Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Multumesc GINELdar cum ia legatura cu tine?Prin statie?Telefonul pe tr.este scump ca nu aste pe UE iar roamingul te rupe ,minim 50 e la o cursa cu ce raminem colegu?tu ai fost de acord?ce masini au?Eu am fost ieri la alti turci care fac pe comunitate,am dat interviu si chestionar,unul stupid,cu intrebari stupide,iar documente,mai trebuia sa-miceara si actele casei parca ma insuram cu ei,la astia era de munca pe relatia TR-F-E-NL-F.Din TR pleci cu feriboatul in F,faci o cursa cu rem. ta dupa care vii in port la TOULON lasi sem. ta iei alta care vine din TR pleci cu ea la desc la inc si inapoi in port,dar la toate aceste operatii se face vama,s cere sa stai pe comunitate minim 2luni,cind i-am intrebat de salariu se grabea sa plece la masa,dar tel. era de la ei cu cartele de TR-F-NL-D,MASINI VOLVOe5 solo pe birou[cabina],sem tisan obloane cu perdea,viza de TRo platesc ei si nu prea am inteles cu programul de condus mai vor citeodata si fara card,daca e binedispus soferul ,dar nu vad pe careva sa se sacrifice.daca te int suna-ma,0725237041.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
  • 9 months later...
  • Members

sunt niste nenorociti sa nu aveti incredere in ei eu mi-am pierdut serviciul pe care il aveam din cauza lor. "Domnul " Sahin care este baiatul patronului m-a cautat printr-o cunostiinta comuna m-a chemat pentru postul de secretara si traducator romana-turca,eu i-am spus ca muncesc in alta parte......am vorbit si cu tatal lui la tel k era in TR a zis ca da , ma angajeaza in doua zile incep pentru ca trebuie sa o dea pe cealalta femeie afara ca aia nu e serioasa minte mult etc. si eu am luat-o de buna mi-am dat demisia de unde lucram ~x( si am asteptat tot eu am sunat k domnul nu a binevoit a zis k luni incep am asteptat o saptamana dupa care imi spune ca tatal lui a zis ca nu mai este nevoie de personal si mi-a inchis telefonul in nas. si tot ei ziceau ca vor oameni corecti asa ca de o luna jumatate imi caut de munca..... :-\ :-\ :-\

g. scrierea mesajelor cu deformari ale limbii romane, de genul: tz, sh, k, sau uzare " CAPS" Pentru a se face mai bine intelesi, userii pot folosi diacritice. (Ń, ş, etc), nu mai scrie tip sms/chat/mirc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.