Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Tiparire categorii permis


radutuby

Postări Recomandate

  • Members

Salutare asa avea o intrebare, poate stiti. Eu am facut scoala de soferi pentru categoriile C CE si D, problema este ca eu am luat examenul la C CE iar la categoria D nu am mai fost la examen. Cand am dat CE si am luat orasul am fost intrebat de polititst daca mai am alte categorii si daca vreau sa imi tipareasca permisul, eu am zis ca nu. au trecut vreo 2 luni de cand am fost la examen. Pot merge la politie pentru a cere sa imi tipareasca categoriile luate sau trebuie sa fac obligatoriu si categoria D?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Poate m-am exprimat eu gresit, categoriile C CE le-am obtinut inafara de categoria D si cand am dat examen le-am spus sa nu tipareasca permisul pentru ca voi da orasul si la categoria D. acum nu am mai facut categoria D si as vrea sa mi se tipareasca categoriile luate (C CE) se mai poate sau trebuie sa fac si categoria D?

mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pai dute la ei colegule si spunele ca ei asta asteapta sa dai cat D si de aia nu iti fac permisu, daca i-ai spus lu politai cand ai dat ultima catecorie ca mai ai de dat, el a scris acolo si asteapta cu dosarele acolo la politie ca sa vina si cu ultimul adica cel da cat D. dute colegule la ei si spunele ca nu mai vrei sa dai cat D si sa ti le faca pe care le-ai luat. ca eu asa inteleg din ce ai scris tu acolo ca nu mai vrei sa dai cat D nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Vezi ca daca iti scoti carnetul cu cat BE CE,o sa trebuiasca sa faci alt dosar pt cat D,alti bani alta distractie,sfatul meu este sa-ti iei si D-ul acum si apoi toate atestatele.Daca iei acum atestatele,si apoi dai cat D,o sa vrei atestat persoane,si incepe alt circ,seria si nr de la permis nu se potriveste cu cea de pe atestatele de marfa,ADR,agabarotic,si o iei de la capat cu asteptarile pt alte atestate asa ca gandeste-te bine cum faci,ca altfel pierzi timp si bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Vezi ca daca iti scoti carnetul cu cat BE CE,o sa trebuiasca sa faci alt dosar pt cat D,alti bani alta distractie,sfatul meu este sa-ti iei si D-ul acum si apoi toate atestatele.Daca iei acum atestatele,si apoi dai cat D,o sa vrei atestat persoane,si incepe alt circ,seria si nr de la permis nu se potriveste cu cea de pe atestatele de marfa,ADR,agabarotic,si o iei de la capat cu asteptarile pt alte atestate asa ca gandeste-te bine cum faci,ca altfel pierzi timp si bani.

Nu tr nimic daca renunta la categoria D, adica sa ii dea permisul cu CE se duce la ei si se rezolva. intre timp daca vrea sa mai dea si de D tr sa platesca doar taxa acea pt permis in jur de 70 de lei, asta daca mai are actele valabile si nu ii expira scoala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Acum am intrebat si la scoala, dosarul il am pentru D facut. si mi-au spus ca in cazul in care scot permisul acum, mai trebuie sa platesc inca odata doar taxa de permis.

Mersi mult colegilor pt informatii! ;)

Exact ce am zis eu mai sus,oricum eu zic sa incerci sa dai si D-ul, dupa o sa zici ca il dai si o sa tot amani pana cand iti expiia scoala. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Acum am intrebat si la scoala, dosarul il am pentru D facut. si mi-au spus ca in cazul in care scot permisul acum, mai trebuie sa platesc inca odata doar taxa de permis.

Mersi mult colegilor pt informatii! ;)

Asta in cazul in care nu-ti expira cazierul si fisa medicala,dar repet daca iti iei atestatele acum,ai sa ai pe ele seria si nr de la permis,iar in cazul in care iti iei cat D,ai sa ai alta serie si nr la permis,ceea ce inseamna ca ai sa-ti schimbi si atestatele si cardul tahograf,care inafara de faptul ca stai cam o luna dipa ele te mai costa vreo 500 de ron cu aproximatie.E decizia ta.Mult noroc.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.