Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Sertrans


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • Members

Vas ca sunteti multi care intrebati de Sertrans.

Au sediul in Spania, in Sant Adria, zona Catalunia. Actualmente opereaza o flota mixta de MAN si Renault Magnum( marea majoritatea noi-noute)

Se transporta majoritar fructe si legume pe Europa de Vest,iar de aici se coboara cu pacheterie, detergenti, vopsele....

Se lucreaza la dublu si in Spania camioanele de Sertrans sunt vanate de GC ca si potarnichile. Salariile nu trec de 1400 euro in lunile bune, iar pe aici se zvoneste ca au ajuns si la 1200. Nu platesc diurne de deplasare iar contractele nu depasesc 6 luni.

Ca si concluzie generala stati departe de ei si daca totusi doriti sa intrati....multa bafta.

Salutari

Chaser

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • Members

colegii nu vreau sa va dezamagesc dar banii sunt foarte putini adica 1000E cu tot cu banii din tara la Mircea  pt ca sunt doi administratori, Radu celalalt administrator da 1400E pt inceput deci ganditiva de doua ori inainte sa alegeti SERTRANS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

salutari,pentru Început cred ca a vrut sa spuna colegul dar oricum marea majoritate a soferilor sunt incepatori deci daca insisti ai toate sansele sa te ia.  mai nou se opresc bani de motorina din diferite motive deci aveti grija.  se lucreaza mult cu anglia unde traiul e cam scump iar parcarile nu se platesc de catre firma deci dormi pe unde poti pe raspunderea ta(motorina;marfa) . succes daca totusi va Încunetati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • Members

  Un an am incercat si eu la seltrans sa ajung intr un final ma sunat ma chemat la bistrita d-mnul griga la telefon ne am inteles la 1300 1400 si cand am ajuns la Bistrita ca sti ca primele luni e 1000 e aoleu am fost de seara si a doaua zi trebuia sa ne gasim sa mi faca angajarea ma cazat la o pensiune bine pe bani mei si eu cand am auzit de 1000 de euro pt inceput mi a picat fata chiar si incepator fiind bine n am mai facut extern 1000 de euro pe luna laso dreacu si i am zis eu bani astai pe ce baza ii iau dupa ochii asa sau cum ca nu inteleg mi a raspuns in functie de realizari in fine mi am luat o mare teapa am cheltuit o gramada de bani dim cand trebuia sa ma duc sa mi fac actele sa plec m am urcat in masina si am plecat spre casa.daiai isi bat toti joc de noi ca acceptam sa ne ducem pe salari de nimic bine saracia ne indruma.da eu n am inteles cine e Griga si cine e radu si celalant care coleg poate sa mi dea si mie deltali ce functie are sasu si ce functie au ceilanti care cum sta treab pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Radu este unul dintre administratori iar Mircea e celalalt administrator,Sasu e cel care face angajarile pentru Mircea iar practica cu 1000e primele 3 luni o aplica amandoi,mai nou te pun sa semnezi contract pe un  an cum ca nu pleci de la ei iar daca pleci nu iti mai da ultimul salariu si mai e o clauza care zice ca esti de acord cu consumul lor. multi soferi le pleaca din cauza asta deci mare grija la ce semnati si la ce va inhamati!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Da eu lucrez acolo este intradevar o firma serioasa ceea ce reprezinta bani la timp prob este ca  la incepatori le da o mie dupa 3 luni iti ridica la 1400 dar numa daca iti da coleg nou vorbind de echipaj si daca mai ai si norocu sa prinzi un incepator ce nu a mai pus mana pe un volan de tir nu mai dormi pana nu esti sigur si cei care stiu ce inseamna 21 de ore cu tot cu condus, in schimb daca ai gresit ceva nu te iarta iti si trage bani cat ai clipi sau daca ai crapat capacu de la oglinzi in peaje iti e triplu ori ce e triplu numa daca apuci tu sa cumperi de la man sau mercedes ca esi mai eftin. cat despre alergat nu te alearga eu am facut in doi cel mai mult 17 mii pe luna. E bine in schimb de ce am mai auzit eu prin parcari nu este rau ce sa va mai zic de cat drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Un an am incercat si eu la seltrans sa ajung intr un final ma sunat ma chemat la bistrita d-mnul griga la telefon ne am inteles la 1300 1400 si cand am ajuns la Bistrita ca sti ca primele luni e 1000 e aoleu am fost de seara si a doaua zi trebuia sa ne gasim sa mi faca angajarea ma cazat la o pensiune bine pe bani mei si eu cand am auzit de 1000 de euro pt inceput mi a picat fata chiar si incepator fiind bine n am mai facut extern 1000 de euro pe luna laso dreacu si i am zis eu bani astai pe ce baza ii iau dupa ochii asa sau cum ca nu inteleg mi a raspuns in functie de realizari in fine mi am luat o mare teapa am cheltuit o gramada de bani dim cand trebuia sa ma duc sa mi fac actele sa plec m am urcat in masina si am plecat spre casa.daiai isi bat toti joc de noi ca acceptam sa ne ducem pe salari de nimic bine saracia ne indruma.da eu n am inteles cine e Griga si cine e radu si celalant care coleg poate sa mi dea si mie deltali ce functie are sasu si ce functie au ceilanti care cum sta treab pe acolo.

Da colegu radu si cu viorica de la bistrita faca angajari dar radu  iti e sef tu cu el vb daca mergi prin viorica la mircea din cate stiu eu sasu e cu mircea dar aveti mare grija cu consumurile si ce a zis celalat coleg cu un contract e adevarat dar deocamdata e valabil doar la mircea, si tot el da teapa cu bani nu va mint si sa aibe motiv te ea cu consumul si daca tu iti faci un consum iti da una si cand face el ii da alta in scimb la radu momentan  nu e valabil decat faza cu o 1000 3 luni inca nu eu cu contractu ola cum e la mircea. dar radu e smecher lasa pe mircea sa o faca si daca mere treaba asa va face si el dar daca nu si ii pleaca soferii el atunci nu mai face asa cam asta e procedura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutari,pentru Început cred ca a vrut sa spuna colegul dar oricum marea majoritate a soferilor sunt incepatori deci daca insisti ai toate sansele sa te ia.  mai nou se opresc bani de motorina din diferite motive deci aveti grija.  se lucreaza mult cu anglia unde traiul e cam scump iar parcarile nu se platesc de catre firma deci dormi pe unde poti pe raspunderea ta(motorina;marfa) . succes daca totusi va Încunetati

Da colegu bagi nu numa anglia totata europa e adevarat ce spui la mircea dar incepatori sunt si la radu eu am fost plecat 5 luni tot ca incepator si la radu nu am avut prob bine dar asta depinde si de dispecer asta numa daca esti singur si esti la unu calin la ala din 1400 daca ei 1000 e bine in echipaj esti la unu ionut e un baiat de milioane iti da adrese corecte si te ajuta daca poate. La mircea e nasol sa stiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna colegu lucian

Si eu sunt incepator, si de mai mult timp caut un loc unde sa incep sa fac aceasta meserie, poate imi spui si tu cu cine as putea lua legatura, sau poate imi faci rost de un  e-mail sau numar de telefon. eu sunt din suceava, poate vrei sa ma ajuti cumva, pentru ca vad ca lucrezi la ei. am ADR-ul si cardul tahograf si celelalte atestate. Mersi oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna ziua... sunt din Tg. Mures, am permis de conducere B,C, E, atestat TIR, agabaritice, ADR, card tahograf. Caut urgent si eu un partener cu experienta pe comunitate,  pentru a lucra in echipaj si de la care sa "fur " putina meserie. Pt. contact 0747279157 , 0749515458 sau  sisif2006@yahoo.com. Va multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna ziua... sunt din Tg. Mures, am permis de conducere B,C, E, atestat TIR, agabaritice, ADR, card tahograf. Caut urgent si eu un partener cu experienta pe comunitate,  pentru a lucra in echipaj si de la care sa "fur " putina meserie. Pt. contact 0747279157 , 0749515458 sau  sisif2006@yahoo.com. Va multumesc anticipat.

Poate sa-mi spuna si mie cineva adresa de mail sau nr. de telefon?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.