Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Oameni fara caracter exista peste tot


yakwza

Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua!

Mai jos am sa va prezint,cat de josnici si lasi pot sa fie uni oameni.

Poveste incepe asa in urma cu doua luni si ceva un coleg dupa forum imi cere o suma de bani(100 de euro),motivand ca nu are bani sa plece la lucru, m-a mintit ca nu are bani sa plece si ca si-a gasit de lucru la o firma la oradea dar imi inapoiaza bani imediat cum ajunge acolo si face si el o cursa doua.

Eu mai dobitoc din fire am zis sa ajut omul ca na asa e frumos si candva si el m-a ajutat pe mine(nu cu bani,doar cu o informatie si un numar de telefon). Asa ca i-am trimis bani prin transfer bancar on-line(pot dovedi)

Dupa o saptamana i-am cerut bani si a zis ca nu are bla bla...am zis sa-l mai las ca mii trimite el cand are.

L-am sunat dupa doua saptamani si atunci a zis ca nu are. am zis ok.

Dupa nu a mai raspuns la telefon, in cele din urma am aflat ca nu si-a gasit la nici o firma noua de lucru si sa intors la fost firma unde a lucrat, galassini(la care am lucrat si eu). In cele din urma dupa mai multe sms-uri de amenitare, inclusiv ca o sa fac aici un topic a raspuns si a motivat ca nu mi-a raspuns la telefon ca nu are bani, am trecut peste asta,si am asteptat sa-mi trimita bani. de fiecare data cand il sunam baga tot felul de minciuni.."frate am primit o amenda, ca n-am acum,am lovit masina,ect" tot felul de scuze din astea penibile.

Au trecut doua luni si nimic...

M-am gandit ca daca sa intors inapoi la galssini nu o avea bani si i-am propus sa vina la transmec(tot cu gandul sa-l ajut) am vb acolo cu baiatul care se ocupa de angajari a zis ok sa vina sa-si aduca actele.

Dar ce sa vezi surpriza cand tr sa isi duca actele nu a mai raspuns la telefon si am cazut si de fraier in fata baiatului de la trasmec unde l-am laudat ca e serios..si mai multe.

Acum  iar acelasi episod in care nu raspunde la telefon, nici nu mai vreau sa am de aface cu el dar vream doar sa ii zic ca e neserios si un  ecscroc.

Cam asta ar fii toata treba, deja bani nu ii mai astept de la el pentru ca stiu ca nu o sa ii mai vad dar el tot un om de nimic va ramane.

Numele lui este:

User name pe forum- andreiro http://www.soferii.ro/Forum/index.php?action=profile;u=5035

Nume adevarat : Tacota Andrei Lucian

Orasul :Caras severin

Numar telefon :0755304578

[ataşament şters de admin din cauza vechimii]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

update : mi-a trimis un sms, iar cu minciuni si scuze de doi lei.

Citez:

"Nam de unde ... miam  facut acte si ... nam sa merg la cluj sa fac ale nu merge telu sa dus difuzoru lam  scapat jos"

Sincer chiar ma lasa rece. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cite odata facerea de bine eeeee,,,,,de mama . Acum ceva timp in urma un nene ce iam vindut o masiana si nu era la stadiu ce se astepta ,am mintit in multe EU mi-am zis asa

SUNTEM OMANENI SI  SUNTEM NASCUTI SA NE INSELAM UNI PE ALTII ,,,,,,no comment.

Asa e eu deja am trecu peste, dar am postat sa nu credea ca sunt fraier si sa nu mai tapesca pe alti sa stie lumea sa se feresca de el. Daca el cred ca se procopseste cu 100 de euro, sa faca cum il duce capul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Este o vorba. Cand vrei sa scapi de cineva impumutal cu niste bani.

;D Da asa e, cel mai bine e sa nu imprumuti pe nimeni.

Defapt eu nu inteleg logica lui,daca stii ca nu ai de unde sa ii mai dai inapoi..nu te mai imprumuti. Sau se imprumuta la ma-sa.

@stelistulbrasov

Da asa a fost, dar intre timp oameni se schimba sau nu ii cunosti destul de bine pana cand ai mai mute tangente cu ei. Eu am vrut sa-l ajut pt ca aveam incredere in el, nu ma gandeam ca e asa de terminat.

Cum zice cineva mai sus,facerea de bine..beep de mama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ba  da  fraer  esti,cum sai dai  bani  unuia  pe  care  nici  macar  nul  cunosti?fara  suparare  tea  fraerit  asta  cred  ca  se  oftica  ,ca  nu  tea  ars  mai  rau.

Mda, asta e...teapa ii teapa.  ;D

Nu imi e necaz ca ma fraierit el,mi-e necaz ca am fost eu prost. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

update :

eu:  auzi bah cand imi dai bani

tacota_andrei: bah cand imi cumperi cartela cu numaru care lam avut si sa nu ma mai sunte toti  si stergi tot

eu: ce cartela ma

eu: ?

tacota_andrei: pai ma suna toti pe nr de tel care lai pus pe site

tacota_andrei: si la 2 noaptea

tacota_andrei: 3 mesaje apeluri

dupa nu a mai raspuns  ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pentru astfel de cazuri exista o vorba: " Sa-si cumpere medicamente de acei bani". Mai jos va scriu un banc sa inveselesc putin atmosfera:

Bula si Itic ,prieteni pe viata din copilarie, se reintalnesc dupa o foarte lunga perioada de timp in care nu au mai stiut nimic unul de altul. Bula sarac iar Itic bogat, se imbratiseaza, isi deapana amintirile de cand nu s-au mai vazut iar la despartire Bula indrazneste sa-i ceara o suma de  bani imprumut sa cumpere de mancare familiei. Itic ii raspunde:

- Nu pot sa-ti dau Bula, te rog nu te supara pe mine, stiu ca nu vei putea sa imi returnezi banii, si-mi doresc sa ramanem PRIETENI !

Drumuri bune si bafta maxima !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ma dar stiti numai sa criticati...........dar poate ca nu are ,daca vroia sa ati dea teapa ati spunea ......ba ma lasii...ai contract cu mine.........la revedere ....dar daca mai vb cu tine insemna ca nu vroia sa te tepuiasca.......dar la cat rau i-ai facut facandui nr public nu cred ca mai recuperez ceva........bafta si atentie pe viitor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ma dar stiti numai sa criticati...........dar poate ca nu are ,daca vroia sa ati dea teapa ati spunea ......ba ma lasii...ai contract cu mine.........la revedere ....dar daca mai vb cu tine insemna ca nu vroia sa te tepuiasca.......dar la cat rau i-ai facut facandui nr public nu cred ca mai recuperez ceva........bafta si atentie pe viitor

Hai ca esti amuzant, tot eu i-am facut rau ?  ???

Cand cineva nu iti raspunde la telefon si pe messnger mi-a dat ignor(conversatia aia era dupa alt id), sau il suni dupa alt numar raspunde si numai are ce sa zica si iti baga un raspuns din ala la misto ca tii da el cand are...

De recuperat nici eu nu cred, dar oricum lumea e mica si nu se stie cand ne intalnim si ii bag o flegma intre ochi.

@Driverul foarte adevarat bancul.

Spuneti NU imprumuturilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

trebuia sa te astepti la asa ceva may,am zis ca trebuia sa-l mai pasuiesti,atat .....asculta....http://www.trilulilu.ro/video-film/petrica-si-adriana-nu-dau-bani-pe-datorie

L-am pasuit destul frate, la galassini cat merge firma de prost...dar la plecare din bors iti da avans de cursa 150 de euro de fiecare data si 100 de euro pe saptamana bani de mancare... deci in doua luni daca era om si nu planta putea sa-si platesca datoriile.

;D Melodia  e buna.Ms!

Ps: si el citeste topicul asta dar nu are tupeu sa scrie nimic,sta ascuns ca un las :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut yakwza sunt FLORIN din Bacau cum ramane cu ce am vbm?DA UN BIP PE NR MEU DACA AFLI CEVA  .Cat despre banii dati tartanului ala sa si cumpere lumanari cu ei ,tu esti baiat fin si o sa treci peste.

Multumesc Florin, de trecut am trecut dar am zis sa scriu aici sa nu mai tapesca si pe altcineva.

Suna-ma te rog daca poti acum,nu stiu de ce dar nu s-a salvat numarul tau,am vrut sa te sun chiar azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

yakwza, capu sus colegu. din punctul meu de vedere ai facut un bine...nu te astepta sa-i mai primesti inapoi...poate omul ala chiar avea nevoie atunci de banii aceia..tu nu ai fost niciodata in postura sa  ceri imprumut  si sa nu te ajute nimeni?daca ai fost ; atunci al tau prieten  cel putin a fost mai norocos ca tine,  findca tu i-ai dat imprumut si tie altii ,,,nu......deci trebuie sa vezi partea plina a  paharului........colegu nu te supara pe mine e o parere ceea ce am scris aici.....nu iti spun ca altii ca ai fost un  fraier,,,ca nu e adevarat,,,la momentul respectiv tu ti-ai  ajutat un prieten.......stii cum se spune;;  in viata singurul lucru  pe care nu ti-l poti alege este familia,,,,,,,,,in rest prietenii,,  amicii,,  etc.......????????????ce zici...bafta pe viitor..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.