Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Probleme VOLVO FM 2007


viktor

Postări Recomandate

  • Members

Incep prin a-mi cere scuze daca s-a mai discutat despre aceasta problema ,dar nu am gasit nimic legat de problema mea ,am un camion Volvo 8 x4 din 2007 cu 104800 km,si de ceva timp am observat ca a inceput sa piarda antigel pe la garnitura de la capacul  teroflotului ,am fost la serviceul Volvo Militari si am vrut sa schimb garnitura la ei,acolo,ma astepta o mare surpriza,fabrica nu mai produce tipul acela de garnitura si te obliga sa schimbi tot capacul cu alt tip de garnitura care costa undeva pe la 3500 lei fara manopera,am auzit ca alti colegi au schimbat aceasta garnitura ,dar dupa un timp a inceput sa curga iar antigel,stie cineva ce se poate face in cazul acesta ca nu as vrea muncesc degeaba la schimbarea acestei garnituri ,sau sa le platesc lor capacul plus manopera plus ce or mai vrea cei de la service.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

A incercat un prieten si cu silicon dar tot nu a mers prea mult ,acum am vorbit la Volvo cu cei de la tehnic si am ramas foarte surpris de raspunsul lor.Se schimba garnitura cu tot cu capac din cauza ca s-a facut reproiectarea capacului fiind defect din proiectare,eu nu stiu daca e normal lucrul asta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.