Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Sa facem sau nu club (asociatie) si ce idei aveti in acest sens?


Sa facem sa nu club si ce idei aveti in acest sens?  

153 membri au votat

  1. 1. Sa facem sa nu club si ce idei aveti in acest sens?

    • MA ABTIN
      8
    • NU
      6
    • DA
      165


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Moderators

Toată lumea vrea, dar nimeni nu face nimic.

Ca să înființezi un sindicat te informezi întâi aici, apoi de aici îți descarci toată legislația necesară și după aceea treci la ''execuție''. Ai nevoie de un sediu, o dotare administrativă minimă, un website etc, etc, dar astea presupun cheltuitul de bani. Pentru a nu fi acuzat de interese materiale, pui la cale o metodă transparentă prin care cotizația membrilor să suporte aceste cheltuieli (contractul pentru sediu de exemplu poate fi făcut public, etc). Pentru partea de hârțogăraie intri aici.

Toate acestea se pot face pe etape, în mod public și transparent.

Orice este posibil, trebuie doar să vrem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Te-a intrebat cineva cum se face sau ce trebuie sa se faca?Tu esti tot timpul atoatestiutor .Crezi ca inainte de a vorbi despre asa ceva nu m-am documentat?Dar voi comentatorii de pe margine si acuzatorii ce faceti?Doar comentati si vreti sa dati lectii.Ca voi am intalnit destui.Nu am nevoie de ajutorul sau de comentariile voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators
Dar voi comentatorii de pe margine si acuzatorii ce faceti?

Domnule Costi, cel tot timpul supărat... uite ce-ți propun eu, acum, aici, în mod public: dacă dumneata chiar ești hotărât să înființăm un sindicat al șoferilor, eu sunt primul pe care te poți baza, indiferent din ce punct de vedere vorbim. Orice mai puțin decât un sindicat adevărat pentru șoferii români și mă retrag.

Și ca să fim bine înțeleși domnule Costi... eu nu dau bir cu fugiții la cel mai mic semn de greu (și sunt convins că numai simplu n-o să fie demararea unui astfel de proiect) și simt că e nevoie să spun asta datorită dezamăgirii ce se simte din posturile dvs. referitoare la niște petiții.

Sunt 2 ani de când sunt membru aici, am promis de la bun început că mă implic cu absolut tot ce pot pentru astfel de proiecte, dar... nimic. Vorbărie multă și atât. Nimeni nu m-a întrebat explicit ceva sau să mă solicite în vreo privință.

Eu sunt gata să trec de stadiul de vorbărie și dacă dumneata mai crezi în această idee hai să ne apucăm de treabă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Domnule cri5tian in primul rand va repet acelas lucru.Credeti ca inainte de a discuta despre asa ceva nu am citit legislatia,nu m-am informat in ce conditii se poate face asa ceva?Dar cum va sta in fire sa aratati ca sunteti atotstiutor nu faceti decat sa dati raspunsuri aiurea.Eu nu am postat mesajul acela pentru dumneavoastra.Am postat mesajul acela pentru cei interesati si pentru cei care vor sa stie cum sta treaba.Daca aveati bun simt si ati fi inteles mesajul meu puteati pune o altfel de intrebare.Probabil nu va intereseaza unde s-a ajuns cu aceasta actiune,doar urmariti sa dezinformatisi sa instigati si alte persoane impotriva mea.Spre stiinta dumneavoastra si a celorlalti carcotasi mentionez ca s-au facut mai multi pasi decat va imaginati.Dar cum un dialog nu se poate purta civilizat si cinstit va rog sa va abtineti de a comenta actiunile mele,asa cum si eu ma abtin sa comentez actiunile dumneavoastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Greu mai poti fi gasit domnule costy67.La telefon nu am retinut bine username-ul dumneavoastra si nu am vrut sa va mai deranjez cu inca un telefon.Am mai bantuit un pic pe aici pe forum ca vizitator si pana la urma m-am hotarat sa imi fac si cont .Si stiti foarte bine pentru ce am facut acest lucru.Problema este ca am incercat sa discut un pic pe chat cu colegii dumneavoastra dar nimeni nu a binevoit sa imi raspunda.Poate binevoiti totusi dumneavoastra sa mai imi dati cateva explicatii cu privire la aceasta activitate la momentul oportun.A,si ca sa nu uit,am ales acest username pentru ca am tinut sa va atentionez ca sunt prezent si pentru a va usura identificarea mea.Si ca o mare rugaminte:Nu am gasit acel filmulet la care ati facut referire in convorbirea noastra.Ar fi de mare ajutor si acel filmulet,daca reda exact realitatea.Poate il gasiti dumneavoastra .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Danny unpinned this topic

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.