Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

P1220010.jpg

  ICB a/s office si apartamente Padborg

  E un fel de doua feluri, inchiriaza soferi la diferite companii precum Wallenborn - Haugsted, PK, dar au si cateva

masini ale lor.

De salarii nu va pot spune nimic inca deoarece le merge cam prost in ultima vreme, vedem pe viitor.

Conditiile de sedere de aici pot spune ca sunt destul de decente, bucatarie, salon, masina de spalat - uscat, dus,

baie, dormitoare. Am sa postez noutati incepand cu jumatatea lunii Martie sa va anunt daca se fac ceva angajari

icb_1.jpg

icb_2.jpg

icb_3.jpg

icb_4.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Va pun si un link de la aceasta firma 

www.driver-network.com

www.icb-trucking.com/uk/trucking.php

Ceva link-uri cu firme sau unde se mai gaseste de munca ... poate ajuta cuiva !!!

Pentru Galliker  http://www.galliker.com/english/

Pentru  Jan de Rijk  http://www.janderijk.com/

Pentru cei care cauta pe anglia    http://www.freeindex.co.uk/jobs/transport_and_auto/driving/truck_driver/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

Detalii nu am decat faptul ca am primit o propunere de mers acolo si restu am citit pe site-ul lor.Asta voiam sa stiu si eu ce inseamna ca nu se inghesuie cu banii?

Dau x suma pe luna pe care insa o iei sigur sau te duce cu vb?

Intrebare pentru Paul_pc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu stiu nimic de seriozitatea lor la plata. Cand am zis ca nu se inchesuie cu banii m-am referit strict la suma. Adica dau putintel tinand cont ca nu esti acasa. . Si eu vreau detalii. Oricum am zis ca ma risc cu un drum pana acolo. Mie mi-au zis ca ma iau fara si fara experienta ca second driver. Doua luni biste bani si dupaia cica mai vb. Vom vedea ce si cum. Dincate am inteles eu nu au o flota foarte mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Intradevar primesc soferi fara experienta, nu dai proba , nu te intreaba mai nimic. Defapt credc a asta e politica de baza, soferi fara experienta salariu mic si ei isi fac treaba. Oricum primele luni esti in echipaj cu un sofer vechi. (au si soferi cu vechime care iau bani mai frumosi)

Daca nu aveti experienta si nu ati gasit in alta parte incercati ca sanse sunt f mari.

Lucreaza numai cu aeroporturile, deci cursele tre sa ajunga la timp. Curse cam peste tot , mai des olanda, dar merg la Londra, Bruxeles, prin germania, norvegia.

EU stau la ei cat fac ceva experienta apoi imi vad de treaba in alta parte.

Defapt aici e scoala de soferi. BYBY

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Salut, vreau sa va intreb...înafară de a aplica pe situl celor de la ICB a/s Denmark, mai exista vreo posibilitate de a le trimite CV? Va intreb pentru ca acum o luna am aplicat direct pe situl lor si nu am primit nici un semn de viata. Multumesc celor care ma pot ajuta cu ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • Members

Cea mai aiurea firma existenta in DK. Angajeaza de vreo cateva luni doar incepatori, pe salariu de 1000 - 1200 eur. Cursele sunt aiurea, te pune sa dai peste program, amenzile nu ti le plateste chiar daca iti cere sa incalci legea, dispeceri crizati si fara experienta, esti cu rucsacul in spate si schimbi camioane ca si sofer 2, cu toate natiile de soferi(bulgari,lituanieni,sarbi,nemti) care nu le comvine de tine si te stresseaza la vola, nu se respeca legea sofatului, ce mai,...dezorganizare totala... si bataie de joc la adresa soferilor.Un sfat de la mn ca am lucrat la ei... NU VA ANGAJATI E TEAPA PE BANI PUTINI...si isi bat joc de oameni, de aceea le pleaca soferii dupa 1-2 luni STRESSSS MAXIM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

si e roman daca suni la numarul acela sau trebuie sa vorbesti in engleza, poate ai dreptate sau mai bine te cred adi212005 dar ca incepator aproape nimeni nu te ia alaturi pana faci un pic de experienta

Pentru a se evita incarcarea inutila a paginii,ti-am sters postul anterior care era la fel cu acesta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

De ce sa indurati colegii,daca stiti un pic de engleza sau franceza si aveti curaj sa da-ti proba,duceti-va la Cluj si da-ti proba la Kim Johansen.Nu e raiul, dar pentru incepatori e bine ca nu au mari pretentii.Repet,pentru incepatori sau fara experienta pe comunitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Chiar nu mai stie nimeni nimic...??

|cineva care lucreaza sau a lucrat acolo ne poate da si noua mai multe informatii..???

se mai fac amgajari...??

la acel numar de tel se vorbeste in engleza,romana sau daneza...??

ai sansa sa devi titular...? daca da ...dupa cat timp..??

cam si cat se lucreaza si pe ce bani...??

se ofera transport sau trebuie sa pleci pe banii tai..??

cati bani iti revin lunar ca titular..?? dar ca sofer 2...??

contractele pe ce tara se fac...??

daca poate cineva va ne raspunda cu seroizitate nu din auzite.....apreciem si multumum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Cine merge la ei pentru prima data,chiar daca e sofer vechi ,va sta in echipaj o perioada sa se obisnuiasca cu stilul acestei companii.Se face coletarie in general,faci descarcarile si incarcarile cu cardul scos si de multe ori nu apuci sa dormi.Daca esti sofer 1 ai mai multe obligatii iar colegii nu ti-i alegi,te trezesti doar ca iti spune sa mergi intr-o parcare si sa-i iei lasati de altii.Se depaseste programul frecvent si in Anglia te rupi la descarcat;dispecrii te suna si te intreaba cate in luna si in stele,cateodata urla ei la tine sau tu la ei.Partea buna este ca esti platit la timp cat te intelegi cu ei,unii au fost piscati cu cate 50 de euro dar s-au dus la birou si i-au recuperat.Amenzile se platesc de firma si daca busesti ceva te alegi doar cu o cearta mai zdravana.Daca munciti ca niste cai si sunteti surzi la ironiile lui Tomica aceasta firma va poate baga bani in buzunar.Succes fratilor si ,,la bani multi,,.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...
  • Members

firma de hoti fac comert cu soferi ca nu sta nimeni mai mult de citeva luni la ei. aduc tot timpul altii ca fraieri gasesc tot timpu. te platesc mai prost decit destule firme din romania care fac comunitate. la inceput 1000-1200 pe aia fara experienta, aia care au mai condus 1400 -1700. mergi peste program, amenzi platite cu scandal daca nu iti trag si din alea 50-100 de euro. dispeceri romani slugi la ei, e unu horatiu suficient sa ii vezi fata ca sa iti dai seama ce om ( intre ghilimele ) ii. da asa ii peste tot afara noi sintem ultimele slugi ce ajung bataia de joc a altor romani ca asta de care v-am zis. cautati in romania la firme romanesti sau straine , lagermax, van mieghem, munca pe comunitate ca o sa fiti tratati mai omenste ca la astia. drumuri bune sa aveti toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.