Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Salut ! Ce mai stiti despre Denmark Transport ?

Au mai fost chemati baietii aia trimisi acasa , acuma ca e primavara ?

Se mai fac angajarii?

Banii se dau/ sau dat la timp pana acuma ?

Am rugamintea sa nu incepeti sa va certati iar aici, raspunde cine stie!

Drum bun va doresc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Buna seara,

  Sper ca de data asta cei care nu au ce face si incearca sa jigneasca si sa arunce cu noroi sa stea in banca lor si sa fie respinsi imediat. Am sa ncerc ca de fiecare data sa raspund la cat mai multe intrebari posibile.

  Da, banii se dau la timp ca intotdeauna. Acei baieti care au fost chemati in octombrie si au stat o perioada mai lunga ca " elevi " iar apoi i am trimis acasa, mare parte din ei s au intors la munca, unii pe Suedia iar altii pe DK.

Am reusit sa repar si cele 3 masini lovite iar acum pun mare accent pe curatenia si grija fata de masini. Am ajuns la stadiul in care daca se lasa camionul murdar la schimb pur si simplu nu te mai intorci. De ce ? Ptr ca nimeni nu este obligat sa vina de acasa si sa curete mizeria lasata de altii.

Exista o vorba din batrani cum ca " omul sfinteste locul ". Asa ca ...... fiecare trage ce concluzie vrea.

Cat de curand o sa mai angajez 5 soferi ptr Suedia dar este nevoie de engleza la nivel mediu deoarece dispecerii sunt suedezi. Dispecer roman avem doar la Aarhus. Bineinteles cu o saptamana de training.

O seara buna  ;) !

Cristian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

;)Dap, firma Denmark transport este ok pana in acest moment, sunt la ei de aproape un an si nu au fost probleme in ceea ce priveste primirea salariului in urma negocierii cu partonul acestei firme ( domnul Cristian), tipul este de cuvant, problema este ca trebuie sa te achiti si tu ca sofer de atributiile ce l-e ai de ideplinit cu promtitudine, adica fara intarzieri la livrari, iar daca se intampla trebuie sa anunti imediat indiferent de situatie... aici este vorba de respect reciproc... vrei sa fii respectat, respecta-i pe ceilalti,si apoi cred ca totul va fii ok. Drumuri bune si doamne-ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Pentru colegii care vor sa vina sa lucreze la Denmark transport, atentie, aceasta firma face curse pe Suedia, Danemarca si Germania... pe Danemarca se i-a 2 ani puscarie daca furi o ratza salbatica din parc... dar daca te vede politia cu furtunul in rezervor...? Aviz amatorilor de senzatii tari...! Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

totul este bine in denmark transport. :) :) asteptam cat mai multi colegi care vor sa lucreze la o firma serioasa. fara tzepe sau alte faze facute din partea patronilor ;)

Pe Suedia ce transportati ? eu sunt rezident in Suedia ( momentan sunt in RO ) as fi interesat, dar nu de containere din porturi , pt ca am mai facut si au 1000 de miii de foi si de agatari/drop/ etc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Numerele mele de tel sunt : 0765471736 sau 0727734256 .

  Da, pe Suedia tot containere tragem. Stiu ca sunt de facut o mie de acte dar diferenta intre containere si restul este ca niciodata nu incarci sau descarci, nu decopertezi, nu pui chingi, etc. Avantaje si dezavantaje.

  Am spus ca nu promit ca dupa paste fac angajari. Sunt in discutie 5 noi camioane. In functie de raspunsul pe care l primesc. Anul trecut am facut mai multe angajari ptr ca am tot luat camioane. In schimb anul asta e mult mai greu cu leasingul.

  Ptr cei care vor detalii, in general intru seara tarziu pe net. O zi buna !

  Multumesc

  Cristian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

  Buna ziua,

  Dupa cum am promis am revenit cu noi informatii. Am nevoie de 5 soferi, vorbitorii engleza la nivel mediu, ptr Suedia, cu experienta, ptr transport containere.

  Plecarea este saptamana viitoare in functie de cursele de autocar. Cine este interesat sa ma contacteze la numerele de telefon. Nu incercati sa ma pacaliti cu engkleza deoarece va trimite pachet inapoi acasa. Dispecerii sunt suedezi.

Multumesc

Cristian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Puteti sa ne spuneti si cateceva despre firma dumneavoastra? de exemplu:

1. cat timp se sta plecat si cat se sta acasa

2. platiti la kilometru sau la zi, cat ar fii salariul

3. ce masini aveti

4. platiti parcari

5. se merge pe nationale sau pe autobanda

6. service-ul la camioane se face de catre sofer sau aveti contracte cu diferite firme

7. transportul din tara in suedia e suportat de dumneavoastra sau de sofer

Am incercat sa va sun dar nu am reusit sa va prind, asta ar fii motivul pentru care am si postat acum,

O zii placuta, Valentin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

e ok sa lucrezi pentru denmark transport,pana la un punct.punctul inseamna ca trebuie sa ai nervi de otel daca ramai fara bani,si esti nevoit sa te rogi de cristi ionescu sa-ti trimita.comunicarea nu e punctul lui forte,daca nu esti din cercul lui de apropiati(soferi).in cazul meu,si nu sunt singurul,a confirmat ca merita unele injuraturi dedicate lui de catre unii pe acest site,intarziind sa ne achite salariile pe luna martie,pana ne-a ,,tepuit,, de-a binelea,de 500 euro.cu banii aia ii urez sa-si cumpere lumanari,sa-si lumineze drumul in noapte :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ce zici tu colegule de comunicare......... omul vorbeste foarte frumos la telefon, asta cand vorbeste, sa vezi ce interviuri face, ca dupa ce te testeaza verbal si iti dai demisia ca joi pleci in DK nu mai vorbeste, de loc, si abia dupa aia iti dai seama ca degeaba vorbeste ca defapt nu are CUVANT....

PS: "Domnule" Crisian dupa acel interviu din aprilie nu va sunasem sa imi spuneti la ce autocar am rezervare ci sa imi cer scuze  si sa nu va tin incurcat pt ca am fost selectat de o firma muuuuult mai serioasa si am acceptat sa lucrez cu ei, numai ca abia apoi am realizat ca daca nu aveam norocul acesta acum  eram somer de bunavoie ( sau ca prostu mai bine zis)!

Asa ca "sanatate" si din partea mea, sunteti un om de "cuvant"!!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Cum am putea sa uitam???Asa ceva nu se uita...Ce-ai zis-o frate!!!Mare om.Nici nu-mi imaginam...Dar ai spus-o  ;)!

NU vreau sa apar / iau partea la nimeni  , numai ca trebuie realizat ca orice firma are si urcusuri si coborasuri, chiar daca sau intamplat si lucruri mai putin placute din cauza unor furturi a celor care din pacate se numesc la fel ca noi ,, soferi ,, si au tras si restul pt ei , nu putem

sa punem pistolul la cap firmei Denmark Transport pt ca sa nu uitam, au fost ajutati si incepatori sa aiba o meserie aici, li sau oferit plata la toti, nu ca peste drum la firma de hoti Contrans/ Titus International/ Henrik Hansen din Kolding sub bagheta lui Dorin Beres , care si acuma au  scos 30 de posturi , de noi soferi pe care cauta sa le dea teapa sa i puna sa lucreze 2/3 saptamani in echipaj pe urma sa inventeze motive , ca sa i trimita acasa , astfel obtinand MUNCA DEPUSA  cate 2 sapt de la fiecare FARA SA PLATEASCA , pe perioada in care soferii de acolo sunt in concediu...

Drum bun la toti ! Pt reconciliere, in mod moral firma DT ar trebui sa si expuna punctul de vedere ( rog fara injurii si cearta) si incet incet sa rezolve si micile probleme/ restante/datorii

Va doresc drum bun !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • Members

Stimati colegi,

Dl. Cristi Ionescu , persoana desemnata pentru Denmark Transport, este o persoana ipocrita cum rar intalnesti. Te angajeaza pentru un salariu de 1.500 euro , dupa care cam dupa trei luni asa , te anunta ca firma are greutati si ca salariul tau va fi de 1.000 de euro, bani pe care niciodata nu ii da la timp. A reusit sa bage denmark transport in insolventa , poate chiar are probleme, dar asta arata o incapacitate de a conduce o societate. Lasa-ti oamenii in pace stimate domn, chiar daca va laudati ca si-au luat case cu credite datorita dvs., ar trebuii sa stiti ca aceste credite trebuiesc platite si ca ei trebuiesc sa si manance pe acolo pe unde sunt si nu va mai laudati cu faptul ca dati oamenilor o gramada de bani , la nivelul comunitatii europene , un sofer este platit cu minin 2.500 de euro, asigurare de sanatate in europa si multe alte facilitati. Pacaliti oamenii si este pacat.

Soferii buni nu au plecat de la dvs., pentru ca erau incapabili , asa cum ati precizat intr-un mesaj , au plecat pentru ca se saturasera sa se roage pentru banii lor, pentru ca au credite care trebuiesc platite, copii care cer mancare ,parinti bolnavi acasa , sotii care au nevoie de ajutorul lor. Nimeni nu pleaca de acasa de drag , sa doarma in camion timp de 2 luni , sa manance ce apuca pentru . ca nu are bani cu ce sa cumpere si sa se roage de dumneata sa le dai banii. Lasa-te de afacerea asta , ca nu o faci bine si distrugi oameni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.