Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

CARDUL TAHOGRAF NU MAI ARE ACEEASI SERIE CU PERMISUL


cristell

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Members

Servus !  Sunt in aceeasi situatie si intreband pe cei de la ARR , raspunsul a fost ca nu voi patii nimic la un eventual control . Apoi in legislatie nu exista nici un articol care sa prevada acest aspect , nici privind valabilitatea afectata de acest lucru si nici sanctiuni eventuale referitoare la acest  fapt.  Deci in concluzie , poti merge cu acel card tahograf atata timp cat este valabil ca termen de timp , fara a risca sanctiuni de nici un fel .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • Members

eu am facut recent atestatul de marfa si cardul tahograf, iar acolo pe rubrica 5 scrie clar - numarul permisului de conducere care trebuie sa corespunda pe atestat, card si permis, iar mai apoi numarul de identificare a cardului, respectiv atestatului in parte, ele fiind diferite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
  • Members

Va salut pe toti colegii si va doresc un an nou cat mai bun.Acum si intrebarea mea,in anul 2012 am schimbat cardul tahograf, anul acesta permisul,automat seria nu mai corespunde.In primavara venind spre Arad am oprit la un control ISCTR,l-am intrebat pe dl.inspector daca o sa am probleme la care el mia raspuns ca nu au baza legala ptr. amenda si pot circula linistit.Acum cand am schimbat permisul am schimbat si atestatele iar doamna de la ARR mia zis ca nu e valabil si trebuie sa il schimb,dar nu primesc valabilitate decat pana la expirarea celui care il am.Ce ma sfatuiti sa fac.Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 years later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.