Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

sc Bip Mobile srl de evitat


Postări Recomandate

  • Members

salut colegii

una dintre cele mai neserioase firme din Timisoara.ti se promite marea cu sarea si totul este o mare abureala.

au 4 camioane,patru septici si 8 de 3,5.plata la km sau la zi,depinde cum negociezi,garantie 500€ si organizare de toata jena.

pentru cine e interesat de detalii revin la cerere cu informatii suplimentare.

ca idee de baza:de evitat

Respecte.Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut!  Eu am fost anul trecut la ei la interviu. am dat interviul cu un dispecer si patronul (nu stiu daca sint mai multi) au o gramada de pretentii, daca depasesti consumul care ti-l da platesti diferenta, daca te gaseste cu mizerie in cabina amenda 10 euro, daca se intimpla sa ai un incident sa spargi un far  sau stop iti trage 100 euro, daca ai accident  500 euro  etc  masinile au casco, nu mai e nimic de spus despre bipmobile    .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

anul trecut, in 2011 , luna noiembrie angajau soferi din Iasi pt mers in Rep.MD, am fost chemat la interviu, cand l am intrebat pe respectivul domn, ce masini au, ce marca ce an ce KM o evitat sa imi spuna , ca el nu stie ca au un parc fff mare.

L am rugat sa dea un tel. la soferul de parc la TM sa i spuna , tot nu a vrut , m am ridicat si am plecat, nu am stat sa mai aud si alte prostiii

Aveti grija unde mergeti si cu cine plecati ! Drum bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@sallas_2006

am lucrat din 03.01.2012 pana astazi 06.03.2012

am fost mai bucuros ca am scapat de ei decat cand m-am angajat

sa o luam cu inceputul

m-am inteles cu ei 8€/100km prima luna,dupa aceea urmand sa ajungem la 10€/100km.mi-au garantat minim 12000km.masina pe care trebuia sa lucrez era plecata in cursa.mi-au dat alta masina si am plecat in Belgia pt.ca au facut contract cu Ewals si nu au sofer urmand sa ma intersectez cu masina mea in 2 saptamani.nu sa intamplat asa.am facut coletarie in Franta o luna.de le a3a inc.sau desc. primeam 5€(bataie de joc).am facut 10000km cu chiu cu vai.m-au adus acasa cu o combinatie pe care eu nu o inteleg.am lasat trctorul la Zeebruge,m-au dus la Sasnitz cu un bus cu trei locuri,de acolo ma luat alt bus care venea din Suedia si cu ala am venit acasa.

am stat o saptamana dupa care am facut o cursa de Anglia la dublu cu o septica cu un singur pat.alta bataie de joc.

vineri 24.02.2012 ma anunta plec la Zeebrugge sa-l schimb pe soferul de acolo pt.2 saptamani.ajung sambata25.02.2012 acolo si masina nu este.intreb dispecerul de masina si-mi spune ca e la Touluse,eu intreb:si ce fac?;el:nu ai la cine sa stai?....etc.discutia degenereaza si pana la urma trimite pe un coleg care avea incarcare luni la Antwerpen,ii strica pauza de 45 etc.

ma plimba trei zile cu el prin Belgia,Germania si ma trimite la un service la Nuremberg sa iau o masina de acolo.nu au platit factura pana am ajuns acolo.au platit on-line si vroiau sa stau in microbus 2 zile pana intra banii sa pot lua masina.am refuzat bineinteles cu discutiile aferente situatiei(sofer-dispecer;patronul nu vorbeste cu soferii)am plecat cu colegul mai departe in Italia de unde am venit cu un coleg de la o firma din Arad.in plus vroiau sa fac si una sau mai multe curse(nu stiu exact pt.ca am refuzat)cu busul la 5€/100km;atat primesc soferii pe bus.

ieri 05.03.2012 am mers la firma si am cerut inccontractului de munca si lichidarea la zi.mi-au fost aprobate dar acestea ca si angajarile se fac on-line pana la ora 16.00 asa ca astazi a trebuit sa fac cerere  de concediu fara plata pe ieri si lichidarea astazi.ce sa mai spun tiganie.

in mare cam asta este.mai sunt si alte detalii dar nu mai am nervi sa scriu despre ei.

pentru saptamana care m-am plimbat nu mi-au platit nimic pe motiv ca am refuzat cursa.ce ziceti?

am facut turism o saptamana.

in rest asa e cum au scris si colegii cristinel1 si mik23n2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sper ca am fost destul de explicit si ca nu va plictisit lectura.

Respecte.Radu

DA!Multumim colegu!Foarte interesant!Eu am fost la un interviu la ei in Bucuresti, vroiau sa-mi dea o septica sa fac curse in Serbia si Rep.Moldova, salariu era undeva(cred ca 650 ron pe cartea de munca)si ceva mai mult in mana(nu stiu cat >:() si cel mai important este ca vroiau sa plateasca Atentie!!45 euro la cursa de Serbia(cu plecare din Bucuresti).Asta e! Pt colegii care se vor mai duce la interviu sa ia in calcul cele mentionate de noi!Pt mine nu afost convenabil, asa ca mai caut.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

http://www.bestjobs.ro/locuri-de-munca-sofer/550222/sofer/1

:) :) :)

oare de ce angajeaza in permanenta?

a mai plecat un coleg de la ei si nu vroiau sa-i dea garantia de 500€ dar pana la urma i-au dat

pe 7,5t se merge in 2 si masina nu are decat un pat

aviz celor interesati

restul?baliverne,bla-bla

Respecte.Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cine crezi ca e rezistent la stres omule ?!

fiecare vrea sa faca ceva in viata... si.. daca lucri degeaba prin europa, la cine-i convine /?  mai bine stai in tara , lucrii in constructii si-ti bei banii, n-ai stres :|

dar, daca tot faci o treaba si nu te plateste nimeni, cum àl negru sa nu fi stresat, si mai ales nervos...

daca vezi ca ti se cere , si tot se cere,.. si de dat .. se da cu.. lingurita.. ce mai vrei sa faci ?

exact asa-i si cu masinile in ro... se cere vt-uri si masini coresp. da drumuri jegoase :| .. cum sa nu fi STRESATTT ?

toti Romanii-s nervosi la volan , de ce ? ca uite ce drumuri avem :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegule e pacat ca a trebuit sa treci prin atatea sa iti dai seama....dupa primele astfel de "incercari" sau cum vrei sa le numesti trebuia sa iti dai seama ca nu sunt seriosi nici cu organizarea propriei lor firme, d-apoi cu salariile. Vindeai un rezervor cu totul, iti luai banutul care ti se cuvine si te intorceai linistit acasa, sau cautai ceva de munca pe dincolo daca tot erai "turist". Drumuri cat mai bune in continuare si lipsite de astfel de evenimente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

@virgil timis

i-mi pare rau ca nu am putut sa raspund pana acum dar nu cred ca e tarziu.poti sa vorbesti cu Adrian Minea pentru ca sunt convins ca-ti va spune cu totul si cu totul altceva ca doar nu astepti sa-ti confirme ce am scris eu aici  :)

iar despre faptul ca ai recomandat cuiva un post in aceasta firma si e multumit,aceasta nu va dura mult pentru ca o sa vada realitatea si o sa-i treaca multumirea ;)

mare parte de vina o areun translator(_a se citi dispecer)venit de la Dunca Balamuti Mihai care nu a fost capabil sa organizeze schimbul de soferi

si apropo de ceea ce scriu numele meu este cel real,nu un pseudonim ;)

@paulurs

asa este toti au cate un motiv sa se strseze.mai mult sau mai putin

problema cea mai mare apare cand esti mintit pentru ca atunci te stresezi si mai mult

@DucuHD

spre deosebire de altii am inteles relativ repede cum stau lucrurile si am renuntat.nu am pierdut foarte mult dar nici neglijabil.

a fost o experienta neplacuta din aceste puncte de vedere si am vrut sa o afle si alti colegi ca sa nu pateasca ca mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@VIRGIL TIMIS

daca a citit ce am scris eu aici si nu are nici o replica poate ca o sa se uite mai atent in "ograda" lui si o sa ia masuri vis-a-vis de aceste lucruri. Daca nu, poate ca nu-l intereseaza ceea ce se spune despre firma,dar pana la urma nu prea conteaza pentru mine.

Nu stiu cine esti tu sau care e relatia ta cu aceasta firma, dar daca ai altceva de spus in legatura cu ceea ce se discuta aici te asteptam cu interes.

Respecte.Radu

p.s. si in calitate de fost angajat fi sigur ca am dreptate in ceea ce am afirmat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • Members

salut colegii

sa stiti ca radu are dreptate am lucrat la ei si sunt neseriosi

mi sa spart masina an suedia si mi sa furat totul din masina inclusiv cardu de motorina

si nu am fost singur cu mine era si seful de coloana zoli

am alimentat pana acasa de pe cardu lui si cand am ajuns la firma mi sa tras bani de motorina pana acasa

apropo nu din cauza mea sa spart masina ,daca nu era zoli cu mine dormeam an masina asa am dormit la hotel

si va antreb?ce vina am eu ca mia spart masina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

aveti perfecta dreptate colegii , e o firma forte ''serioasa''  de asta isi schima sefii de coloana ca pe sosete .

ei m-au facut sa imi las locul de munca, erau disperati aveau nevoie urgenta de soferii pe duba pentru moldova si serbia .

am luat legatura cu seriosul sef de coloana domnu Zoli si mi-a zic ca intr-o saptamana vin la timisoara sa imi i-au masina sa plec in cursa .asta se intampla prin luna lu iunie2012 si suntem in decembrie2012.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu va spun ca si acum lucrez la aceasta firma bipmobile dar treburile nu mai merg asa cum mergeau e foarte mult stres soferi sant tratati de la analtime si totul se rezuma doar la profitul firmei mi sa promis o marire de salar care antarzie sa apara anr rest ce sa va zic  dispeceri se schimba mereu atat si sefi de coloana ce sa mai zic de soferi ca doar au de unde sa aleaga au venit soferi tineri fara  experienta  anvata ceva soferie pe masini si dupa aia pleaca spre alte firme mai cu potential financiar  mult mai bun muti au dreptate an comentarile facute stima si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

In primul rand urez tuturor colegiilor un craciun fericit si un an nou mai bun cu drumuri curate  si firme mai serioase si patroni care sa ne respecte(ceea ce nu prea mai exista in tara noastra),despre firma sc bipmobile numai de rau pot vorbi nici cea mai mica lauda nu am despre ei. Am lucrat la ei in 2011 o perioada de 4 luni dupa care am plecat cu scandal,promit ceva si iti ofera un salariu rusinos si zile de stres cu persoane la birou de toata jena cat despre patron asa zisu Adrian are timp de tine la interviu de angajare dupa care nici la telefon nu iti mai raspunde, sunt sacaitori cu tot felu de sms zilnic de nici nu iti mai arde de cursa iar cu banii sunt probleme mari si vechi la ei cu greu am mai scos o parte din bani de la ei, te forteaza la foi de concediu iar de program nici ca le pasa. Recomand sa ocoliti aceasta firma, e pierdere de timp si bani iar cu nervii o sa cedati sunt si alte firme zic eu la care putem sa castigam un ban,imi doresc ca firma SC BIPMOBILE sa nu existe pe piata de transport .Daca mai pot ajuta pe alti colegi cu mai multe informati despre aceasta firma va stau la dispozitie, cu respect va salut pe toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Am lucrat si eu pe la firma asta! Si in proportie de 90-95 % este adevarat ce se scrie despre ei! Imi spunu un fost coleg ca nu mai au voie sa cumpere nici lichid de parbriz, spirt daca vor si aia pe banii lor! In rest ce sa va spun se cam promite mare cu sare dar veti primi pelinul! Am inteles ca au acum pe unul de la Edy venit care face ordine! Ce sa intamplat cu Domnu Zoli, oare el de ce a plecat de la ei?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.