Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

poduri olanda


cori

Postări Recomandate

  • Members

buna colegi am o intrebare - acum 3 zile am inc din olanda de la o firma.inainte de a ajunge in localitatea de inc.am dat de un pod de4metrii,stiind  ca ma incadrez am trecut dar s-a aprins semaforul rosu dar am continuat drumul fara nici o problema,cred ca la intrarea sub pod erau senzori si cum eram gol de la denivelari am atins senzorii de pod.nu a venit nimeni dupa mine.intrebarea mea este daca ati patit asa ceva ?? vine vreo amenda acasa?multumesc pt.pareri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca nu a venit nimeni dupa tine, nici nu cred ca va veni ceva...mai ales ca ai facut o mica paguba, nici nu ieseai din Olanda si erai interceptat de gabori...cine stie ce or fi fost aia...dar ce ai cautat pe podu ala...presupun ca era in lucru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca nu a venit nimeni dupa tine, nici nu cred ca va veni ceva...mai ales ca ai facut o mica paguba, nici nu ieseai din Olanda si erai interceptat de gabori...cine stie ce or fi fost aia...dar ce ai cautat pe podu ala...presupun ca era in lucru?

Colegul  Alex fara suparare omul asteapta un raspuns la problema,in primul rind a trecut pe sub pod,in al doilea rind nu a atins efectiv nimic deci nu a facut nici o paguba.(a atinge senzorii nu inseamna ca ea deteriorat).

Colegul CORI nu esti primul la care se intimpla daca ai trecut cu bine si nu au venit cei de la drumuri dupa tine este ok .Sigur au avut camera si au vazut despre ce este vorba, normal  trebuia sa te opresti si sa-i astepti sa vina sa masoare inaltimea, pe Olanda daca scrie 4m ai cel putin 4.10 m(ex. A15)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Trebuia sa te conformezi cu semaforul.

Chiar daca te incadrezi in toleranta data de ei, nu ai dreptu de a ignora semanlaizarea facuta de ei.

Puteai sa ai cunostinta de faptul ca ai depasit inaltimea din varii motive? Te intreb din p.d.v. profesional.

Poate vei scapa de data asta fara repercusiuni dar e bine sa citesti,din nou ceva de genul "Petrica si lupu".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da,colegii,multumesc pt.raspunsuri,circul mult in olanda de cca4ani,dar nu mi s-a intamplat asa ceva,am trecut pe sub multe poduri si tuneluri,dar nu am avut probl.nu am oprit la rosu stiind ca nu am probl.cu h,si a2-lea lucru aveam cca 60km/ora si am vazut tarziu semaforul.asta e.va multumesc pt.raspunsuri.drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.