Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

FS SPEDITION din DANEMARCA?


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Salutare!!

Am primit zilele astea o oferta de la firma FS Spedition din Danemarca? ce vreau sa va intreb sunt oameni seriosi sau sa ma las pagubas?

Eu am vb cu Rene dupa care ma sunat o tipa de acolo care vorba romana si mia zis ca vine in Romania saptamana asta si ca are avea nevoie de mine?

Vreau sa va intreb sunt oameni seriosi? fac plata salariului la timp sau tre sa tragi de ei?

Multumesc!

O zi buna va dorest si Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Salut colegilor,

Am primit zilele astea o oferta de munca de la firma FS SPEDITION din Danemarca.

Mi-au zis ca au nevoie de un sofer pe ruta Danemarca-Suedia-Finlanda.

Leam zis ca am lucrat la FREJA si tot accelasi traseu il faceam.

Stie care sunt oameni seriosi?

O zis ca platesc 1000 de euro pe luna plus 0.8 centi pe km

Oare sa fie asa cum zic ei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare colegul ,pai ce sa iti zic ,am fost la ei acum 1 an si ceva (am vrut sa ma angajez) , la birou in DK lucreaz doi unguri (un dispecer si o dispecera care vb si romaneste),patronii sint danezi si vb engleza si germana ,e o afacere in familie ,au si un mic bar al lor unde soferii mai primesc cite un mic dejun gratis,in mare ar ar fi ok ,daca ..........pt ca trebuie todeauna sa existe si un daca :

1.Pe timp de pauza la garaj trebuie sa iti pui salopeta si sa ajuti mecanicul de acolo ,nu se concepe sa stai aiurea ca cica nu de aia te platesc.

2.Sa ai camion cind ajungi acolo (mie mi-au spus sa astept acolo in baracile lor citeva saptamini pina ce se elibereaza unul) timp in care sa lucrez ajutor de mecanic in garajul lor ,f ciudat cind am auzit asa ceva,pt ca la telefon mi-au spus ca camionul e in curte si ma asteapta,m-au mintit

3.Nu sint seriosi la bani ,asta am inteles de la un coleg cu care m-am intilnit cit timp am stat la ei la garaj pina ce m-am hotarit ca e timpul sa plec sa realizez ca am luat teapa

Nu vreau sa te descurajez ,doar ti-am spus ce am patit eu ,daca vrei suna -ma si iti povestesc detaliat tot ce am patit cu FS Spedition DK.O zi buna si Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegul Cosmin si eu am primit aceasta oferta, tie ti-au trimis e-mail cu normele(rules) ? Mie mi-au spus ca ma anunta saptamana asta, dar asa ca si tine nu am auzit nimic pe net despre aceasta firma adica cum si ce, doar ca mi-a recomandat-o un coleg de la jan de rijk, mie mi-a zis ca e ok, acum de ce a zis si colegul de mai sus(oricum e un an si jumatate) ... ramane cu semnul intrebari dar daca ma cheama si asa am drum la Padborg, am sa vad cu ce se mananca ... Mie mi-au zis ca nu prea au acum cine stie ce de munca dar cu timpul !!! cine stie ... wherever.  Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

BUNA,pentru toti  cei care vor sa lucreze  in danemarca..ATENTIE EVITATI  FIRMA  FS SPEDITION  A  LUI  JAKOB LARSEN SI  A  FIULUI  RENE.vi  se  va  spune  2000eur salariu,dar  acest salariul il  vei primi dupa  primele 2.luni  jumate,deoarece  asa  se procedeaza  te pune sa muncesti  doua luni si  jamate ca sa ai la el  4 5  mii euro ca sa  nu poti  comenta sau sa retragi daca  vrei.excludem de  aici comportamentul  lor  moral  adica  vb  ca  si cu  niste  animale...dar  e  pb cu salariul  ca  niciodata  nu iti  vireaza  banii,de ex  daca incepi munca  pe  1iunie primesti  primul  salar  pe  20  30 august  in tot acest timp iti da cate  500  kr  ca la sclavi.In primele  2  luni  nu  iti va opri din salar dar apoi  o sa oprreasca constant  cate  300-700  euro  pe salar din diferite  motive  cum ar  fi:defectiuni..convorbiri  telf,marfuri stricate  sau chiar  comisioane  bancare  deoarece  ei trimit  salariul in coroane cehesti  si iti  pune sal  mai putin  si  invoca faptu ca  banca e de  vina.evident aceste  daune le inventeaza.Deci sunt  niste  tigani  care  cand trebuie sa te plateasca  isi inchid telefoanele  si  sant f  relaxati deoarece esti la    mila lor  cu  acele 2  luni  jumate  la ei.in  final  va spun  ca  cel mai important e salöariul.celelate firme din danemarca care lucreaza cu romani e adevarat ca te trateaza rau dar foarte  important  in ziua de salaruul  se vireaza  banii  fara comentari.exasa ca  nu  veniti la tiganii  astia.o sa las un coment si in limba engleza pt  cei  care  sunt  danezi ma  refer  la  birourile de speditii cu care colaboraeaza

Raportează unui moderator    memorat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

CO

AGENTU lasami nr tau sa te sun sa vb mai ,multe...

COSMINE MATURIZEAZATE!!!!!!!!

la nenorocitu de jakob larsen si mutantu de rene! mai dicteaza doi lingai romani miste tarani de pe langa brasov o gaura de gunoaie  bumbravita sau tantari? ei se numesc martin ion si martin sergiu!!!! care au uitat omenia!!! niste ratati. au dat teapa si la soare si la apa

in concluzie daca puteti evitati firma fs spedition.!!!! tepari la bani la tot ce aveti. pastrativa demnitatea!!! evitandui ??? ??? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

FS Spedition, m-am abtinut sa fac comentarii pina sa imi iau banii, noroc ca i-am primit ... defapt e o firma de doi lei, nu doresc nici la dusmani sa lucreze la ei, mai bine ma uit la tv toata ziua decit sa mai lucrez la ei ... in afara de Iacob si aschia de Rene sunt o serie de soferi (asa zis soferi) care le stiu pe toate si le fac pe toate ( unul ca Matei - sa va feriti de el ca e un pupincurist nascut eu unul sa nu ma intilnesc cu el prin parcari) si mai ales "fetitzele" din Dumbravita care o fac pe-a patronii in frunte cu expirata de Diana. Daca vreti sa lucrati la ei sa va luati de acasa ruleta, papuci de siguranta, surubelnita, harta a scandinaviei, vesta reflectorizanta si de ce nu si catzelul de companie :))) . Sunt colegi care au plecat si nu si-au mai vazut banii pe unele motive inventate sau produse de altii pe care i-am mentionat mai sus, etc. Salariul il vezi sau nu (daca esti dat afara) dupa o luna de zile, o politica sigur a vestitilor romanasi "patroni" care fac cica legea pe acolo, iti promit dupa 2 luni 2000 dar tot cu 1500 ramai ca daca nu-ti comvine ... acasa. Sunt multe de zis dar astea sunt principalele si care doriti sa faceti o runda la FS Spedition va zic feritiva de: Martin (nr 1 in lista prostilor), fratesu Sergiu, Liviu, restul ungurilor care lucreaza la el la ferma si bineinteles de atotstiutorul si stresatul Matei care online i-o spun sa nu i-l prind prin vreo parcare ... Sincer mai bine as lucra la Edy sau la alte firme de aceasi teapa decit la FS Spedition. Drumuri bune colegi 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Si inca ceva de precizat, in afara de ca vezi doamne iti fac contract de munca cu declaratie ca iti platesti tu toate taxele la tine in tara ( sunt de mers cu ele la toaleta) si asigurari de sanatate ( facute la computer ) sa aveti grija ca au si firma pe Romania - Go Wind RO - feritiva, tot ei sunt  :(:-[

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

FS Spedition ... din nou cu anunturi de ultima ora ... FJORDTRANS CZ este aceasi firma au realizat ca cehii au taxele mai mici ca noi, atentie mare colegii care isi cauta de munca, nu va injositi pentru 2 lei care ii scoti pe ochi, ne aplecam capetele dar nici sa devenim sclavi ... scuze admini ca am scris cu majuscule, dar altfel nu se vede. Drumuri bune tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

am lucrat si eu la ei colegii si tot aceiasi teapa miam luat trebuia sa ma plateasca 2200e si nu miau dat nici un ban si tot astept dar degeaba ,in general acum au ramas la firma doar oamenii lor aia de prin dumbravita si soferi incepatori care le convine 1000e pe luna,nestiind cat de scumpa e viata acolo.dar intodeauna se gaesec si persoane credule care se lasa inselati usor,am intalnit cazuri in care au venit colegi noi incepatori de acasa si a doua zi leau dat camion si un gps adresa de incarcare si iau trimis la treaba nestiind nici macar unde e autostrada daramite sa gaseasca adresa cu cu gps de masini mici care te baga prin centrele oraselor,in concluzie nui intereseaza de soferi si conditiile de acolo lasa de dorit au niste epave de camioane care te pot lasa in drum oricand si daca se strica zice ca e din vina soferului si iti ia banii,,,,sfatul meu e sa evitati firma asta cat puteti.daca mai aveti alte intrebari va raspund cu placere,,,ca de scris poate sami ia toata ziua si tot nu termin de scris de abuzurile si golaniile de acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.