceati ca ei aveati si acum loc de munca ,asa ca lasat-o balta.......2 contesta, 30 muncesc ,,,,vinovati sant cei care muncesc ;D ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

virgile ,ai lucrat la ei ,il cunosti pe domnu lazar?,mana dreapta cu care se sterge fasulo,daca sunt corecti de ce domnu angelo fasulo nu mai vine la interviuri,iti spun eu pt ca lau inghesuit baietii la timisoara,ti se pare corect sa te oblige sa mergi cu doua carduri,foi de concediu si cand iei 8000euro amenda sa platesti tu jumate ,asta a patit madalin de la valcea ,e si unchiul si tatal lui acolo soferi,un sofer foarte bun,ti se pare corect sa nu vrei sa mergi 150 km pana la desc cu magnetu sa trimita alt sofer si pe tine sa te lase in drum,asta a patit liviu de la piatra neamt,si stii ce ia spus omul ala harnic de la piatra neamt,domnu lazar ,mana lui fasulo,e bine ca nu ai vrut sa mergi sa descarci si acum pleci fara bani acasa????????????????,deci daca dai sfaturi da in cunostiinta de cauza,iar daca ai ceva de adaugat la ce am spus eu accept dar fao ca un sofer si un om ,nu ca un tafist(scuze cred ca am jignit tafistii cu comparatia asta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • Members

COLEGI DACA MA POATE AJUTA SI PE MINE CINEVA CU INFORMATI DESPRE FIRMA FASULO DIN CASERTA (NAPOLI).MOD DE LUCRU,SERIOZITATE......ETC.CAM TOT CE SE POATE IN LEGATURA CU EI.A FOST CHEMAT FRATELE MEU LA LUCRU SI DORESTE SA STIE CEVA.MULTUMESC ANTICIPAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

COLEGI DACA MA POATE AJUTA SI PE MINE CINEVA CU INFORMATI DESPRE FIRMA FASULO DIN CASERTA (NAPOLI).MOD DE LUCRU,SERIOZITATE......ETC.CAM TOT CE SE POATE IN LEGATURA CU EI.A FOST CHEMAT FRATELE MEU LA LUCRU SI DORESTE SA STIE CEVA.MULTUMESC ANTICIPAT

Scrie si tu ca toata lumea, cu litere mici !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu,m-am intalnit cu un coleg de la Fasulo la Modena Nord,in parcare la Secchia.Am facut pauza acolo asa ca am stat ceva de vb cu el . Salariu 1400,dar cu intarziere,el avea banii neluati de 2 luni. masini bune,el mergea la program,mancare si-o scotea din ce transporta .Zicea ca au fost multi romani sa se angajeze,i-a tinut cateva saptamani dar nu i-a angajat.Cica acum vor sa angajeze italieni. Intre timp a venit si baiatul patronului in parcare,era langa masina si a sunat soferul sa vada daca spune exact unde este,le-au lasat f multi masinile prin parcari si le-au dat teapa la motorina. In final,ce sa zic,patronii sunt neseriosi ,e alegerea ta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

mersi colegu.poate sti si tu ceva ca nu prea ma intereseaza majuscule sau liter mici e la fel.important e subiectu

Nu te intereseaza pe tine, insa ptr noi este important respectarea regulilor, chiar daca sintem " soferi ", deci , in concluzie :

-ori te conformezi

-ori te duci la alti

Cit despre Fasulo, munca multa ,bani putini !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu stiu cu ce am gresit colegu ca am scris cu majuscule?fara sa-mi dau seama era pusa tastatura pe majuscule.pt asta nu cred ca trebuie sa ma trimiti in alta parte.oricum pe viitor am sa fiu mai atent.mersi pt informatia pt fasulo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.